Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Лолипоп
#51

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=950563
Ето ви сайт с линкове за сваляне на ромове за G7. Имайте в предвид, че нашите G7-L01 C432 са бета-версия. Така че направете си първо бекъп преди да правите обновлението. Хайде със здраве колеги.
Цитирай
Аксесоари
#52

Да но още не е излезнал за нас стабилна версия за лолипоп. Все още сме на бета.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#53

(2015-12-29, 10:01:24)yHuKaTa написа:  http://www.htcmania.com/showthread.php?t=950563
Ето ви сайт с линкове за сваляне на ромове за G7. Имайте в предвид, че нашите G7-L01 C432 са бета-версия. Така че направете си първо бекъп преди да правите обновлението. Хайде със здраве колеги.

Тоя сайт го знаем отдавна.Не ни трябват разни бети а официален.
Цитирай
#54

И моят телефон е закупен от Теленор на 18.02.2015 г. Отначало имах един ъпдейт но не съм забелязал до коя версия, след като се върнат фабричните настройки на телефона връща ли се старата му версия която е била при закупуването. Защото моят телефон миналият месец (края на ноември месец ходи в сервиз на теленор в София за смяна на дисплея и след като ми го върнаха, не се е актуализирал изобщо, а преди когато съм му давал фабрични настройки (веднъж беше лятото) след това веднага отново се ъпдейтна както веднага след като го закупих. Сега след ремонта не ми е идвала никаква актиализация. Версията на андроида ми е 4.4.4. или както вие казвате B263 e. Аз четох в една статия че началото на 2016-та ще пуснат андроид 6.0 и за нашите телефони, но не знам точно кога.
Персонализираната ми версия пише: CUSTC432D001
модела на телефона: Huawei Ascend G7-L01
Цитирай
#55

Аз съм се примирил,че въпреки официалния анонс ъпдейт за нашия телефон няма да има. Забавиха го изключително много,тъй като поддръжката на хуямивейците е нулева и хал хабер си нямат от софтуер.Грам не им пука за къстъмър експириенса с телефоните им.Просто трябв да сте наясно при закупуването на хуявей,че до края на жизнения му цикъл ще е с андройда,с който е излязъл от кутията.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
#56

@Wreckless, много крайно мнение. Останалите като сме получили Андроид 5.1.1 през септември, какво да кажем? При различните модели идва по различно време.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#57

(2016-01-01, 16:39:57)Wreckless написа:  Аз съм се примирил,че въпреки официалния анонс ъпдейт за нашия телефон няма да има. Забавиха го изключително много,тъй като поддръжката на хуямивейците е нулева и хал хабер си нямат от софтуер.Грам не им пука за къстъмър експириенса с телефоните им.Просто трябв да сте наясно при закупуването на хуявей,че до края на жизнения му цикъл ще е с андройда,с който е излязъл от кутията.

Колега не се отчайвай!  Но недей и да спамош темата.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#58

@ronnie72 - видно от подписа ти , ти си с тяхното high end устройство. Оставаше да не получиш ъпдейт на телефон за 1000+лв ? Темата е за G7 , които не получават така желаната близалка , да не говорим за гъбката.

@mrasnikavip - не съм отчаян , а примирен . Това не е "спам по темата" , а мнение на притежател на въпросното устройство.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
#59

(2016-01-01, 19:12:01)Wreckless написа:  @ronnie72 - видно от подписа ти , ти си с тяхното high end устройство. Оставаше да не получиш ъпдейт на телефон за 1000+лв ? Темата е за G7 , които не получават така желаната близалка , да не говорим за гъбката.

@mrasnikavip - не съм отчаян , а примирен . Това не е "спам по темата" , а мнение на притежател на въпросното устройство.

