Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона не се оправи с нова батерия...проблем
#1

Здравейте, симптомите бяха, че се рестартираше и батерията се зануляваше бързо като падне под 50% и беше подута. Смених я с чисто нова Самсунг и сега има други неща. Като го заредя до 100% и после за няколко минути пада на 85-90% и вече след това си държи горе долу нормално. Изкарва около 16-18 часа. Сега пак го заредих на 100% и докато е на зарядно написах няколко съобщение във viber и телефона се изгаси без логото, просто екрана стана черен. Също започна много да забива и докато пиша буквите едвам излизат една след друга. Като получавам съобщение първо светва телефона с вибрация и след няколко секунди излиза на viber и пак цикли докато пиша. Въобще каквото и да правя цикли страшно много и може би като се натовари и започва да гасне и да се рестартира.
Къде да търся проблема, защото явно нещо софтуерно го мъчи? Може ли да се преинсталира Androida, сега е със заводския и нищо не съм пипал 2 години.
Цитирай
Аксесоари
#2

Върни фабричните настройки.

D_coffee
Цитирай
#3

Първите 2 дена след връщане на фабричните настройки беше добре, но сега е същата работа. Примерно зарежда се, аз си гледам нещо в интернет и като е на 91-92 процента телефона гасне без никакви индикации и докато не махна зарядното не се включва и като се включи е на 85-86%. Като не го пипам бавно бавно достига до 100% и като го изключа от зарядното за 24 минути падна на 75% и после вече бавно си спада батерията. А в промеждутъка, в който блокира и гасне после като вляза в настройки да видя батерията и там на зеленото има малко черно разстояние и после пак заряд, което значи, че за тази минута-две сякаш хич няма ток, а батерията е почти на макс.

Опитах се да сваля приложения за калибриране на батерията, но всички искат руут. Никога не съм го правил, но ако се наложи ще направя опит.
Цитирай
#4

Колеги помагайте, днес купих чисто нова втора батерия  проблема си е същия. Зарежда се до 100 и при рестарт пада на 85-90. Даже първия път като го зареждах телефона беше изключен и като зелената батерия се напълни махнах зарядното, но без да включвам телефона. След 2-3 минути пак вкарах зарядното и започна да го зарежда наново въпреки, че до преди минути беше на 100%. Вслючих и телефона и изписа 91% без абсолютно нищо да се прави.
При рестартиране в статуса на батерията излиза това  прекъсване

[Изображение: 8576160f.png]
Цитирай
#5

@em4000, някакви оптимизиращи/антивирусни приложения случайно да има инсталирани?Smile

 
Цитирай
#6

Не, преди време правих хард ресет и съм качил само неща, които ползвам. Сега реших да пробвам с някаква програма deep sleep battery saver, но не мисля, че ще реши проблема. Забелязах, че в статуса на батерията на другия телефон няма такива дупки в зеленото каквито има и при двете батерии на този. Някакви идеи? Както и този зарежда 2 пъти по-бавно ОС, имам чувството, че тръгва да се пуска, после гасне излиза отново логото и чак тогава зарежда. При пускането няколко секунди е без мрежа и едно по едно зарежда приложенията. Преди не беше така това с мрежата.
Цитирай
#7

Тези дупки се получават, ако си рестартираш телефона.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)