Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony smartwatch 3 или умен часовник
#1

http://www.sonymobile.com/bg/products/sm...r50/#black
Започвам с здравейте понеже не намерих никакви впечатления от съфоромници реших да напиша нещо за въпросната джаджа 
Закупих си часовника 2 употреба бих казал на добра цена 150лв видимо перфектен модела с кожена каишка ( каишка няма от къде да се закупи в България) 
Като мисля да наблегне тук на функциите му когато не е свързан към телефона.
   Не е може да се свърже със два телефона едновременно за жалост ( аз ползвам два)
 Ходя да тичам с него бих казал че много точно позиционира, чрез Fit и моите маршрути ми дава доста точна информация 
(единствено трябва да се изчака да позиционира GPS) като минус може да се отчете че не ми дава реално изгорените калории за теста използвах сунто T1, даде ми около 50% разлика в калориите мисля да си закупя блутут колан за HR (сърдечен ритъм) 
Предполагам че след това че се реши този проблем. 
За жалост модела ми няма вграден сензор за HR, но и незнам колко ще е точен
 Батерията с включен GPS изкарва ден не повече с изключен може и два дни.
За функциите му не знам дали си заслужава ако се ползва с телефон, но за таблет е много удобен, но и тук всичко зависи от финансовото благоразположение на собственика му 
Като заключение готина играчка но аз лично не бих дал 360 лв за него 
Ако съм допуснал някакви грешки се извинявам все пак ми е първата тема  и ако мога да помогна с нещо питайте не се притеснявайте

Сега като я чета ми се струва доста постно но ще вкъквам още впечатления

Започвам с тъча много добре реагира няма лагове на дневна светлина се вижда ясно и отчетливо дори се изненадах приятно 
Имам един бутон които ме връща в начален екран 
Дисплеят му или циферблата може да се настрои както си поискате има много функции и различни циферблати който показват каквото си поискате (време, борси, календар, проценти на батерията и на двете устройства)
Когато часовника е свързан с телефон има опция същият да не реагира много полезно според мен всичко се показва на часовника и то доста дискретно.
Приложениятя  които ми допадна наи много са 
Smart camera един вид дистанционно за камерата на телефона ми.
Hand dialer  набирам от телефона (има и бързо набиране)
За спорт
Fit което не съм разцъкал много.
My tracks 
И други полезни приложения
Имам гласово търсене доста точно хваща думите но всичко е на български тук не съм си играл достатъчно за което се извинявам
Клавиатурата мисля че няма за сега и писането е невъзможно а може и аз да не съм открил такава 
Зареждането е малко куцо махаш една гумичка която скоро ще се скъса според мен 
Ако има интерес към темата ще кача и снимки това е за сега маи

Motorola MILESTONE-htcEVO 3D-htc 516 dual-sony Z ULTRA -Samsung Galaxy Note 8.0(tab) -lenovo A1000-lg G4- Huawei P10-huawei P9 lite-Huawei P30pro- Xiaomi note 9 pro- Xiaomi 11T pro
Цитирай
Аксесоари
#2
Thumbs Up 

Здрасти ! Благодаря ти за ревюто, просто ми стана интересно не защото часовника е излязъл наскоро, а защото всички чакаме тези аксесоари към СОНИ телефоните да поевтинеят дотолкова, доколкото да си ги позволим (ето, ти си го намерил за 150 лв.)
Имам един въпрос към теб, а след това ще споделя какво ме въздържа от покупката на такъв умен часовник....

Въпросът ми е: Както знаем, всички видове съобщения (социални, текстови, от електронната поща, от приложения, от What's Up и т.н.) се изобразяват върху екранчето на часовника. Доколкото разбирам няма клавиатура да се отговори на тях. И въпросът ми е - има ли някакъв начин да отговорим на тези съобщения??? Например чрез гласови команди, които да преобразуват в текст или нещо подобно??

Ако няма, въобще не си заслужава още тази технология, според мен!
И тук опирам до това, какви са ми задръжките да не си закупя такава джаджа.. Няма вграден микрофон и високоговорител за приемане и провеждане на разговори! Това според мен един умен часовник вече трябва да го поддържа! Няма звук, а само вибрация - също тъпотия. Да го направят така че всеки сам да си определя дали да си включи или не звука и какъв точно звук! Освен това трябва да се измисли някаква опция да може да се отговаря по някакъв начин на съобщенията - дали с клавиатура, дали с гласови команди, дали с шаблони, които предварително въвеждаш през телефона и после синхронизираш с часовника...
Това с пулсомера че отсъства въобще не е критерии, защото пулс не може да се мери точно от китката (съответно калориите).

Благодаря за отговора Smile Може и други колеги, притежатели на този часовник да се включат. Cool

СОНИ ЕКСПЕРИЯ ЗЕД 3 /бял/, Стоков ром, Андроид "Близалка" 5.0.2.;
=> (вече BlackBerry почитател) БлекБери КИЙ2™, Андроид "Орео" 8.1.0.
Цитирай
#3

Здравей на всичко можеш да отговаряш с гласовото търсене или там както се нарича тази функция. за смс можеше и шаблони да дава, но не съм сигурен като получа някой ще пиша
Цитирай
#4

Здравейте,
Купих си този часовник,но имам проблем със сдвояването с iPhone 5,гледах клипове че става,но при мен не иска.
Някакви идеи ?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#5

Някой да знае откъде мога да си купя кожена каишка за смартуоча, защото никъде не намирам, нито в България, нито в чуждестранни сайтове.
Защото тази силиконовата на нищо не прилича вече.
Цитирай
#6

Оригинални силиконови са се продавали винаги, ама са си цифра - 80-90лв за 3 грама силикон!
За кожени не съм виждал..имаше май и метални преди, което си е най-добрият вариант, но и тях сега не ги виждам
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)