Щом навсякъде се казва че нашият модел ще получи значи ще получи. При HUAWEI се случва бавно.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#60

Някой ползва ли бета-та Б320?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#61

Опитах се снощи да я инсталирам но спира инсталацията и дава грешка на тази версия бета 320. Сега съм си с Б263 версия
Цитирай
#62

(2016-01-02, 16:06:44)Dr House написа:  Опитах се снощи да я инсталирам но спира инсталацията и дава грешка на тази версия бета 320. Сега съм си с Б263 версия

Не знам по какъв начин си се опитал да я инсталираш, при мен се получи без проблем. Реших да рискувам. Ето какви са първите ми впечатления:

Преди да направя ъпдейта телефонът ми беше с B263 CUSTC432D001 версия. В момента е B320 CUSTC432D003. Само тази последната цифричка не разбирам защо се смени и дали изобщо трябва да се притеснявам. Източи ми 20% батерия докато направи целия ъпдейт. След включването веднага направих фабрични настройки. Цялата процедура стана за 20-тина минути. Първото зареждане от 7% до 100% траеше по-дълго време. Единственото, което за някой може да се окаже проблем е, че при тази бета няма NFC. Колкото и странно да ви звучи - в настройки няма категория NFC и също така липсва Quick Tile за NFC. На мен ми е абсолютно все тая за това NFC, тъй като никога не съм го използвал. Телефонът върви по-бързо отколкото при китката. Определено аз усещам разлика. При киткат със заредени Хром, Фейсбук, Вайбър и ФБ Месинджър и използване на google keyboard имах доста забивания при писане. В момента със същите процеси нямам абсолютно никакво забавяне. Има сууупер много теми, за разлика от преди. Има 2 нови опции на камерата - Good Food и Timelapse. От 2 часа не съм го пуснал телефона и си играя на него и се държи добре. Не загрява, не забива, няма крашове. Аз лично съм доволен. И все пак ще следя форума по-често и когато разбера, че има официален ъпдейт до B340 (или разбира се ъпдейт с друг номер) на Lollipop-а, ще върна B263 CUSTC432D001 с flashtool и ще инсталирам официалният ъпдейт. Не знам дали след промяната на последната цифра на CUST версията ще успея да получа ъпдейта както другите българи. Хора, не се плашете, препоръчвам ви да пробвате бетата.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#63

Колега дай ми линк от къде изтегли тази версия която ти лично си инсталира. Аз изтеглих от линковете тук от едно две места но не тръгна. Опитах се да го инсталирам като изтеглих един файл Update.app голям някъде 2.24 гб сложих го в папка dload в паметта на телефона тръгнах да го инсталирам и дава грешка. Интересното е, че тази папка я нямам в телефона (dload) аз сам трябваше да си я създам, че телефонът ми да открие файлас ъпдейта от локална актуализация. Имаш ли бг меню след ъпдейта или си с английско меню
Цитирай
#64

(2016-01-02, 20:30:38)Anastasia123 написа:  Не знам по какъв начин си се опитал да я инсталираш, при мен се получи без проблем. Реших да рискувам. Ето какви са първите ми впечатления:

Преди да направя ъпдейта телефонът ми беше с B263 CUSTC432D001 версия. В момента е B320 CUSTC432D003. Само тази последната цифричка не разбирам защо се смени и дали изобщо трябва да се притеснявам. Източи ми 20% батерия докато направи целия ъпдейт. След включването веднага направих фабрични настройки. Цялата процедура стана за 20-тина минути. Първото зареждане от 7% до 100% траеше по-дълго време. Единственото, което за някой може да се окаже проблем е, че при тази бета няма NFC. Колкото и странно да ви звучи - в настройки няма категория NFC и също така липсва Quick Tile за NFC. На мен ми е абсолютно все тая за това NFC, тъй като никога не съм го използвал. Телефонът върви по-бързо отколкото при китката. Определено аз усещам разлика. При киткат със заредени Хром, Фейсбук, Вайбър и ФБ Месинджър и използване на google keyboard имах доста забивания при писане. В момента със същите процеси нямам абсолютно никакво забавяне. Има сууупер много теми, за разлика от преди. Има 2 нови опции на камерата - Good Food и Timelapse. От 2 часа не съм го пуснал телефона и си играя на него и се държи добре. Не загрява, не забива, няма крашове. Аз лично съм доволен. И все пак ще следя форума по-често и когато разбера, че има официален ъпдейт до B340 (или разбира се ъпдейт с друг номер) на Lollipop-а, ще върна B263 CUSTC432D001 с flashtool и ще инсталирам официалният ъпдейт. Не знам дали след промяната на последната цифра на CUST версията ще успея да получа ъпдейта както другите българи. Хора, не се плашете, препоръчвам ви да пробвате бетата.

