Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки

               



Да напиша и за моята батерия от както флашнах тел. С андроид 7 маи по добре е от към батерия .то сега ще го зареждам за 1 път след флаша
Цитирай
Аксесоари

@mesu, очакваме да споделиш наблюденията си върху батерията след флаша на телефона.
По-добре ли се държи телефона?
Повече ли издържа батерията?


Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

При мен е едва едва по-добре - инсталирах същите приложения, ползвам го по същия начин. Прибирам се с 5-10% повече батерия след работа.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

За мене работи много добре засега със 7 андроид,батерията издържа малко повече аз съм със 8200 амперчасова батерия и някаде около 1 ден повече издържа
Цитирай

@maev за да ти държи повече батерията е необходимо да сложиш Титан Кернела и да изключиш големите ядра.
Цитирай

Нямам подобна нужда

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

"Smart Charging Technology - умна технология, която разпознава какво устройство е свързано към зарядното, като по този начин самото зарядно отдава толкова ток, колкото е необходимо на устройството"
ИЛИ
"Иновативната BLUETEK технология засича какво е устройството ви и му подава необходимото количество енергия, като го зарежда с оптимална скорост. По този начин се оптимизира зареждането за всяка отделно устройство и се осигурява безопасно зареждане с максимална мощност"


Някой има ли идея какви са тези зарядни които имат тази функция? Рекламна глупост ли е това?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

(2017-12-27, 15:12:25)straightup написа:  ....за да ти държи повече батерията е необходимо да сложиш Титан Кернела и да изключиш големите ядра.
И след тази "врътка" примерно с колко ще се увеличи автономността на батерията?

 
Цитирай

Инсталирах Accubattery. Показва, че батерията е на 70% живот с останали 2000мах. Колко може да се разчита на приложението?

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Accubattery взема данни от кернела, така че сравнително точно показва. Но все пак направи поне няколко цикъла на зареждане, за да е по-коректна информацията.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Иска повечко цикли със сигурност, при мен показва 2200ма което е абсолютно възможно да е останало от оригиналната батерия.
Цитирай

След 7 цикъла си показва между 2000 и 2100mah. Явно за почти  2 години употреба 1/3 от батерията е заминала. Като се сетя, че някои дни и по 3 заряда е имало се учудвам, че само толкова се е стопила Smile

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Помагайте колеги. Имаме проблем с нашата G4-ка, не иска да се зарежда. Зарядното му работи, тествах го на друг телефон. Хард ресет не успях да пробвам понеже падна нацяло самата батерия, но и не мисля, че проблемът е софтуерен. Пробвахме рестарт на самия телефон както и да извадим батерията, но пак не искаше да зарежда. В нета намирам теми за проблеми със зареждащия модул. Смятам да намеря отнякъде батерия и да пробвам дали ще има разлика, ако обаче и с новата батерия не се оправи явно ще има друг проблем...
Цитирай

сигурно буксата за зареждане е замимала. Разглобяване и смяна с нова ако е от нея. Пробвай дали се закача. за компа с усб
Цитирай

Това за USB-то не съм го пробвал, добра идея е.

Ако се окаже, че е usb порта, няма да се занимаваме изобщо... И без това си остана тухла с това греене и тоя прословут Андроид ъпгрейд, който така и не дойде. Ще се търси Mi A2 на най-ниската цена от надежден търговец. До сега намирам 499 лв, като най-ниска.
Цитирай

Кратък ъпдейт. Оказа се USB буксата, не зареждаше. Взеха ми 30 лв. и самия ремонт стана много бързо. Обадиха ми се на следващия работен ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • maev
Цитирай

Такааа...дойде време и аз да мина на G4, понеже след 3 и половина години безотказна работа на стария ми G3 безславно му замина дисплея.
Взех нова оригинална батерия за G4 от ситител, но общо взето е доста зле откъм батерия.
Едвам докарвам 3 часа СоТ... С оригинален ром V20 съм, руут...и дори след деинсталиране на сума ти bloatware, пак не държи...
Пробвах и Greenify - същата работа.
Някакви съвети за оптимални governor и i/o sheduler? Ползвам Kernel adiutor.
Поръчал съм си тази батерия: http://s.aliexpress.com/VjYNJfMj
Но докато пристигне, трябва да карам някак си с наличната уж оригинална...
Та моля за съвети...

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Просто смених телефона. Сега правя по 8 часа сот. Г4 ми е резерва... И аз правех по 2 3 часа сот. Не знам защо като има толкова писано по темата си взел Г4.
Цитирай

Защото фотографията ми е хоби.
Старият ми G3 правеше уникални снимки с Xcam lg приложението и с изключено шумоподтискане.
Затова взех батко му, понеже камерата му я дават 1-2 идеи по-добра. А и поддържа ръчни настройки, които са ми особено полезни, понеже се занимавам и с астрофотография.
Въпреки че до момента не съм намерил приложение което да се справя достатъчно добре с изключване на шумоподтискането на камерата.
Но батерията определено е една от най-слабите страни на този телефон...

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tharsis за това мнение:
  • substation
Цитирай

Външна батерия е спасението аз имам компактна джобна. Може би най малката 10к батерия. От както съм с mate 10 pro почти не я ползвам... Та щом обичаш да снимаш подобна батерия е задължително да вземеш. Ползвах дълго време тази
EasyAcc 6000mAh Power Bank Portable Charger with Built-in Micro USB Cable Ultra-Slim External Battery Pack for Moblie Phone
https://s.click.aliexpress.com/e/bVANWRCk
Цитирай

(2018-10-11, 08:56:36)Tharsis написа:  Взех нова оригинална батерия за G4 от ситител, но общо взето е доста зле откъм батерия. Едвам докарвам 3 часа СоТ.
Това са реалните възможности за този модел с тази батерия, не се коси, оригинална ти е. Ние като го взехме чисто нов пак караше по 3 часа СОТ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Само един път ми е давал 6 часа екран, но после отчетох, че беше на слаба подсветка, иначе да, 3 часа са му по силите средно натоварване.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз след смяна на батерия от същите (Ситител) на Nexus 5X имам следните стойности.            

И при това с включени данни през 70 % от времето, синхронизации и на режим LTE. Доволен съм. Със старата вече едвам изкарваше два часа SOT за няма и едно денонощие. Смятам, ако някой ден поръчаме батерия за на майка ми G4-ката да е от Ситител отново.
Цитирай


[Изображение: 9422734J.png][Изображение: 9422735H.png]Не съм писал скоро, а вчера ми пристигна евтината китайка 6500мАч. На първи разряд след зареждане е в момента, малко под 4 часа СОТ, 54% батерия.

П.С. Оказа се, че съм минал преди малко 4 часа

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Скоро ще дойде и моята китайка 8200 mah.
Ще постна ревю след няколко дни работа.
Но като чета ревюта из xda и други сайтове...поне 12 часа SOT трябва да отлепи... Smile

Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)