Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки
#1

Тук е мястото да обсъдим батерията на LG G4. Явно аз ще съм първи.
Резултатите са само след един цикъл.


Андроид 6.0 ММ.
Wi fi: влючен
Само 2G
Местоположение: включено
Синхронизации: включено
Автоматична яркост

Можеше и до 5:30 да го докарам. Мисля, че е добре за само 1 цикъл на заряд с ММ. 

Забележете, че браузера го ползвах 2:30 часа. 


[Изображение: QoIeKUl.jpg]
[Изображение: SLHibMz.jpg]
[Изображение: 8lhFOEe.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

С Лолипоп, 40% брайтнес, само WIFI пуснат постоянно- 4,5ч. Време на екран.
Не е много, но пък бива за този дисплей.

LG G4
Цитирай
#3

Предвид резолюцията на дисплея, процесора и капацитета на батерията, който не е променян от G2 насам мисля, че резултатите са прилични.
Днес гледах снимки от нексус 5х и там положението не е по-добро, а е с чист андроид.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Ще се разбете след няколко цикъла на батерията
Цитирай
#5

Аз минах от Sony Z3 на LGто и батерията не е нещо, което да ме впечатли тук. Но при мен на лолипоп също поддържа 3,5-4ч екран при сериозна употреба, което за мен е добре, като се има предвид какъв дисплей поддържа батерията.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#6

Аз на Г3 с руут и къстъм РОМ правех по 5 часа SoT средно, при същото ползване както сега. Правил съм и повече, но не всеки ден постигах резултати от 6 часа.
Общо взето батерията е задоволителна.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#7

правех по 5 часа SoT средно
какво означава SoT?
Цитирай
#8

SoT е screen on time. Времето в което работил дисплея и аз съм вършил ежедневните си неща. Фб, вайбър, браyзване, тапатолк и такива неща.
Средно означава може и 5:30 часа, може и 4:30 часа. Зависи кои програми съм ползвал повече в дадения ден и от някой други фактори.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

Това е най-доброто, което съм успял да изкарам до сега - 80 часа на батерия при 4,5 часа екран.

   
   

При ежедневна употреба го зареждам през ден, което за мен е повече от добре. Като го натоваря повече изкарвам само един ден.
Нещото, което най-много ми допада при G4 е супер доброто време на стендбай. През нощта пада само с 1% батерията, а има и вечери, когато не пада изобщо.
Цитирай
#10

...колега все пак има голямо значение за какво е използван екрана при тези 4.5 часа.При икономично ползване и аз съм откарвал спокойно 3 дни без проблем...просто за пробата.Но в крайна сметка не ползван телефон nokia 3310,а един прекрасен смартфон на който искам да се наслаждавам.Както и да е.Моята равносметка е,че батерията се справя нормално за капацитета си и няма от какво да се оплакваме.
Аз също се "удивявам" че толкова "сладко спинка" вечер и харчи най-много 1%,а доста пъти и въобще не мърда цяло нощ.И това при условие,че всичко на сток.Защото идвам от другия синия лагер и там "харчалъка" беше доста вечер и трябваше да се "укротява" с custom kernel и т.н.А тук е много добре.

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#11

Какво означаваSadсток)
И това при условие,че всичко на сток.Защото идвам от другия синия лагер и там "харчалъка" беше доста вечер и трябваше да се "укротява" с custom kernel и т.н.А тук е много добре.
и как да го разбирам че идваш от синия лагер и последно да попитам какво означава custom kernel
Цитирай
#12

..синия лагер/samsung/.
stock- с официален рум,а не "пипнат" т.е custom и с root.
custom kernel същата "манджа" ..пак пипнат кърнел със различни честоти на ядрата на проца и видеото и т.н.
Има важни теми тук в форума прочети относно понятията и ако искаш още по-задълбочено има и
http://forum.xda-developers.com/g4.
В общи линии това.

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#13

Батерията е много,много добра за телефон с 5.5 дисплей и 2К резолция. И в стендбай е чудесна- всички процеси на гугъл и на Ос-то са овладяни и с много ниски нива.
Има телефони с по-малки дисплеи и резолюции и сходен капацитет на батерията и пак не карат толкоз.

