Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна резолюция екран
#1

Здравейте,

Имам таблет Pixor Bright. Счупи му се LCD-то и от друг повреден таблет взех LCD екрана. Таблета тръгна, но се оказа че резолюцията на новия екран е по-ниска. Има ли някой идея как мога да сменя резолюцията на екрана, защото в момента си работи, но се вижда само една част от картината.

Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Би трябвало да стане с редактиране на един ред от build.prop, но се изисква root. Конкретния ред е lcd_density=200 и сменяш стойността с по-ниска, например 150.
Цитирай
#3

А дали ще е с с това lcd_destiny? Занимвам се Линукс отдавна и някъде бях срещнал че трябва да го натикам като опция на кернел-а.

Ще руутна таблета, само да разбера как. Има само 1 бутон и да видим, как ще стане.
Цитирай
#4

Опитай с Kingo root. В една тема потребителя е написал, че така е успял да руутне въпросния таблет. Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

(2015-11-26, 15:32:46)hipo написа:  А дали ще е с с това lcd_destiny? Занимвам се Линукс отдавна и някъде бях срещнал че трябва да го натикам като опция на кернел-а.

Ще руутна таблета, само да разбера как. Има само 1 бутон и да видим, как ще стане.

Предполагам, че така ще стане. Ето и начин който не изисква root
Цитирай
#6

lcd_destiny не решава проблема. В случая аз замених матрица 600 x 1024 с матрица 480х800. Таблета тръгна, но виждам само горната лява част на екрана. Пуснах debug USB и през него започнах да подавам adb команди adb shell wm size 480x800, adb shell wm density 120, 180, 200. Но все имаше изрязани части от екрана. Почнах и с adb shell wm overscan, взе да мърда картината, но само някой елементи взеха да се местят според overscan-a. Цял ден разигравах, различни резолюции, density, overscan, но не успях да го докорам до приемлив вид.
След това реших да го рутна и да използвам някоя от програмите, които да успеят да оправят параметрите за новия екран, но пак не успях. Оставям настрана, че като е на друга резолюция и тъча отива по дяволите и почва едно целене на икони и букви, чрез Силата от StarWars. В крайна сметка, нещо изтървам, но не мога усетя какво. Ако някой има тъч с резолюция 480х800, ще съм благодарен на Изхода от командата
adb shell dumpsys display , ще видя какви са настройките на друите параметри, защото само с тези size, density и overscan засега не става.

Поздрави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)