Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 6p - покупка в България
#1

Здравейте, колеги !

Преди 10-на дни имах писмена дискусия с Виваком / Теленор и Huawei относно вноса на 6p в България и отвсякъде получих имейл гласящ : " проверявайте по-често в сайта Ни за евентуално инфо " т.е шаблонен отговор, но нищо конкретно и дали въобще ще се внася.

Тъй като имам чести пътувания и до Австрия, следя и там как е въпроса с "импорт-а" на даденият телефон, но уви  и там все още го няма (но държавата е в листата на държавите на изчакване за диставка в google store) . 

Та някой да има конкретно инфо отностно дали въобще ще се внася и евентуална дата ?!

Лек ден !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
Аксесоари
#2

В началото на 2016 г. трябва да е тук.
http://nixanbal.com/google-nexus-6p-ot-h...-na-2016-g
Цитирай
#3

Nexus 6P вече е наличен за покупка в някои европейски страни - Испания, Италия, Германия, Португалия и Холандия.
Цената на 32GB-ия модел е €649, а на 128GB - €799.

http://www.gsmarena.com/nexus_6p_now_ava...-15158.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

И в olx гледам е наличен на цена 1399 лв. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#5

Мм, добра новина за Olx че го има и лоша, че както винаги първоначално е скъп телефона . Дано скоро да го импортират "официално" - операторите .

ПП: В Австрия все още го няма наличен в google store .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#6

Здравейте, някой да е виждал вече при операторите 6p или да знае прясно инфо да сподели ?!

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#7

А аз се чудя дали ако телефонът е взет от американския Google Store (от където са в olx) - международаната му гаранция ще важи за сервизите на huawei в България. За момента вариантите за закупуване са или от olx или от ЕМАГ. Аз лично съм малко недоверчив спрямо емаг и гаранционното им обслужване специално на телефони. В olx няма да е по-различно, но поне при купуването можеш да разгледаш телефона както трябва, а не каквото дойде в кутията (емаг).
Цитирай
#8

Ето два сайта където го предлагат в момента :
http://brosbg.com/Huawei-Nexus-6P-gsm-2199
http://gosmart.bg/смартфони-huawei-nexus...b-graphite

Smile
Цитирай
#9

(2016-01-04, 20:22:13)asbozh написа:  А аз се чудя дали ако телефонът е взет от американския Google Store (от където са в olx) - международаната му гаранция ще важи за сервизите на huawei в България. За момента вариантите за закупуване са или от olx или от ЕМАГ. Аз лично съм малко недоверчив спрямо емаг и гаранционното им обслужване специално на телефони. В olx няма да е по-различно, но поне при купуването можеш да разгледаш телефона както трябва, а не каквото дойде в кутията (емаг).

бях попитал Австрийският google store относно закупуване от Австрия и гаранция в България и ми бе казано накратко, че : 

Цитат:Ако се развали телефона трябва да се предаде от Австрия

 @georgieff21 Дам, онлайн го има но и аз съм скептичен отностно гаранцията и предпочитам сам за себе си да го купя от оператор.

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#10

Всъщност вече доста се замислям дали да не го взема от ЕМАГ. Офертата е добра като има и подарък слушалки и все пак ще имам 30 дена срок да го върна/заменя ако открия някакъв хардуерен проблем според информацията, която има в сайта им, но пак не ми е много спокойно.

Някой връщал ли е техника на ЕМАГ използвайки опцията за връщане в пърите няколко дни?
Цитирай
#11

Връщал съм една Моторола, никакъв проблем. За 2 седмици след като го върнах парите ми бяха преведени по сметката!

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#12

От където и да го вземете, мисля до гаранция няма да се стигне. Моя е от щатите, доста мислих преди това, точно от гледна точка на гаранцията, но реално какво може да му стане: строшен екран, наводнен, изтърван, огънат... нищо от изброените не го покрива никоя гаранция и за това го взех. телефона е уникален, само че забравете за носене в джоб на дънки, панталони и т.н., ако искате да остане прав Big Grin
Цитирай
#13

Всеки ден следя БГ сайтовете, но не намирам още някой да предлага версия  > 32GB, че нямам търпение вече...
Ако някой някъде види да пише тук Smile
Цитирай
#14

Ами то само 32гб версия се предлага, дори и малко по нагоре в мненията, човекът ти е дал линкове за 32гб версии.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай
#15

(2016-01-13, 19:35:40)kijelmi написа:  Ами то само 32гб версия се предлага, дори и малко по нагоре в мненията, човекът ти е дал линкове за 32гб версии.

delmondo доколкото разбирам иска версия с повече от 32GB (64GB или 128GB). Затова е сложил и знака за "по-голямо" - ">".

nexus 6P
Цитирай
#16

Да точно така, имаме човек познал точните килограми Smile Всеки ден проверявам по сайтове и звъня по телефони ама май още седмица - две ще се чака.... Все ми се иска да го взема от БГ търговец а не отвън, ама ако не го вкарат до края на месеца ще си го поръчвам от UK
Цитирай
#17

На въпроса ми към В***к*м два месеца по-късно след анонса на 6п кога ще дойде при тях ( като има казвам , че от Huawei Бг казват че в началото на 2016 година) отговорът бе :


Цитат:- Здравейте, благодарим за проявеният интерес. Изпратено е запитване към компетентният отдел. Щом получим информация, ще Ви уведомим.


