Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root за HTC Desire 620 single sim, TWRP, Стоков бекъп
#1

[Изображение: id472787_1.jpg]




Здравейте! От няколко дни имам HTC Desire 620 и много ме вълнува въпроса с root-а.... Искам да попитам някой знае ли някакъв начин за root ? Аз намерих някакъв вариант тук, но не съм го пробвал и не знам колко е ефикасен.Ако някой е пробвал нещо ще се радвам да сподели. Storstark


Благодарение на vesod:

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм пред същатата дилема дали да не го руутна по този начин,обаче се чудя как да го надстроя към Lollipop и дали ще има някакви проблеми след тази операция..

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#3

Нямам телефона, за да бъда 100% сигурен, но с метода без компютър, няма как да стане.За да направите root трябва да отключите bootloader на телефона през htcdev (това е възможно да доведе до загуба на гаранция!!!).След това, може да опитате да го рутнете с kingoroot, но с апликацията, която е за компютър.По принцип, пише че, desire 620 се поддържа от нея.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

Има начин. http://forum.xda-developers.com/android/...c-t3113657
Цитирай
#5

(2015-12-03, 08:21:18)vesod написа:  Има начин. http://forum.xda-developers.com/android/...c-t3113657

Нещо не мога да го разбера Sad Ако си успял, може ли да кажеш какво си направил.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#6

Да, успях, даже съм с Cyanogenmod 12.1, но ще седна да напиша обяснение след празниците.
Цитирай
#7

(2015-12-24, 11:02:55)vesod написа:  Да, успях, даже съм с Cyanogenmod 12.1, но ще седна да напиша обяснение след празниците.

Чакам с нетърпение ! Cool

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#8

Само да попитам ако някой си е пускал AnTuTu преди и след флашването да каже как са нещата?
Защото при мен във момента изкара 14408 , а преди  когато го взех даде 17850,нормално ли е?

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#9

(2016-01-05, 18:17:43)slavi3331 написа:  Само да попитам ако някой си е пускал AnTuTu преди и след флашването да каже как са нещата?
Защото при мен във момента изкара 14408 , а преди  когато го взех даде 17850,нормално ли е?

Здравей.
Както виждам си успял да рутнеш и да инсталираш  Cyanogenmod .
Като гледам датата на поста ти предполагам, че си с по-старата версия.
Има по-нова версия на  Cyanogenmod  и там работите са по-добре.
Сега пуснах тест и ми даде 27483.Първо го инсталирах като надграждане, но нещата се омазаха повече.
След чиста инсталация телефона се държи много добре и живота на батерията се подобри.
Това е линка за поседната версия на  Cyanogenmod за htc620

https://drive.google.com/file/d/0B5KRmU8...E1UWM/view
Цитирай
#10

Някой може ли да напише 2 реда как е успял да го Root-не. Аз пробвах няколко варианта, но без успех. Visslar

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#11

Не съм руутвал за сега , със стоковия 4.4.4 съм все още и все още получавам тези резултати , чакам някой да даде малко по-изчерпателно обяснение и тогава :Д

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#12

Ами колегата, който е успал да сложи даже CM, ако може да сподели тайната на успеха.Ако има време може да направи нова тема мисля, че ще има интерес Visslar

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#13

И аз бих се радвал , защото със този 4.4.4 се агресирам Big Grin  А горе споменатия CM има ли бъгове?

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#14

Здравейте.
Както обещах сядам да напиша обяснение.
Това темата в XDA, от която "черпя" информация.

http://forum.xda-developers.com/android/...3657/page6

Няма да е зле да благодарите на patrik.KT за труда му.
Предполагам на всеки е ясно, че правите всичко на ваша отговорност и риск.
Задължително зареждате батерията на 100%.
Тук съм качил необходимите файлове.

https://drive.google.com/drive/folders/0...GtlRGNaTXM

Първо инсталирате програмата  HTC_BOOTLOADER_UNLOCK .
Стартирате програмата и свързвате кабела към компютъра, ако не е пусната опцията debugging,
програмата ви упътва как да го направите от менюто на телефона.
Когато програмата "види" телефона натискате Unlock.
Сега стартирате adb-setup-1.4.3 и потвърждавате с Y и Enter всичко каквото попита.
Сега поставяте twrp-2.8.7.0-a31ul и UPDATE-SuperSU-v1.94 в (C:\Users\YourName\twrp-xxxx.img).
Отваряте команден прозорец на компютъра,извеждате телефона във Fastboot режим,като от изключено 
положение, се натискат последователно и се задържат бутоните на телефона, намаляване на звука и Старт,
докато телефона излезе във Fastboot.
Свързва се кабела към Компютъра и в конзоллата пишете/копирате команда/


