Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешка при инсталиране на приложения - код 18
#1

Става въпрос за едва случайна игра на име "Bowling King". Когато опитвам да я инсталирам от Google Play, изписва странно съобщение от рода на "няма място... код 18".
Реално имам над 20gb, свободно място на sd-картата. Опитах да изчистя кеша от recovery mode, но играта отново не иска да се инсталира. Пробвах да инсталирам други игри и приложения с размер по-голям дори от "Bowling King" и при тях няма проблеми. Изтрих папката (.android_secure), чрез компютъра и отново не се получи.
Направих три-четири пъти форматирания с различни методи. Опитах много неща и дори опитах с друга sd-карта и отново същото съобщение изписва.
Единственото решение е да извадя sd-картата. Играта взе, че се инсталира без проблеми. После сложих отново sd-картата, обаче този път опитах да преместя играта в sd-картата и отново излиза грешка.
Единственото което не съм направил досега е да направя factory reset на смартфона, но не ми звучи логично това да оправи нещата.
Ще се радвам някои от вас да опита да инсталира Bowling King и да сподели.
По принцип не съм за тази игра, но просто ми е интересно да открия каква може да е причината за тази грешка за да си изясня този проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега с какъв телефон си?Гледам,че играта не е голяма 37мб.,имаш ли руут,за да я преместиш на външната карта с памет?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

(2015-11-23, 00:17:51)nikolov89 написа:  Колега с какъв телефон си?Гледам,че играта не е голяма 37мб.,имаш ли руут,за да я преместиш на външната карта с памет?

Нямам руут. Моделът е - Alcatel One Touch Idol.
По принцип аз мога да премествам игри и приложения от паметта на телефона на sd-картата, но както описах в темата специално тази игра не иска изобщо да се инсталира или премести в картата.
Ще се радвам да споделиш дали при тебе случайно, играта се инсталира в паметта на картата.
Цитирай
#4

Свържи телефона към компютъра и от компютъра влез в сайта на google маркета, опитай се да я инсталираш така.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

(2015-11-23, 19:30:16)Dakata87 написа:  Свържи телефона към компютъра и от компютъра влез в сайта на google маркета, опитай се да я инсталираш така.
Получи се, но играта се е инсталирала в паметта на телефона, а не в sd-картата.
При теб тази случайно, инсталира ли се на sd-картата?
Цитирай
#6

Нямам телефон с карта с памет. Иначе можеш да преместиш приложението в сд картата, но ти трябва руут.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#7

Проблема е в картата пробвай с друга и ще стане Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

(2015-11-23, 22:12:55)rado__8 написа:  Проблема е в картата пробвай с друга и ще стане Smile

Ако се постараеш да четеш по-внимателно ще забележиш нещо.
Иначе при теб инсталира ли се тази игра или и ти нямаш sd-карта?

(2015-11-23, 22:01:50)Dakata87 написа:  Нямам телефон с карта с памет. Иначе можеш да преместиш приложението в сд картата, но ти трябва руут.

Не вярвам да е от това, че телефона няма руут.
Щом мога да премествам други приложения на sd-картата и обратно, без никакви проблеми защо да не може и тази?
В крайна сметка мисля, че (или поне изглежда логично) проблемът да е в самото приложение, което значи, че и при други хора не би трябвало да се инсталира, а може би в крайна сметка да става въпрос за нещо съвсем различно и аз искам да науча истинската причината.
Цитирай
#9

Колега проблем май е при теб.Сега свалих въпросната игра и ми се инсталира на външната карта с памет (пробвах на Самсунг С3).

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#10

(2015-11-24, 00:29:45)nikolov89 написа:  Колега проблем май е при теб.Сега свалих въпросната игра и ми се инсталира на външната карта с памет (пробвах на Самсунг С3).
Значи проблемът трябва да е в системата на смартфона, а не в картата, защото пробвах и на др. карта и не става.
Сега се чудя дали factory reset, ще оправи нещата...
Или трябва да флашна, обаче не знам нищо за това флашване.
Предполагам, че щом се флашва едно устройство с андройд, значи мога са изтривам и приложенията които идват със стоковият ром или нещо такова.. Демек ще имам достъп до повече неща и мога да направя повече промени?
Цитирай
#11

Проблемът може да се реши много лесно,руутваш телефона и с помоща на програма,аз ползвам Folder Mount,ще можеш да местиш всяка игра.Фабричните настройки едва ли ще помогнат,само ще трябва да си настройваш устройството на ново.А,след като телефона ти не е за префлашване него прави,ако не знаеш как,защото от това,което си написал,оставам с впечатление,че си в голяма грешка,какво е флашване на ром.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#12

(2015-11-24, 18:01:36)nikolov89 написа:  Проблемът може да се реши много лесно,руутваш телефона и с помоща на програма,аз ползвам Fooder Mount,ще можеш да местиш всяка игра.Фабричните настройки едва ли ще помогнат,само ще трябва да си настройваш устройството на ново.А,след като телефона ти не е за префлашване него прави,ако не знаеш как,защото от това,което си написал,оставам с впечатление,че си в голяма грешка,какво е флашване на ром.

Ще ми обясниш ли как се прави руут за Alcatel one touch Idol ?
Цитирай
#13

Най-добре попитай производителя дали няма ограничения за местене на конкретното приложение на картата с памет.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#14

(2015-11-25, 11:04:26)alex.stankov написа:  Най-добре попитай производителя дали няма ограничения за местене на конкретното приложение на картата с памет.
Произведителят на устройството ли?
Как става това?
Цитирай
#15

Не, производителя на приложението. В маркета има мейл за връзка при проблеми. Попитай ги, може да бъг или ограничение на самото приложение.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#16

(2015-11-25, 12:56:41)alex.stankov написа:  Не, производителя на приложението. В маркета има мейл за връзка при проблеми. Попитай ги, може да бъг или ограничение на самото приложение.
Писах на разработчика и почти веднага ми отговориха, че съжаляват и ако желая мога да използвам другите им приложения.
Иначе, проблемът с преместването на приложението от телефона на sd-картата не става дори с ROOT-права.
Цитирай
#17

С ROOT всичко става, друг е въпроса дали си заслужава гимнастиката за 37МВ приложение. От предишните постове разбирам, че нямаш проблеми ако е инсталирано на вътрешната памет.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#18

Направих си ROOT, с помощта на framaroot.
Сега се опитвам да премествам приложения с Folder Mount, но или аз нещо не правя както трябва или просто не става, по-скоро първото е.
Цитирай
#19

Виж ето тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=59311 ,има и клип,как става преместването Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)