И по-късно това :


Цитат:- Здравейте, към момента устройството Huawei Nexus 6p , няма планове да се предлага от  В***к*м.  Актуалните предложения може да следите на сайта на компанията тук .......


ПС: та и аз имам надежда да дойде до края на януари за да се възползвам от все още съществуващите новогодишни планове (до края на месеца) !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#18

Според Закона, който е адекватен на Европейските норми и се прилага коректно от гаранционните сервизи в БГ:
- Стока закупена от която и да е страна от ЕС, следва да бъде обслужена гаранционно във всеки сервиз на марката в ЕС(вкл.в БГ). В сервизите  обаче искат платежен документ, който доказва къде е направена покупката. И аз бих си поръчал телефона от някой Европ. търговец. Ще е по - добре спрямо тези нашите интернет - търговци, дето ги внасят от щатите(вероятно) , щото там е най - евтин. И тогава гаранцията остава на съвестта на търговеца - нещо доста имагинерно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19
Smile 

Питах аз Huawei BG: Smile
''Здравейте. 
Можете ли да ми дадете някаква информация кога ще бъде официалното пускане в продажба на телефона Huawei Nexus 6p в България?
Благодаря''.

вторник 09.02.2016 г. 19:59
Huawei Mobile Bulgaria
Здравей и съжаляваме много за забавянето. Huawei Nexus 6p се очаква да е наличен в България през април, като тогава ще изпратим и допълнителна информация в кои партньорски магазини може да го намерите.
Поздрави и хубава вечер,
Екипът на Huawei

Nexus 7 32Gb
Цитирай
#20

Браво и това е нещо.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай
#21

Да и аз получих същият отговор преди 10-та дни от Huawei България, че август месец (въпреки че според мен това не е правилната маркетингова стратегия да изчакват толкова за да го вкарат "официално" от операторите при условие, че на 21 и 23 очакваме да видим представлението на ЛГ и Самсунг) .

ПП : Аз в момента съм в Австрия и бях на една крачка да го купя телефона тия дни и то с промоция 100 евро долу от цената си от google store-а тук. Но много ме притеснява проблема с "лайсната" и изпъкването отзад на капака , както и розовей нето по-дисплея (всичко това изписано из xda n6p форума). Та имам още 1 ден да се чудя преди промото да е свършило (до 12 август) или може би ще изчакам да видя g5 и с7. ..

Ах сложна дилема ;/

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#22

Да не прозвуча като рекламен агент на Google или Huawei или акционер в тях, но за две седдмици постоянно носене в джоба и ръчкане в движение не съм забелязал нито един от гореизброените проблеми! Също така го няма и "прословутото" огъване на корпуса в областта на бутоните. Ако чета за проблемите на всеки потребител за всеки модел телефон в XDA трябва никога да не си купя.... А истината е, че телефона е УНИКАЛЕН! Софтуера е ясен, говоря за конструкция и сглобка. Бих го наредил в личната ми класация до последния HTC One. Отдавна не обръщам внимание на безкрайните преекспонирани "ПРОБЛЕМИ" с всички флагмани излезли през последните няколко години вкл. и iPhone и Nokia/Microsoft Lumia. Така, че не си го слагайте много какво пишат из форумите, единични случаи и изключения винаги има, четете и другите мнения положителните, градивните, аргументираните и т.н., както и повечко специализирана преса. Но пък колкото и да са субективни и едните и другите всичко си остава въпрос на лична преценка, но и на знания, опит и ...късмет. Дерзайте! И да, събира се в джоба на дънките, освен ако не съм седнал! И след като от зората на първия iPhone досега съм минал през доста модели, като в момента ползвам телефони и с трите ОС смело мога да заключа: THE BEST EVER!
Цитирай
#23

Е в крайна сметка ще се предлага ли от операторите или не?
Цитирай
#24

следващият месец казаха от Huawei България, и ще обявят при кой партньори ще се продава N6p

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#25

Интересно че в citytel го има отдавна, като тогава бе на цена 1500 , а сега два месеца по-късно е на цена 1100лв. Какво чакате, да отворят магазин пред входа ви ли? Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)