Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root и оптимизация за Asus memopad ME176C (KO13)
#1

Здравейте! След дълги терзания и мъки с близалката реших да си рутна таблета. С малко ровене из нета най-накрая намерих страницата, където този почти мистичен процес е обяснен като за мен, т.е. за идиот Big Grin . Сега ще го споделя с вас, не се чувствайте засегнати да го посетите Wink http://www.asuszenfoneblog.com/2015/06/h...p.html?m=1
Разбира се става въпрос за Asus Zenfone 5, но работи чудесно и за нашия таблет. Ще ви трябва и връзка с компютър. При кликване на линковете за даунлоуд на Intel USB driver for android  и ZenfonRootKit ще ви пренасочи към рекламни страници, на които в горния десен ъгъл ще видите skipp ad. Другото , което трябва да знаете, но не го пише там, е че трябва да имате отворена връзка през PC Link докато правите root. Просто чукате върху иконата на PC Link след това Начало и ще ви даде инструкции как да направите връзка за отстраняване на неизправности през usb. Когато имате тази връзка, можете да преминете към точка 4 от горния линк. На български под Win 7  Root.bat filе е просто Root / пакетен файл за уиндоус/. И така, ако вече сте рутнати ще ви се появи приложението SuperSu, което освен за  ънрутване /е'ати, от това писане на български и на латиница и на английски с кирилица ме заболя главата/ за друго не знам за какво служи.

Надявам се, да съм бил полезен. И се надявам, че и на мен някой ще бъде полезен, тъй като имам вече рутната близалка, но искам да се върна на KitKat. Та въпросите ми са следните:
 1. Ако направя Factory Reset, дали ще се върна на киткат и ако не - то как да преинсталирам Android OS.
 2. След като вече съм на  киткат как да я оптимизирам т.е. кои приложения мога да махна, без да си създавам проблеми.
 3. И за какво друго, аджеба, служи това SuperSu.
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен нищо не се случва след като "натисна който и да е бутон" ...

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай
#3

провери дали драйвера е инсталиран"
юсб дебъгинг трябва да е включен от настройки на разработчици.
Цитирай
#4

Всичко е ок и пак не става ... Предния път успях да го руутна,сега не става по нито един начин..Нито с програма,нито с тези БАТ файлове,нито с ZenPhone с онзи банан дето трябва да си изтия интернета и да спря "ВИФИ"-то..А всичко е инсталирано и е както трябва,и си го намирам във фастбуут и адб го окрива,само че като натисна да продължи и нищо-седи си.Не съм пробвал само с фалш през temp recovery,понеже не мога да намеря темата..

Root-нах с TEMP CWM Recovery. Smile

ASUS MEMO PAD 7 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)