Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia Z5 Compact сила на звукът
#1
Music 

Здравейте,

Току що ми пристигна новия телефон Z5 Compact, който подарих на брат ми.
Много ни хареса, както визуално така и като работа. Обаче единственото което не ми хареса е, че звукът при мултимедия и You tube е слаб.
Първата секунда тръгва по-силно и след това отслабва звука, а е усилен докрай.
Още не му е сложена нано сим карта и не зная колко ще е силно при звънене.
Иначе при първото връзване към Wi Fi се ъпдейтна андроида, както и програмите.
Някой който е с повече опит с въпросният телефон, ако ме насочи какво да правя за да усиля звука ще съм много благодарен!

П.С. телефона е много важен за брат ми и всичко трябва да е наред - приема много обаждания ежедневно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в настройките на звука за Clear Phase и xLOUD и им пусни отметките ако не си.
Цитирай
#3

Благодаря ти че се включи!

Нямам такива опции. Има само ClearAudio+ и е включено.

Би ли ме опътил къде са тези настройки? Smile

Версията на Андроида е 5.1.1 / 32.0.А.6.152

Извинявам се че пиша поредни постове!

Освен че първата една секунда свири по-силно, преди малко забелязах че долната тонколонка свири по-слабо. Според вас това софтуерно ли е?
Най-полезно ще ми е друг човек с такъв телефон да сподели как е при него.
Цитирай
#4

Предполагах, че ги има и в твоя понеже при мен с тях ми е по силен звука. Не вярвам да са много хората със Z5C към момента, но има няколко активни потребители с Z5 те би трябвало ти помогнатSmile
Цитирай
#5

Телефонът се оправи и сега свири силно от двете тонколонки. Само дето не зная как стана това.
Тази сутрин като го пуснахме и просвири както трябва. Единствено снощи ъпдейтна двайсетина програми.
Но андроида не го е упдейтвал. Вече сме доволни. Smile
Ще видим с новата версия Marshmallow как ще е, като дойде.
Цитирай
#6

Здравейте,
Взех Сony Еxperia z5 compact от Виваком.

С отварянето му установих, че силата на звука от говорителя при телефонен разговор не може да се регулира трайно и е постоянно усилен на около 90%........
В смисъл - докато провеждаш разговор, можеш да го коригираш, но при следващия разговор не е възприета последна настройка и пак гърми в ухото.... И така - на всеки разговор трябва да му намалявам звука.....
Същото е и с будилника - каквато и настройка да му се даде - буди целия вход на блока....
Никаде не намерих подходящи настройки, и вече месец ме углошава.....

С последната актуализация е..... и се чудя какво да го правя.........
Някой колега дали може да даде идея......?

Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)