Един само съвет за тези коитоискат да имат по-дълъг живот, особено в стендбай. Ако имате възможност да ползвате WiFi, изключвайте 3 Г-то.
При мен WiFi e on винаги, мобилните данни също работят винаги, локейшъна по GPS също, всички синхронизации и пр работят. Не ограничвам нищо освен 3Г-то. Това е така, защото през 90% от времето през деня го прекарвам във вифи среда.
А когато се движа между 2 познати точки съм си оставил мобилните данни включени - така не пропускам никакво съобщение, затова скоростта им е достатъчна.
Тук ми липсва много един тогъл за он/оф на 3G мрежата.
Цитирай
#14

(2015-11-24, 10:54:01)schumisv написа:  ...колега все пак има голямо значение за какво е използван екрана при тези 4.5 часа.При икономично ползване и аз съм откарвал спокойно 3 дни без проблем...просто за пробата.Но в крайна сметка не ползван телефон nokia 3310,а един прекрасен смартфон на който искам да се наслаждавам.Както и да е.Моята равносметка е,че батерията се справя нормално за капацитета си и няма от какво да се оплакваме.
Аз също се "удивявам" че толкова "сладко спинка" вечер и харчи най-много 1%,а доста пъти и въобще не мърда цяло нощ.И това при условие,че всичко на сток.Защото идвам от другия синия лагер и там "харчалъка" беше доста вечер и трябваше да се "укротява" с custom kernel и т.н.А тук е много добре.
Напълно съм съгласен с колегата но само едно уточнение тези който изкарват по 5 часа на екрана със сигурност не го ползват на 100% яркост
Цитирай
#15

Мен на 60% - 70% яркост ме болят очите, ако се взирам по-дълго време. А в моя пост съм написал, че съм на автоматичен констраст. Smile
Освен това много зависи какви приложения се ползват и по колко време. Всеки според нуждите си.

Вчера например бях на 4:30 екран с още 30% батерия, което за мен е добре. Но не съм ползвал браузера 2:30 часа както в първи пост и батерията ме изкара повече. Smile .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

@arrogant. Ето шот от мен.

[Изображение: S7ocPsq.jpg]

[Изображение: gHVgyHf.jpg]

[Изображение: h7kUv6w.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#17

Екстра е, ще видя след 2-3 заряда при мен как ще е, сега ще направя не повече от 4 часа сот.
Цитирай
#18

[Изображение: 2015-12-09%2021.02.41.png?dl=0]Направих тест с 5.1 4.50 мин дисплей смесено браузване при андройд 6.0 3.30 мин 51% яркост на дисплея в автоматичен режим
Цитирай
#19
Wink 

Реших да пусна един тест от мен на който използвам G4 като Nokia 3310,т.е само за разговори /около 2 часа/ и малко браузване.
Е резултата разбира се е налице,но това е само  за теста иначе реално не ползвам въобще така телефона си.Няма смисъл да си купувате G4 или подобен телефон ако го ползвате само разговори..и да искате батерията да издържа много.Според мен батерията на G4 се представя точно толкова за което е проектирана в рамките на наличния хардуер.Така,че наслаждавайте се на това бижу LG G4 и не се занимавайте с "глупости". Storstark

Теста е направен на Lolipop 5.xxx
[Изображение: 23648090675_55a39d7157_c.jpg]Screenshot_2015-12-07-18-31-15 by Milen Kolev, on Flickr

[Изображение: 23565665091_d8af3911ef_c.jpg]Screenshot_2015-12-07-18-31-24 by Milen Kolev, on Flickr

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#20

Обсъждаме батерията как се държи на 5.1 и 6.0 и батерията за мен е важна аз пътувам постоянно и ми трябва телефон нося с мен 3 телефона не гледам на телефона като бижу а като на телефон
Цитирай
#21

Ако много пътуваш може да си вземеш един power bank за backup и да не се пртесняваш за тоците. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#22

Купиш си току що още две оригинални батерий  Smile
Цитирай
#23

(2015-12-10, 11:58:22)Kurnasko написа:  Купиш си току що още две оригинални батерий  Smile

...СИЛАТА ще бъде с теб колега.С здраве да си ги ползваш и дълго време разбира се. Wink

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай
#24

И това е добро решение. Smile

А от къде ги купи и на каква цена?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#25

От щатите имат и зарядно към тях 32$
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)