Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note3 Neo Lollipop 5.1.1
#1

От няколко дни е наличен ъпдейт до Lollipop 5.1.1 за Neo. За съжаление само за Франция. За тези на които не им се чака официалния български ъпдейт могат да флашнат френския с Один:


 Model
SM-N7505
Model name
GALAXY Note 3 Neo LTE
Country
France
Version
Android 5.1.1
Changelist
5905507
Build date
Mon, 23 Nov 2015 12:46:55 +0000
Product code
XEF
PDA
N7505POUDOK2
CSC
N7505OXADOK2
Линк за бързо сваляне

Флашването на стоков фърмуер по никакъв начин не нарушава гаранцията ви и knox брояча си остава 0х0.
 
 Ако сте пуснали  REACTIVATION LOCK(при Neo май нямаше), трябва да го изключите!!! Намира се в Security Settings. Проверете това преди започване!!!

Проверете точния модел на телефона си ! Settings -> About device -> Model number-N7505. Объркването и флашването на друг ром може да брикне апарата.

Начин на инсталация:

•Сваляте и инсталирате драйверите на Самсунг на компютъра си.
•Сваляте  и разархивирате Odin 3.10.6
• Сваляте и разархивирате само веднъж Лолипоп файла.
• Прекъсвате връзката между телефона и РС
• Стартирате Odin3.10.6.exe
• Кликвате на PDA/AP бутона и избирате N7505POUDOK2_N7505OXADOK2_N7505XXUDOK4_HOME.tar.md5
• Включвате телефона в Download mode като го изключите и след това задържите Volume-down + Home + Power докато се включва.
• Свързвате телефона и РС с кабел
• Проверете Repartition да не е чекнато
• Кликвате на Start бутона
• Чакате телефона да се включи
Препоръчително е преди и след флашването да направите хард ресет на телефона.
Файлове за сваляне:
Драйвери
Один

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#2

аз съм от няколко дена с този 5.1.1 и нямам забележки!
Цитирай
#3

Здравейте,

Някой да има информация, кога ще излезне официалния ъптейт за Бъгалрия?
Цитирай
#4

Никой не може да ти каже дали изобщо ще излезе за България да не говорим пък ьа кога ...
Цитирай
#5

И каква е разликата?

Стоков HTC Desire.
Галакси Ноут 3 Нео
Цитирай
#6

Пикасо коя разлика имаш предвид ... Между Френски и Български ром е незначителна ... Ако имаш предвид 4.4.2 и 5.1.1 то зазликите са много повечето в полза на 5.1.1
Цитирай
#7

От отзивите в xda чета че има по-добър рам мениджмънт и една идея по-добра батерия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

(2015-12-06, 09:24:48)bodonance написа:  Пикасо коя разлика имаш предвид ... Между Френски и Български ром е незначителна ... Ако имаш предвид 4.4.2 и 5.1.1 то зазликите са много повечето в полза на 5.1.1

Имах впредвид разлика между 4.4.2 и 5.1.1 разбира се. Чудех се изобщо дали да го качвам. Всички ъпдейти на този апарат които съм направил досега са били бъгави.
Някой видял ли е такива бъгове?

Стоков HTC Desire.
Галакси Ноут 3 Нео
Цитирай
#9

всичко си е на 6 ... до сега без забележка, забиване, лагване и батерията се държи добре ( 3g, пуснато Ви фи и малко разговори)[Изображение: bf8d868c0877dfd42edb346a713b1268.jpg]
Цитирай
#10

valkodav ти сигурен ли си че ползваш самсунг ( изключено S6)?
Защото ако не лагва провери какво става ... нещо не е наред. Или вече си му свикнал?


Колкото до ъпдейта ... Батерията е доста подобрена. Рам мениджмънта ще кажеш че друг им го е правил на самсунг ... Прекрасно работи. Лагчета си има ама тъчуиз какво да го правиш. По добре е от 4.4.2 определено.
Цитирай
#11

(2015-12-07, 06:45:00)bodonance написа:  valkodav ти сигурен ли си че ползваш самсунг ( изключено S6)?
Защото ако не лагва провери какво става ... нещо не е наред. Или вече си му свикнал?


Колкото до ъпдейта ... Батерията е доста подобрена. Рам мениджмънта ще кажеш че друг им го е правил на самсунг ... Прекрасно работи. Лагчета си има ама тъчуиз какво да го правиш. По добре е от 4.4.2 определено.
баш Самсунг си ползвам, но съм си доста доволен...виж може и да е причината в това, че не съм ползвал телефони от по висок клас. Иначе съм сменил стотици телефони и само Ноута ме задържа и сега не мисля да го сменям...просто не виждам разлика от него и апарат за 1200 лв.
Цитирай
#12

Добър Ден !
Може ли малко помощ народе !Smile

Искам и аз да си флашна моя Note 3 Neo !
Но тъй като не съм много наясно да не направя някоя беля !


