Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за водоустойчивостта
#1

Здравейте. Преди няколко дни си взех S5 G900F, втора ръка. Момчето ми каза, че е носен на сервиз и са му сменяни някои части защото като е влязал в басейна надълбоко се е прецакал след няколко седмици. И ми каза, че е по-добре да не го мокря, защото не е сигурен какво ще стане. Да кажа, че капачето на порта за зареждане беше със скъсана гумичка и днес го смених. Искам да попитам, дали ако мине под чешмата ще се прецака, не говоря да влизам в басейн с него и тн?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона по принцип се води водоустойчив, през ръцете ми са минали няколко S5-тици на приятели или роднини, всеки издържа в басейн. Човека, който ти е продал телефона да не е стоял с часове във водата? Не би трябвало да му има нищо при миене с вода от чешмата.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Еми не знам как е стоял и какво е правил. Всичко си работи перфектно в момента, капачето съм сложил, какво е вероятноста да го прецакам, ако го измия под чешмата?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#4

Ами зависи в какъв сервиз е носен,дали е бил официален,какво са му правили,дали е затворен телефона отново добре,ако е разглобяван.По принцип С5-цата си издържа не само под чешмата,ами и в басейн (лично съм тествал моята),но на твое място,аз не бих го пробвал.Ако не ти се налага не рискувай да го мокриш,щом не знаеш,какво е правено с телефона преди теб Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

Ами в оторизиран сервиз е носен, защото е все още гаранционен. И има писано от самият сервиз, какво е сменяно, но не мога да го разчета, а й момчето ми каза, че е носен в оторизиран сервиз. Иначе, сега го пуснах за 10 секунди под чешмата, без да мокря буксата за слушалките, навсякъде другаде, без горната страна. Гледам, че му няма нищо. Дали ако намокря буксата за слушалките, тоест горната страна, ще стане проблем?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#6

Щом е носен в официален сервиз на Самсунг,значи не би трябвало да имаш проблем с водоустойчивоста.Няма да имаш проблем,ако намокриш буксата за слушалките,според теб как го потапяме в басейн телефона Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#7

Еми времето ще покаже, благодаря за споделените мнения.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#8

Съживявам малко темата, с цел да не пускам нова. Къде се гледаше дали телефона е още водоустойчив? Вече не е гаранционен и капачето не се затваря така стегнато както преди. Искам да го проверя и ако още държи да си го нося по басейните.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)