Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

!!!Лесен начин за флашване на Android 6.0 MM. Няма нужда да се чака ОТА ъпд
#1
Wink 

Айде една изненада от мен  Wink Преди малко попаднах на много лесен начин за ъпдейт на нашите телефони до 6.0




!!!Супер лесен начин за флашване на Android 6.0 MM. Няма нужда да се чака ОТА ъпдейт !!!


Не е нужно телефона да е рутнат! Не е нужно да е отключен бутлоадара!
Дори не е нужно и да вкарвате телефонът в Download mode.

Всичко, което трябва да направите е да свалите програмата  LGUP 
От тук:
https://www.dropbox.com/s/d2dw48uqh4hku8m/G4.rar?dl=0

или тук
http://oceanhost.eu/eps4h4pmwphu/LGUP.zip.htm 

Ще се свалят 2 файла
LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 и
LGUP_Install_Ver_1_14_3

Инсталирате първо DLL файла, а след това Instal_Ver

Tеглите от тук Android 6.0 MM. Kdz файла
Стартирате програмата LGUP, след което закачате телфона към пс-то с дата кабела, така както си е в стендбай.
Трябва да ви разпознае модла – LG H815
Aко не го разпознае се препоръчва, да рестартирате телефона, без да го откачате от кабела и без да затваряте LGUP!
Естествено трябва да имате инсталрани драйвери, ако сте вързвали телефона с PcBridge преди значи ги имате
трябва да изглежда така

[Изображение: 036299907-big.jpg?r=0]


Слагате тикчето на Bin, посочвате директорията, където е Kdz файла с андроид 6.0 и натискате START, но първо избирате чиста инсталация или упдейт--
Aкo искате да ъпгрейднете без да ви се трият данните, слагате отметката на UPGRADE (аз направих така, че не ми се занимава да си възстановявам тела в 2ч през нощта. Иначе бих избрал вторият вараинт – FULL Wipe)

Aко искате чиста инсталация отмятате на REFURBISH

За да изберете отметката REFURBISH, първо маркирате отметката UPGRADE. След това избирате KDZ файла и тогава отново маркирате REFURBISH.

Ако маркирате директно REFURBISH, няма да ви даде да изберете KDZ файла от пътя подолу.

Препоръчително е да изберете отметката Refurbish за да нямате проблеми с приложенията.

Препоръка: Не си връщайте бекъпа от Google Play Store. Възможно е отново да имате проблеми с приложенията. Инсталирайте приложенията от маркета ръчно.

Това е всичко отнема 5-6 мнути, след което ще видите на телефона да ви изпише „Андроид се актуализира“
Честито имате вече MM 6.0!

[Изображение: 036299884-big.jpg?r=0]



Линк към оригинлната тема в XDA

http://forum.xda-developers.com/g4/help/...p-t3249803

Пишат, че е възможно по същият начин да се върнете безпроблемно на 5.1LP.

Супер програма по-лесно префлашването досега не е било никога

tdа: темата оправена и добавени линкове към различните версиите на Android MM
Цитирай
Аксесоари
#2

Така...аз ъпдейтнах под win 7. Под win 8 имах голям проблем с инсталирането на LGUP. Пробвах над 1 час и ми излизаха 2 грешки. При win 7 нямаше никакви проблеми...точно за 5 мин работа.
На пръв поглед е оптимизиран рам мениджмънта. При 60 бекграуд процеса ми заема само 60% от рама. Доста добре. За батерията след няколко дни ще дам инфо.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#3

Открих бъгчета в 6.0 и сега разбирам защо са спрели временно ъпдейта.
Имаше бъг в превода на бг език, а вероятно и при други езици.
Функцията да ползваш сд картата като вътрешна памет не е налична, което глупост за мен, защото е една от новите функции в 6.0, а при Г4 в послкия релийз не е налична фукцията.

Иначе си има новости в 6.0.
Върви много гладко, но и 5.1 си е супер. Аз лично на 5.1 нямам лаг.
Използването на рам паметта е представено по различен начин от този в 5.1, както мениджъра на приложенията. При 6.0 може да се види точно колко бекграуд процеса вървят.
Функцията wifi винаги да сканира вече я няма и не се налага да я спираме.
В статистиката на батерията може да се види точно колко mha е използвал екрана и останалите процеси.

Ако сте на автоматична яркост, може да видите точно колко е яркостта в даден момент. Например на слънце се увеличава и се виждат точните стойности- над 70-80% и варира в нотификейшън бара. Ако сте в тъмна стая пада до 4% .

Друго което ми направи впечатление е, че абсолютно всяко приложение при първоначално стартиране иска пърмишъни за различни неща (достъп до сд картата или достъп вътрешна памет). Веднъж като дадеш разрешение повече не те пита.

За батерията не мога да кажа много. Може би има малко подобрение.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

(2015-11-22, 10:55:53)tda написа:  Функцията wifi винаги да сканира вече я няма и не се налага да я спираме.
В статистиката на батерията може да се види точно колко mha е използвал екрана и останалите процеси.