Модела ми е:

Model Number : SM-7505
Android Version  : 4.2.2
Baseband version: N7505XXUCNL1
Kernel Version : 3.4.39-4511601;dpi@SWDD3022 #1; Fri Mar 20 14:47:26 KST 2015
Build Number : KOT49H.N7505XXUCOC1

Някой ако бъде така добър да ми каже дали ще стане та да не си правя Експерименти ! Big Grin  Bu Bu Heart
Цитирай
#13

Ти си човека. Действай смело.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#14

Инсталирах и аз Lollipop-a и като цяло е добре с изключение на едно, понякога забива при отключване за няколко секунди. Върнах го към фабрични настроики, но няма промяна...

Samsung Galaxy S7 | Black Onyx
Xiaomi Redmi 5 Plus | Black
Xiaomi Mi9T | Carbon Black
Цитирай
#15

Бъзибокс рут ...ще се оправи.
Цитирай
#16

@ valkodav: колко време държи на екран с 3г вифи и всичко останало Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#17

(2015-12-16, 18:21:38)fuckinggood написа:  @ valkodav: колко време държи на екран с 3г вифи и всичко останало Smile
искаш да кажеш като го ръчкам постоянно или ...
Цитирай
#18

(2015-12-12, 23:41:14)slapi написа:  Инсталирах и аз Lollipop-a и като цяло е добре с изключение на едно, понякога забива при отключване за няколко секунди. Върнах го към фабрични настроики, но няма промяна...

И при мен го има този проблем, обаче не е само при отключването. Забива за 4-5 секунди като свалям пердето .


Какво ще постигна с руут-а ? Оправя ли се лагването?
Цитирай
#19

Безкрайно много благодаря на автора на темата. Аз си мислех, че този телефон няма да получи петицата, докато не засякох новината, че се разпространява в Корея и Русия в арената. Викам си я да видя какво става с форума тук, не съм го отварял от сто години и хоп! Лолипоп! Big Grin Това ми е първата смяна на РОМ с Один и всичко мина просто чудесно, при мен операцията (заедно с мастър ресета след това) отне около 40 мин. Мисля тия дни да го оставя така да видя как се държи преди да рутна и разчистя шитните от сорта на Хенгаудс и Гугъл+. Засега съм с положителни впечатления, дано се задържат такива. Жалко само, че не е най-новия Тъч Уиз с поддръжка на теми, това е нещо, което определено доста ми допада в последните модели (S6, S5 Neo) ..
Цитирай
#20

Върнах телефона към KitKat-а. Чудно ми е как официален Lollipop, забива така дразнещо? Дано като (ако) го пуснат за нас да е оправен бъг-а.

Samsung Galaxy S7 | Black Onyx
Xiaomi Redmi 5 Plus | Black
Xiaomi Mi9T | Carbon Black
Цитирай
#21

(2015-12-22, 21:24:50)slapi написа:  Върнах телефона към KitKat-а. Чудно ми е как официален Lollipop, забива така дразнещо? Дано като (ако) го пуснат за нас да е оправен бъг-а.

От това се опасявах

Стоков HTC Desire.
Галакси Ноут 3 Нео
Цитирай
#22

@valkodav: да колко време изкарва с ръчкане на дисплей и разговори с 3г и постни някоя снимка ако може разбира се мисля да го вземам скоро Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#23
Wink 

Честно казано не виждам да ми лагва някъде телефона, освен в логовете за приети/пропуснати повиквания (където лага си е брутален, повече отколкото с 4.4.2). Като батерия имам повече от отлични впечатления, живота и се удължи с около 25-30%, мноооого е добре! Реших да го рутна, обаче не ми се получи, все още няма рут, предполагам, че ще го добавят в по-новите версии на Kingsroot.

ПП/ Има ли опция да не ми разделя телефонните номера в указателя и логовете? Имам предвид, като отворя примерно логовете и виждам номера така: +359888888888 (номера е примерен). След секунда (и като скролна) и се разделят числата ето така: +359 88 888 8888 (поставя ми интервал и мисля, че точно оттук идва лага). Предполагам, че е някаква опция на телефонен указател, но рових и не намерих такава.
Цитирай
#24

(2015-12-21, 21:49:38)nnhristov написа:  И при мен го има този проблем, обаче не е само при отключването. Забива за 4-5 секунди като свалям пердето .


Какво ще постигна с руут-а ? Оправя ли се лагването?

В режим "пестене на енергия" няма лаг при отключване на екрана. Може да махнете отметката за намаляване на производителността на процесора.
Цитирай
#25

Пичове последно рома как е ? По добре ли е от 4.4.2 да знам да го флашна на жената.

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)