Темата е заключена
Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 представен на 21.02.16
#1

[Изображение: 971yty.png]

На сайта Weibo.com са разкрити спецификациите на LG G5. Тази година LG представи 2 модела във високия клас смартфони – LG G4 и LG V10.

Линк към статията -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Аксесоари
#2

5.6-инчов дисплей?
Това окончателно влиза в друга категория. ЛГ ще имат ли нормален(до 5.2-5.3) размер телефон?

Иначе това безрамково чудо на рендъра изглежда супер, но е по-скоро в сферата на фантастиката.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#3

И какво като е 5.6 ако е с разметите на г4
#4

Има слухове, че ще е метален...но само само слухове. LG винаги са правили телефони със супер Screen-to-body-ratio. Надявам се да запазят тенденцията.
Големите дисплей няма как да се узключат от сфрета на смарфоните. Все повече потребители ползват телефони с над 5" и 5.2" дисплей. Пазара го изисква. Вижте Nexus 6p, Motorola moto х, G4, Huawei mate 8, Note серията. Всички се харчат доста добре.
В Китай съобщиха за изчерпани количества на Huawei mate 8 (не им пречи, че е 6") Smile .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#5

И аз малко по малко привиквам към все по-големи дисплеи. Не знам още къде ще е границата. Тя постоянно се променя Smile
#6

Преди 4.3" беше голям, а сега е недопустимо да работиш на толкова малък дисплей. Big Grin Дори Apple ъпнаха размера на иначе "перфектния" за работа 4-инчов дисплей.

Things changed


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#7

Спрямо Г2 следващите два модела не са с толкова добър Screen-to-body-ratio.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#8

Да не са като Г2, но пак са със страхотно съотношение. Smile
G4 - 5.5 inches (~72.5% screen-to-body ratio)
S6 - 5.1 inches (~70.7% screen-to-body ratio)
Nexus 6p - 5.7 inches (~71.4% screen-to-body ratio)
Xperia Z5 - 5.2 inches (~69.6% screen-to-body ratio)
Nexus 5X - 5.2 inches (~70.2% screen-to-body ratio)
iPhone 6s - 4.7 inches (~65.6% screen-to-body ratio)


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#9

Lg специално могат и по-добре. Модели от 2013:
LG G2, 75.99%
Google Nexus 5, 72.33%

Няма да издребнявам, но с тези 5.6 инча под 76%(да не кажа повече) въобще няма да е удобно за една ръка.
Колежка от офиса има някакъв китайски фаблет и рамките едвам се забелязват. А уважаваните марки последните две години дръпнаха назад в това отношение.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#10

Offtopic

iPhone, както винаги - The King of bezels !  Big Grin

За мен, горната и долната е хубаво да са колкото се може по - малки. За страничните не съм сигурен, честно казано. Красиво е да са малки, обаче много неволни докосвания се получават с длан и т.н...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#11

Когато се научите да правите DSFA устройства ще си купя с удоволствие!

Smile
#12

Обещавам, че в най - скоро време ще се научим. Заради теб.

На снимките виждам изродски дизайн. Отдолу няма рамка, отгоре има малка. Колко ще е съотношението?
А ако го направят и отгоре да е, като отдолу.
Продавам си колата и го купувам скрийн то боди 99,5%

Сега прочетох и статията. Това е изродщина направо.
Иновативен дизайн, страхотен хардуер и надежда за подобрен софтуер. Това е звезда... Ако е истина.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#13

Идеята е как ще се държи за не се се скрива екрана? От където и да го захванеш все ще скриваш части от него.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#14

На картинка и описани предполагаеми спецификации изглежда брутално красив и мисля нереален дори с подобен размер и форма на дисплея в долната част на телефона, където се вижда продължение на тапета поставен върху основния екран.
Друг е въпроса, доколко е възможно това реално наместване на този екран, както и действително мнението за удобството на държане, например при писане или при снимане с една ( особено с дясната) или две ръце, ако бъде оползотворена още по-голяма предна част като активна върху панела?
Също и ако има това използване от екрана и на горната рамка, тогава както спомена CuBG, не знам как би било боравенето с подобно бижу в ежедневието.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
#15

ZTE пуснаха телефон с безрамков екран, само че техния няма рамки отстрани, а при този са отдолу и дай Боже отгоре.
Не е задължително да има активен дигитайзер под цялото стъкло. Номерът е да има дисплей. В долната част може да има не чувствителни 5 мм.
Като гледам аз как държа телефона, не мисля, че ще е проблем да няма рамки.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#16

И от към визия и от към технически параметри, изглежда супер. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#17

Скептичен съм относно дизайна. Всяка година, преди представянето на очаквани флагмани се появяват различни концептуални рендъри и всяка година реалността е очаквана откъм дизайн. Все пак производителите търсят лесни и евтини за производство модели, а не ювелирните мокри сънища на начинаещи дизайнери. Това от рендъра ще е трудно и скъпо за направа. Отделно, че не е ясно как ще е от конструктивна гледна точка и за лесно сервизиране. Ако можеха, производителите отдавна да са почнали с подобни футуристични дизайни. Уви, очаквам метален телефон, който ще е подобен като дизайн и изпълнение на това, което вече сме виждали.

Cognosce te ipsum!
#18

Не искам да ви попарвам мечтите, но за съжаление това на снимката е концепция, която най-вероятно е фенска и няма нищо общо с намеренията на LG.
Ще видим де!
#19

И според мен няма да изглежда точно така. Доста има писано за G5 и намеренията им да правят метален телефон, но няма нищо потвърдено за сега. Едва ли нама да има рамки, но на едни 75%-80% поне screen-to-body ratio, ще задоволят изискванията на потребителите.
Все пак рендъра е скандален...няма как да го отречем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#20

Този рендър се появи в средата на ноември и за мен е малко странно, че PhoneArena чак сега се сещат за него.. Smile

   
#21

По-скоро рендърът е фенски, защото не се вижда конектор за зареждане, нито говорители... Цялата долна част, ако е от стъкло, ще пречи на антената. Прилича на автомобил с една гума, под който художникът е написал "развива 1000 километра за 3 секунди". Smile

Cognosce te ipsum!
#22

И тогава имаше една статия с този рендър. Новината беше за full metal body. Smile Така, че е не за първи път. Освен това имаше и слух за този iris scanner, който може да има в G5.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#23

Това е последния рендър и на мен ми изглежда доста по-реалистичен.... Smile

   
#24

Още един рендър....доста реалистично изглежда. Все повече се говори за метален гръб.

[Изображение: 2HLMnfv.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#25

Тва последното е уникална грозотия.
Предпоследното си го бива, но ми се струва твърде ръбест за ЛГ.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)