Ако сте на автоматична яркост, може да видите точно колко е яркостта в даден момент. Например на слънце се увеличава и се виждат точните стойности- над 70-80% и варира в нотификейшън бара. Ако сте в тъмна стая пада до 4% .

Друго което ми направи впечатление е, че абсолютно всяко приложение при първоначално стартиране иска пърмишъни за различни неща (достъп до сд картата или достъп вътрешна памет). Веднъж като дадеш разрешение повече не те пита.

За батерията не мога да кажа много. Може би има малко подобрение.

При мен wi-fi продължава да сканира.
Иначе останалото е както казваш без тези пърмишъни, но може би понеже при мен не е чиста инсталация.

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#5

При мен опцията "wi-fi винаги да сканира" изобщо я няма в настройките за wifi. Пърмишъните ги има за всяко едно приложение. отиди в Setting-> General-> Apps. След това отвори което и да е приложение и ще видиш пърмишъните.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

Пробвах държи се чудесно, единствено ме дразни това че не знам как да изключа звука на анимацията при включване на телефона.

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай
#7

Изключително лесен начин Smile за съжаление при мен процентите на разреждане на батерията вървят като минути на часовник Smile и основно ми дава, че екрана хаби 30% останалото са стандартни фейсбук браузер и дребни 3-4 неща с по 9-3%.
Зареждането и то е два пъти по-бавно Smile

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#8

Ти refurbish ли направи или Upgrade?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

първо Ъп днес и изчистване Smile сега ще върна през телефона фабрични и ако не си слагам полския 10Е Smile
сега батерията ми е на 24% и ми изписва, че до пълно зареждане ще и трябват 6(шест) час!!!!!! и кабела и зарядното са същите Smile

След фабрични настройки зареждането падна на 55мин. Smile явно нещата ще си дойдат на мястото

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#10

Маркирай refurbish. Това е с full wipe. При мен такова нещо с батерията няма. От 30% до 100% за около час я зарежда. Проблема не е в Андроид 6.0 със сигурност.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#11

Днес флашнах 20b нямам забележки също толкова лесно стана. Инсталирах го като ъпдейт.

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай
#12

Благодарности на колегата @rumo за страхотната тема. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#13
Smile 

Благодарности за темата и от мен!  Smile

Това дали ще работи за двусимов модел LG-H818P?
Цитирай
#14

Трябва обаче да намериш кдз файл за твоята версия.
Ако модела на телефона е H818p , както си написал...ето ти лик към кдз файла --> https://drive.google.com/file/d/0B80mBME...o1TkU/view
Източник --> http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1805

Не нося отговорност за телефона ви!
Поздрави!


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#15

Да, това е модела и нарочно го упоменах.

Благодаря за линка!
Ще рискувам и ще го пробвам тези дни  Smile
Цитирай
#16

Стъпките са както в първи пост, просто слагаш това кдз, което ти дадох. Би трябвало да няма проблем. Разгледай и темата от хда от втория линк. Там може да видиш отзиви и дали има проблем при инсталицията.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#17

Всичко мина прекрасно и много бързо.
Сега акутализирам приложения, добавям акаунти и прочие стъпки едно по едно.
Ще пробвам после прозвънявания дали всичко е наред с разговорите на двете карти, интернета върви ли нормално и повечето основни функции, за които се сетя.

Благодаря ти още веднъж!
Цитирай
#18

Браво! Всичко трябва да си върви нормално. Кдз което ти дадох си е от LG. Тоест не е модифицирано.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#19

Да, разбрах те.
Дадох му REFURBISH, за да е всичко чисто и неопетнено, а сега мисля първо да върна бекъп и да опитам днес-утре да видя ще върви ли всичко нормално или ще има проблеми и ако има ядове с приложения или нещо друго, ще си ги добавям едно по едно.
Просто опит, за да знаят и другите след мен.

пп. След първите 4 минути с апарата определено мога да кажа, че бързината е подобрена осезаемо.
Работи като стрела.

Едит: На LG Bridge ми изписва, че моя телефон не поддържа архивиране с програмата.
Същото го изписва и за възстановяване от архив.
Иначе проверката за нов софтуер е ок или поне изписва, че съм с най-новия софтуер за модела.
Цитирай
#20

Възможно е да имаш дертове с приложения от бекъпа. Изчакай и ако крашват-->архивиране и нулиране....и не би трябвало да има проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#21

И аз мисля, че бекъп от 5.1 ще е проблем за 6... Като се замисля, никога не съм правил бекъп, само на отделни програми.
Цитирай
#22

H815 20C EUR ли е последната версия?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#23

Да.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#24

Линк за последната версия може ли ?

HTC Wildfire -> Sony Ericsson Xperia Arc S White -> Nokia Lumia 900 White -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy Note -> HTC One X+ 64GB -> LG G2 16GB Black -> Iphone 5 16 BG Black -> LG G3 16GB Titan -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 -> Xiaomi Mi 10T 8/128 Cosmic Black & Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#25

В първият пост на първа страница!

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)