Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки
#76

(2016-03-12, 11:05:27)dada_ написа:  ....Между другото ме питаха дали имам инсталиран facebook - може ли да нямам? ....

От как го махнах в стендбай вместо няколко % на час, губя 1% на няколко часа ... равносметката вместо с 20% ток снощи бях с близо 70 ...
Цитирай
Аксесоари
#77

И аз използвах greenify и преди да руутна, но фейбук и месинджър и разни други програмки се будеха след 10 мин, не можеше да ги задържи. А те ядат най-много батерия.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#78

Съвет от мен за да не ви яде батерия фейсбука и месинджъра просто вечер си спирайте интернета,тъкмо и няма да може някой леко подпиинал приятел да ви пише и да ви събуди
Цитирай
#79

(2016-03-13, 11:03:22)dada_ написа:  @batproho Няма рут, знам че е осакътено. Но пак върши някаква работа.
Колеги имам един познат с г3, знаете ли дали батерията ще пасне. Гледам че са различни модели, там с една цифра се различават, но дали ще е същата на размер. Искам да я взема 1-2 дена да видя с нея, колко ще изкара.

Не, няма да стане, имат малки разлики в самите профили на пластмасовата отливка.
(2016-03-13, 12:09:26)ge6on написа:  И аз използвах greenify и преди да руутна, но фейбук и месинджър и разни други програмки се будеха след 10 мин, не можеше да ги задържи. А те ядат най-много батерия.

Ако си използвал Greenify без ROOT е нормално да се будят. Просто функционалността и работоспособността на програмата без ROOT си е направо никаква.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#80

Ами точно това казах и аз, затова и руутнах. И резултатът е на лице. С две думи: Greenify + root е най-добрата комбинация за дълъг живот на батерията.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#81

Днес направих 5:30ч сот.
Нямам руут, сток на 6.0.
Забелязвам, че колкото повече го ползвам, толкова повече кара батерията.
Резултата го постигнах с екран на около 40%, вифи през цялото време и малко блутут.
Опитвам се да приложа и скрийн шот, но не успявам...

LG G4
Цитирай
#82

(2016-03-13, 18:41:52)prankmaster написа:  Днес направих 5:30ч сот.
Нямам руут, сток на 6.0.
Забелязвам, че колкото повече го ползвам, толкова повече кара батерията.
Резултата го постигнах с екран на около 40%, вифи през цялото време и малко блутут.
Опитвам се да приложа и скрийн шот, но не успявам...
Да и при мен е така, батерията си пада с някакви проценти на час, ако го ползвам не че пада по-малко, а сот-а става повече. А ти имаш ли инсталирани фб и месенджър приложенията? Но дори и да ги махна тях, не мисля че ще направя 5:30. Сега ще пробвам.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#83

Имам ги всичките.
През ноща спирам нета, за да не ме събуждат известията.
Телефона го заредих снощи преди да легна.
На сутринта батерията беше паднала с 1% и днес цял ден съм във фейса и нета.
Ако го ползвам по- рядко правя по- малко сот.
При нормално за мен ползване правя 4:20ч сот, като го зареждам ведъж на два дни, или всеки ден.

LG G4
Цитирай
#84

A може ли проблемите да са от това, че беше настроен на 2g/3g/4g, макар че съм на мтел и нямам 4г. Сега го пуснах само на 2г да видим какво ще стане утре. Изтрих фб, месенджър, скайп и вайбър. Ще направя 2 дена тестово да видя колко сот ще направя. Пак няма да спирам вифи и мобилните данни, яркостта на авто, бт включен, локацията също (но само от мрежата).

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#85

От години ползвам телефона само на 3Г мрежа. За какво ти е 2Г, като нета там е ужасен? По скоро пробвай само на 3Г. Wink
Цитирай
#86

@eksoldier - Понеже, мисля че имам някакъв проблем с батерията и искам да видя дали ще изкара да кажем 3-4часа сот с тези настройки.


П.П.
Така след днешния ден, резултатите са следните:
[Изображение: f95b136bf343086c53bfbcf42fb4c5a9.jpg]
[Изображение: cbf8e871da3b1059a16d465233b1b880.jpg]
[Изображение: 106eb006b4522d787a28a820b0947354.jpg]
Същата трагична история. Резултатите постигнах без fb, messenger, skype, viber. С включени bt, wifi, mobile data 2g/3g, контраст на авто. Единствената разлика от предишни дни е, че днес имам 3часа повече без да имам wifi, към който да съм се свързал и през това време бях на мобилни данни. Утре ще пробвам пак, този път ще съм близо до wifi през повечето време.
Като цяло обаче, мисля че няма какво да го мъча повече, а направо да го пращам към сервиза!

