Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia Z 4G мрежа
#1

Здравейте, 

Да попитам има ли някой на теленор и да е с 4G мрежа и съответно как да я активирам. Телефона не е руутван и е с ОС 5.1.1

Huawei P10 Lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки -> ОЩЕ (първия таб с мрежите) -> Мобилни мрежи -> Предпочитан тип мрежа -> LTE/WCDMA/GSM (последното)
Цитирай
#3

LTE/WCDMA/GSM при мен това не излиза - номер на модела C6603
Цитирай
#4

Ако телефона ти е купен от брандиран оператор (може и Теленор) ще трябва да чакаш обновление на софтуера защото "умниците" не са сложили LTE в софта ИЛИ да си флашнеш телефона сам с небрандиран софтуер и ще имаш веднага LTE
Цитирай
#5

При внесените от чужбина си има в менюто LTE на 6603
Цитирай
#6

Аз също го нямам като опция в настройките. Намерих сервизни менюта и там го променям, но отново се връща на 3g и не иска да запамети lte мрежата. Телефона е купуван от теленор

Прикачам малко инфо от сервизното ми меню.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P10 Lite
Цитирай
#7

Сменяш му софтуера, много лесно.
Цитирай
#8

(2015-12-04, 01:16:04)RumenMR написа:  Аз също го нямам като опция в настройките. Намерих сервизни менюта и там го променям, но отново се връща на 3g и не иска да запамети lte мрежата. Телефона е купуван от теленор

Прикачам малко инфо от сервизното ми меню.

Телефона ти е брандиран от Теленор, те доскоро нямаха LTE и затова във софтуера им няма такава опция. Сложи си софтуер за С6603, но GENERIC или Customized и няма да имаш никакви проблеми
Цитирай
#9

C6602 май е без LTE...

Sony Xperia Z
Цитирай
#10

Точно така @ballky, но в предните коментари на колегите, а и на снимките от сервизното меню, става ясно, че модела на колегата е С6603. Именно за това му се предложи на колегата само да смени софтуера на телефона, с някой на който тази опция не е премахната, както за момента е при фърмуера брандиран от коментирания оператор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Явно ми е избягал номера на шотовете...
Аки от теленор са премахбали тази опция не им схващам логиката...

Sony Xperia Z
Цитирай
#12

Моя също е от Теленор с техния софт и в настройките нямам опция за ЛТЕ. Обаче оня ден му сложих фирм-а за централна Европа и всичко си дойде на мястото. ЛТЕ-то работи.
Цитирай
#13

Защото последния им софт за Xperia Z е от преди да знаят че ще пускат 4G някой ден сигурно.

Апропо, дори и с последния софтуер ли който те са пуснали няма LTE?
Цитирай
#14

(2015-12-09, 13:30:27)GH0STFACE написа:  ...
Апропо, дори и с последния софтуер ли който те са пуснали няма LTE?

Нямаше. Бях с 5.1.1 откакто го пуснаха, а след това не е излизало нищо. Сложих аналогичния от централна Европа и се появи. Получи се даже без да давам wipe на данните и телефона си тръгна с тая опция.
Цитирай
#15

Здравейте!Телефона ми е Sony Xperia Z C6603 и искам да попитам как да си пусна 4G.Разбрах,че трябва да се настрои от тук: Настройки -> ОЩЕ -> Мобилни мрежи -> Предпочитан тип мрежа -> LTE/WCDMA/GSM (последното), но при мен го няма.Обнових софтуера,но отново не се появи.Телефона е закупен от Теленор и разбрах,че телефона  е брандиран от Теленор, които  доскоро нямаха LTE и затова във софтуера им няма такава опция.Проблема се оправял като се смени софтуера.Интересува ме как точно се сменя този софтуер?Четох няколко теми,но нещо не ми стана ясно как точно се прави,дали с програма дали с нещо друго и от къде да го изтегля и т.н.Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.
Цитирай
#16

А иначе картата поддържа ли 4G?

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#17

Провери наистина дали картата ти поддържа този тип мрежа, като изпратиш смс на номер 144.
Ако картата ти е несъвместима, то следва да бъде сменена безплатно, за сметка на оператора.
Ако действително все още не им е налична в софтуера на оператора, то може да се инсталира такъв, при който същата е налична.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1214934

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#18

Картата  ми поддържа 4G днес я смених .Струваше 10 лв. въпреки,че в СМС който ми изпратиха от Мтел пишеше,че е безплатно,така че ако някой ще си я сменя да знае,че се заплаща.Явно ще трябва да инсталирам софтуер който поддържа 4G ,въпроса е от къде да го изтегля и как се инсталира.
Цитирай
#19

Би могъл да погледнеш тук за един от вариантите на 5.1.1 фърмуер за Централна Европа:
Xperia Z FTF Lollipop 5.1.1 CE1

Тема с инструкция за флашване на стоков фърмуер, като в случая наблегни на  т.1 и т.2 от описанието:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Благодаря много,точно такова описание ми трябваше.Значи само трябва да флашна телефона без да руутвам без да инсталирам Recovery и т.н.?
Цитирай
#21

Точно така, не е необходимо нито едното от двете допълнително споменати.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Xperia Z  C6603 е телефона, като влезна в менюто да го направя 4g изобщо не ми дава такава опция, и сега си е на H+
Цитирай
#23

@ge0rgihs, Тук в темата, където бе пренесена твоята, ще откриеш коментари за това, защо би липсвала този тип мрежа и начина да се появи, ако телефона ти е с последната актуализация, но все още липсва опцията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)