Радвам се че си доволен. Но моляте изтегли си бенч маркет и виж в инфо на бета версията на колко бита работи процесора. Гледам на доста места на бета версия е все още 32бит. Благодаря предварително.

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#65

(2016-01-02, 20:39:28)Dr House написа:  Колега дай ми линк от къде изтегли тази версия която ти лично си инсталира. Аз изтеглих от линковете тук от едно две места но не тръгна. Опитах се да го инсталирам като изтеглих един файл Update.app голям някъде 2.24 гб сложих го в папка dload в паметта на телефона тръгнах да го инсталирам и дава грешка. Интересното е, че тази папка я нямам в телефона (dload) аз сам трябваше да си я създам, че телефонът ми да открие файлас ъпдейта от локална актуализация. Имаш ли бг меню след ъпдейта или си с английско меню

Ъпдейта го изтеглих от линкът, който е даден в първия пост (от форума на хтц). Размерът е 1.18 ГБ. Иначе просто влизаш в картата памет и сам си правиш папка dload и там поставяш update.zip (т.е. самият ъпдейт, който ще изтеглиш). Има българско меню.

(2016-01-02, 20:45:59)mrasnikavip написа:  Радвам се че си доволен. Но моляте изтегли си бенч маркет и виж в инфо на бета версията на колко бита работи процесора. Гледам на доста места на бета версия е все още 32бит. Благодаря предварително.

На Антуту изкарах 23800 точки, но версията е 32 битова. Не разбирам защо. Днес четох, че дори B340, което се води надграждане над B320, въпреки всичко пак е със статус бета. Може би тази бета B320 и турския ъпдейт B340 са били само пробни и следващият ъпдейт на андроид 5.1.1 ще бъде глобален или поне за цяла европа и ще бъде с официален статус, а не бета. Надявам се тогава да си е 64 битова системата.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#66

(2016-01-03, 00:13:31)Anastasia123 написа:  Ъпдейта го изтеглих от линкът, който е даден в първия пост (от форума на хтц). Размерът е 1.18 ГБ. Иначе просто влизаш в картата памет и сам си правиш папка dload и там поставяш update.zip (т.е. самият ъпдейт, който ще изтеглиш). Има българско меню.


На Антуту изкарах 23800 точки, но версията е 32 битова. Не разбирам защо. Днес четох, че дори B340, което се води надграждане над B320, въпреки всичко пак е със статус бета. Може би тази бета B320 и турския ъпдейт B340 са били само пробни и следващият ъпдейт на андроид 5.1.1 ще бъде глобален или поне за цяла европа и ще бъде с официален статус, а не бета. Надявам се тогава да си е 64 битова системата.

Явно още не е бърз докато не го пуснат да работи на 64бит. Защото при мен на кит кат си дава 23217точки.


Прикачени файлове Миниатюри
   

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#67

(2016-01-03, 11:35:11)mrasnikavip написа:  Явно още не е бърз докато не го пуснат да работи на 64бит. Защото при мен на кит кат си дава 23217точки.