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#87

Здравейте,

Някой друг освен ge6on правил ли е сравнение с издръжливоста на батерията между андройд М и Л. Аз в момента съм на М и не съм особено доволен ,средно 3часа СОТ. Не ползвам Greenify ,защотото не ми е руутнат, но вместо него ползвам Shut app.
Цитирай
#88

Пробвайте с един браузър - Chromium, някъде от хda го свалих, уникален е, вдигна ми поне с час SOT-а, пък и е с адблокър, голям кеф си е.
Цитирай
#89

Търси линк бързо или качвай някъде апк-то. Само заради адблока ще го ползвам!
Благодаря предварително Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#90

http://www21.zippyshare.com/v/kbDoxVjb/file.html
Ей тва трябва да е.
За да се логнеш с акаунт, трябва да му оправиш пермишъните от app manager, щото по подразбиране всичко му е забранено.
Цитирай
#91

[Изображение: 147817c9866812a59be3036a74453b29.jpg][Изображение: 1890d94c66c22334090dcf4feefcb971.jpg]
Вчера преди да го включа в зарядното имах малко над 5:30 Sot. До сега даже не бях гледал колко изкарва, защото очаквах да е като при g3(не по-малко) и така ми се струваше.

Яркост на авто, WiFi постоянно имам, gps на висока точност и резултатите са на стоков недокоснат телефон(без приложения са пестене и т.н.). Ползвам много браузър, тапата, чат пат някой разговор и игри не играя. Facebook и messenger ако имах сигурно доста щеше да спадне този резултат.


Крайният резултат за деня:
[Изображение: b5553c6dd3371574f3aeb27b66cb7b50.jpg][Изображение: dd5796c5507dab247441183a98325fb8.jpg][Изображение: 0aa3282856d370ad20b49ba6889baa64.jpg]

Пак казвам, всичко това е със съвсем нормално ползване с горните настройки, чак съм учуден.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#92

Здравейте, колеги. От два дена съм собственик на чистак новичко G4. Първите впечатления са страхотни, но едно нещо ме учуди - снощи, когато си лягах, го оставих на 16% заряд, а днес, когато станах..нямаше НИЩО. 
Не знам от кое може да се е получил този проблем, телефонът е с фабричен Андроид 6.0, не се ли предполага Doze да пeсти батерията нощем?
Цитирай
#93

Трябва да направиш няколко цикъла зареждане-разреждане на батерията и ще се нормализират нещата. Не изключвам и някое приложение да причинява дрейна. Погледни си последно инсталираните приложения.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#94

Най-вероятно приложение точи батерията.
Цитирай
#95

Мога ли да попитам - откъм батерия LG G4 ли ще ми препоръчате или S6?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#96

На с6 батерията държи една идея повече. Но много зависи как се ползва- какви приложения, дали си на wifi или на 3Г, какво синхронизираш (брой мейли) и други такива.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#97

При мен от години всички смартове издържат максимум ден, в най-добрия случай. Постоянно са ми пуснати wi fi, 3G (ползвам само 3Г мрежа), няколко пощи с push, няколко вида чат програми, FB + FB Lite, слушам музика онлайн през spotify. За това от години ползвам външна батерия, не мисля да си ограничавам мобилните потребности за сметка на батерията... Хората са го измислили - външна, или в с случая на Г4 може да се ползва и резервна оригинална, но аз не съм фен на тези постоянни отваряния на капака, a и при всеки нов телефон, нов резервен акумулатор...
Цитирай
#98

(2016-03-30, 19:27:01)tda написа:  На с6 батерията държи една идея повече. Но много зависи как се ползва- какви приложения, дали си на wifi или на 3Г, какво синхронизираш (брой мейли) и други такива.

Не знам защо, но колега с G4 батерията му кара повече отколкото на мен с S6, и то не с малка разлика. Аз говоря малко повече от колегата... Неговия има много стабилен стендбай...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#99

S6 е с по-издръжлива батерия.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай

Някой с ядове с гугъл сървисите? Гугъл плей ми яде яко ток 2 дни. Ресетнах и вчера беше ОК, но днес пак ми е смъкнал батерията за няколко часа. Рестарт и за сега 4-5 часа е ОК, но докато пак се прояви. Лечение за модела има ли или общото да прилагам ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)