Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Склад на Tinydeal в Германия
#1

Бихте ли споделили дали при купуване на телефон от склада на Tinydeal в Германия наистина не минава през митница. Да не се окаже, че е някакъв безмитен склад и после при влизане в България ще се наложи плащане на ДДС. Все пак телефоните, изпращани от Германия, са по-скъпи.
И още едно питане: има ли ментета в Tinydeal?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

След като има клеймо на пакета че идва от Германия няма какво да те притеснява. За ментета незная досега съм пазарил от там само дреболии/калъфи,карти памет,флашки/ и останах доволен.

Smile
Цитирай
#3

@mayaiv, подлежи на митнически контрол, но такси няма.

 
Цитирай
#4

(2015-12-03, 23:14:04)NoMaD написа:  @mayaiv, подлежи на митнически контрол, но такси няма.
Тоест да считам, че гарантирано няма да плащам ДДС? Като се има предвид, че идват с DHL (поне така е написано)...

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#5

@mayaiv, ако доставката на стоката е от европейски склад, не дължиш никакви такси освен за стоката и нейната доставка на посочения от теб адрес. А и в случая доставката с DHL предполагам, че ще ти е малко по-скъпо от нормалната им тарифа за такава услуга. Smile

P.S. Ако все пак те притеснява нещо, има тук търговец на Tinydeal, към който можеш да се обърнеш за повече инфо по въпроса. Успех!

 
Цитирай
#6

Миналия петък поръчах DOOGEE F 5 и току що пристигна в къщи,без каквито и да е формалности.Телефона е супер за парите си.

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#7

(2015-12-04, 14:17:35)VLADO 66 написа:  Миналия петък поръчах DOOGEE F 5 и току що пристигна в къщи,без каквито и да е формалности.Телефона е супер за парите си.
С DHL ли ти го донесоха?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#8

Телефон в Германия cĸлaд -ТіnуDеаl aнoнcиpa oтвapянeтo нa cĸлaд в Гepмaния. Beчe вcичĸи ĸлиeнти oт Eвpoпa мoгaт дa пopъчвaт избpaни cтoĸи, ĸoитo щe бъдaт изпpaщaни oт нeгo, a нe oт цeнтpaлнитe в Kитaй. Обявеното време за доставка е само 3-5 работни дни  http://www.tinydeal.com/smartphones-px32..._1967.html
Цитирай
#9

(2015-12-04, 14:47:21)mayaiv написа:  С DHL ли ти го донесоха?

Не знам.Дойде си в кварталната поща и от там в къщи.

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#10
Wink 

(2015-12-07, 06:03:15)TinyDeal написа:  Телефон в Германия cĸлaд -ТіnуDеаl aнoнcиpa oтвapянeтo нa cĸлaд в Гepмaния. Beчe вcичĸи ĸлиeнти oт Eвpoпa мoгaт дa пopъчвaт избpaни cтoĸи, ĸoитo щe бъдaт изпpaщaни oт нeгo, a нe oт цeнтpaлнитe в Kитaй. Обявеното време за доставка е само 3-5 работни дни  http://www.tinydeal.com/smartphones-px32..._1967.html
Това съм го чела, ама съм малко Тома Неверни. Че напоследък почти всичко от Китай минава през митница. Нашите митничари вече не вярват на надписите MP3 player - 30$.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#11

mayaiv, явно нещо си недочела. А http://www.tinydeal.com/  отдавна имат тази услуга, както и много други търговци. Било то чрез складове в Англия,Гърция, Испания ,Германия ........
Цитирай
#12

Аз да попитам ТіnуDеаl, защо за изпълнението на някои поръчки искат лични данни на купувача? Снимка на лична карта, паспорт и кредитна карта, какво право имате да работите с личните данни на клиента? Това напоследък май стана практика на доста китайски магазини.
Цитирай
#13

Акаунт изисква ли се там?

 
Цитирай
#14

Естественно изисква се акаунт за Tiny...Досега имам 5-6 поръчки никога не са ми искали лични данни.

Smile
Цитирай
#15

(2015-12-03, 19:19:50)mayaiv написа:  Бихте ли споделили дали при купуване на телефон от склада на Tinydeal в Германия наистина не минава през митница. Да не се окаже, че е някакъв безмитен склад и после при влизане в България ще се наложи плащане на ДДС. Все пак телефоните, изпращани от Германия, са по-скъпи.
И още едно питане: има ли ментета в Tinydeal?

Аз мога да споделя опит от друг сайт. Honorbuy.com Като си взимах телефона Xiaomi Mi3 разликата беше,че от европейският склад беше с 20$ по-скъпо,но дойде за 3 дена без никакви проблеми. Доставиха ми го с DHL до офиса.
Цитирай
#16

Как се разбира дали даден продукт е на склад в Европа? Дава ми само free shipping и това е.
Цитирай
#17

@VikeZ ,под надписа free shipping коѝто е в синьо на следващия ред е изписано Shipping from и може да избереш Германия или Китаѝ .

Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)