Този резултат за мен винаги е бил плацебо, но продължаваме да го гледаме. Ето какво мога да кажа 1 ден по-късно:
18 часа включен телефон, 3 часа и 20 минути включен дисплей. В момента батерията ми е на 66%. Използвах около 2 часа 4G и около 30 минути hot-spot, и най-малко 10 часа включен wi-fi. Имам 40 минути разговори и около 100 смс-а получени и изпратени. 2 пъти използвах Антуту. Освен липсата на NFC намерих още един бъг, който за някой хора може да се окаже доста досаден, за други не. Auto connect функцията на Wi-Fi не работи. Ако телефонът изгуби връзката със свързаната wi-fi мрежа, след това трябва вие ръчно да натиснете свързване. На мен лично не ми прави впечатление този бъг. Изтрих Todoist и още едно приложение, което телефонът ми инсталира сам, когато ъпдейтнах от B248 до B263. Някакъв Cloud беше. Таа тези 2 приложения можех да ги махна. Kingsoft office също се махна. Като цяло останаха само приложенията на google и стоковите на телефона. Животът на батерията за сега ми се струва по-добър. И се държи изключително стабилно. Като първо впечатление - много съм доволен.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#68

Колеги, за всички които искат да узнаят кой е последния софтуер и евентуално да го инсталират, следното приложение от Google Play върши добра работа. Big Grin

https://play.google.com/store/apps/detai....firmware2

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#69

От снощи до тази вечер след напълно зареден телефон след актуализацията до лолипоп телефонът ми издържа 17 часа и 30 минути. По време на тези 17 часа и 30 минути, уайфая ми е бил постоянно включен. Гледане на клипове и сърфиране в интернет 2 часа и 30 минути, 7-8 часа докато спя телефонът бездейства и той и след това пак останалото време е ровичкане в телефона интернет на уайфай, малко фейсбук и така. Искам да кажа, че си държа яркостта постоянно на 100%, имам анимиран тапет на екрана и производителността на телефона я държа с пълна производителност да не щади батерията. Аз този телефон до 24 часа да ми изкара батерията много трудно го докарвам, от както съм го купил всяка вечер че понякога и сутрин и вечер е в контакта. Когато излизам гледам да е на 100%, навънка мобилния ми нет е нон стоп включен постоянно онлайн. Взех да се замислям колко дълъг е живота на батерията и дали ще изкара две години. Четох, че при литево-йонните и литиево-полимерните батерии (каквато е и моята-полимерна) имали живот някъде 1200,1300 до 1500 цикъла на зареждане и разреждане, като го сметна май година и половина като направи телефона ми батерията ще вземе да сдава багажа на всеки 18-22 часа е в контакта телефона, че понякога и на 15 часа, това ми е рекорда за изтощаване на батерията, понякога и докато е в контакта пак ровя с часове. Това вредно ли е за батерията. Плюсове има доста, повече ми харесва лолипоп версията и дизайн и всичко и е по-бърз телефона в реакциите когато му задаваш команди не мисли толкова когато пиша, това наистина е голям плюс лично за мене. Smile
Цитирай
#70

Батерията се сменя лесно, спокойно Smile Аз си зареждам телефона по 5 пъти дневно и нямам проблем. Вклювам, изключвам, включвам, изключвам го от контакта и така може около 15 пъти за деня, нямам проблем с батерията още Smile

С таблета съм по същия начин, а той вече надхвърли 2 години, а батерията е екстра. Smile
Цитирай
#71

Изобщо не ги гледайте тия батерии. С тази тенденция на всеки 3 месеца да излиза нов модел в дъното на средния ценови клас, с процесори като MTK6752, MTK6753, Helio X10, Snapdragon 615 и бъдещите SD 650/652, вие ще сте с нов телефон всяка година. Не ги щадете и не ги мислете. Wink

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#72

Не разводняваите темата със тези батерии
Цитирай
#73

В България ще има наличен ъпдейт до 5.1.1 за всички до края на месеца. Оказва се, че от началото на тази седмица някой българи са започнали да получават известия за андроид 5.1.1. Някой от вас да е получил?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#74

Аз не. А ти от къде имаш подобна информация?

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#75

(2016-01-05, 12:41:30)mrasnikavip написа:  Аз не. А ти от къде имаш подобна информация?

Около коледа писах на българският отдел на Huawei и днес получих отговор. В момента ъпдейта бил наличен за малка част от потребителите в България, а причината била в операторите. Но до края на този месец щял да бъде пуснат масово в България, за всички оператори и всички потребители. Доста време отделих да търся официалният ъпдейт, но все така само 320 и 340 намирам...

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)