fastboot flash recovery twrp-2.8.7.0-a31ul.img

След секунди ще имате инсталлирао рековъри и SU.
Ако искате да инсталирате Cyanogenmod 12.1, копирате cm-12.1-20160106-UNOFFICIAL-a31ul на външната карта на 
телефона, с комбинацията от бутони извеждате телефона във Fastboot, с бутона за звука се отива на RECOVERY 
 и се избира с бутон за старт.Може да си направите Backup на телефона/макар при мен, като се опитах да 
го върна обратно даде грешка и не се получи, което значи, че вече може да не си възстановите стоковия андроид/ 
Натискате Wipe от Advanced Wipe слагате отметки на  Data, Cache и Dalvik Cache плъзга се плъзгача за 
потвърждение. Като свърши процеса давате назад и натискате Format Data , пишете YES и със стоковия 
Андроид нещата приключват Smile .Естествено преди това си прехвърляте всичко, което е ценно на Компютъра.
След това се отива назад в рековъри менюто и се избира Instal намирате файла  cm-12.1-20160106-UNOFFICIAL-a31ul
и исталирате. След няколко минути инсталлацията преключва, рестартирате и имате Cyanogenmod 12.1 с андроид
версия 5.1.1.

Честито.
Цитирай
#15

Кажете ми дали този начин за рутване важи и за HTC 620 G Dual Sim
Цитирай
#16

(2016-01-21, 21:35:42)alfar написа:  Кажете ми дали този начин за рутване важи и за HTC 620 G Dual Sim

Не това е за 620.
За 620 G  виж тук

http://forum.xda-developers.com/general/...l-t3016967

и тук

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry39085915
Цитирай
#17

@vesod Еваала колега ,че написа как става ! Тези дни като имам повече време ,ще се пробвам пък каквото сабя покаже!
Един ламерски въпрос защо като се опитам да вляза във Recovery ми седи един триъгълник със удивителна вътре във него?
[Изображение: IMAG0394-672x372.jpg]
П.П Колега , от Drive-a не ми дава да сваля HTC_BOOTLOADER_UNLOCK  и  adb-setup-1.4.3

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#18

(2016-01-22, 19:43:23)slavi3331 написа:  @vesod Еваала колега ,че написа как става ! Тези дни като имам повече време ,ще се пробвам пък каквото сабя покаже!
Един ламерски въпрос защо като се опитам да вляза във Recovery ми седи един триъгълник със удивителна вътре във него?
[Изображение: IMAG0394-672x372.jpg]
П.П Колега , от Drive-a не ми дава да сваля HTC_BOOTLOADER_UNLOCK  и  adb-setup-1.4.3
Като натиснеш някой бутон не се ли случва нищо.
Направих файлловете в архиви и сега трябва да няма проблем със свалянето.

adb-setup

http://www14.zippyshare.com/v/ufYG71o0/file.html

HTC_BOOTLOADER_UNLOCK

http://www33.zippyshare.com/v/kvueFUSY/file.html
Цитирай
#19

Получи се като задържах vol up + vol down и power бутона ! Утре може би се пробвам Big Grin

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#20

(2016-01-22, 23:15:13)slavi3331 написа:  Получи се като задържах vol up + vol down и power бутона ! Утре може би се пробвам Big Grin

Натискаш, намаляване на звука + бутона за пускане.
Цитирай
#21

Направил съм темата важна и съм добавил обяснението за root в първи пост, ако ми остане време, ще го дооформя, за да е по-прегледно.Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#22

Първо искам да благодаря на модератора, че направи темата важна! Smile

Сега да споделя първите си впечатления за CM 12.Като цяло ROM-а ми допада. Засега всичко работи добре. Камерата малко ми "куца" ,но не е болка за умиране. До колкото бяха споменали в горните постове, че има подобрение в живота на батерията, аз поне НЕ съм на това мнение. Но като цяло е 6  Big Grin

П.П За да разширим малко темата мисля ще е добре, някой ако намери и за връщане към стоков ром да сподели Smile
Можем ли да очакваме Android 6.0 от CM за нашите телефони?
Поздрави Smile

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#23

@VoLMaX можеш ли да пуснеш малко скрийншоти? Аз само чакам да се зареди телефона и го почвам Big Grin Иначе за 6.0 мисля ,че е рано..

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#24

Ето скрийншоти.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#25

[Изображение: 8592181M.png]Това ми се появява , когато стартирам bootloader unlock-a пробвах на още 2 компютъра и все това излиза Angry Голям карък излизам :Big Grin  Angry

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)