Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Инструкции и процедури
#51

Чакай сега, това с заключените иконки не те касае, те са заключени от доста време, и не знам на някого да са изпратили код, аз се опитвам от три месеца да ги отключа, но те са само за да видиш бекъпа който ти е направил телефона и евентуално да си ги свалиш, но нямат връзка с логването на акаунта и отключването на буутлоадера.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
Аксесоари
#52

Ами трябва да се логнеш ма друг комп или през телефона в I.mI.com и мпже и да мине верификацията
Цитирай
#53

Пробвах от всякъде, нестава. Мисля да изчакам да видим да не е крон, пожене днес след като сложих дев рома се логнах в "ми профила". И добавих и телефона ми. Вече навсякъде го имам.
Даже в акаунта ми е пише телефона "активиран".
@inkarnasion и ти ли виждаш същото като @suffer като се логнеш в програмката ?
Цитирай
#54

От телефона е така, но на компа мисля че са ми отключени. После ще снимам


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#55

@suffer същото е и при мен, явно трябва да изкачам докато системата се обнови.
Цитирай
#56

Преди малко след поредния опит с нов акаунт и нов телефонен номер получих SMS с код за потвърждение за изпращане на молба за разрешение за разблокиране. След изпращане на молбата, това ми изписа на страницата на miui.com, където ме пращаше програмата.
Цитат:Молбата е била изпратена успешно, моля бъдете търпеливи преглед

След одобрение, ние ще ви уведомим по SMS.
Ако одитът над 10 дни не е преминала, отидете форум - Жалби мненията запитване

Както казах и преди, някои хора са късметлии и веднага им се получава, аз съм си карък вече 48 години.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#57

Поне си получил смс-а, аз днес им изпратих 20 request-а и още чакам. Явно ще трябва да почакаме и ще видим. Надавам се до 10 дена всички да сме доволни.
Цитирай
#58

Ето от компа:

   
Цитирай
#59

мдам явно затова нямаш проблеми Smile , много добре , значе все пак проблема идва от акаунта
Цитирай
#60

Моя единия акаунт и той нямаше катинари, нито на телефона, нито на компа, но пак програмата ме пращаше на сайта на miui. А този с който получих SMS с кода , имаше катинари и на двете места.
Цитирай
#61

не знам с какво да помогна.
За да няма катинари май имаше някаква верификация с GSM-a


Да, тестваме с на приятелката ми акаунта. И при нея има катинари.
Май не ѝ праща SMS-и и ще изтестваме алтернативния вариант, за да видим дали ще има напредък...

P.S Пише че трябвало да се чака 3 дни за нещо си. Не е вариант. Трябва да прегледате FAQ-а за пропуски:
http://static.account.xiaomi.com/html/fa...error.html


имам въпрос към всички, които не получават SMS.
Случайно номерът ви да е пренесен към друг оператор?
Цитирай
#62

При мултирома да получиш SMS за активиране на акаунта беше необходимо да се премине на английско меню (даже лично проверено няколко пъти). Обаче тъй като сме на английски, тук това явно не важи. Преди за един друг телефон, SMS получих в работно време на китайците, рано сутрин или до обяд наше време, но това си е пълна догадка.
Номерът ми е на Глобъл(Теленор) и го имам от създаването им. На него нямам катинари и SMS-a дойде когато минах на английски с multiroma.
Цитирай
#63

Появи се версията за отключване на английски. Според нея има проверка на акаунта и именно защото няма права за отключване препраща в страницата за кандидатстване, дето не праща СМС.

Ето линк към версията:
http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

Редактиран е линка.
Цитирай
#64

То има версия и на руски, същата е, само е преведена. Въпросът е защо не приема някои акаунти - изрядни и не толкова?
Един друг въпрос, някой знае ли как от ъпдейта(ROM) за recovery може да се направи ROM версия за Flashtool (Fastboot) ?
Цитирай
#65

Мисля че няма как.
Това се прави при компилацията още
@dakov използва 2-3 термина от програмирането - може да е по-в час с нещата. Но за декомпилиране и компилиране се иска линукс машина с доста памет.
Поне това помня като се бях захванал да правя къстъм ром за първия ми телефон Big Grin
Цитирай
#66

На 4pda бяха споменали за някаква програма за Windows и ако не се лъжа, трябва да имаш и RedmiNote2, от него се правил някакъв дамп, но не го намирам обсъждането, темата стана много голяма и не ми се чете пак.
Цитирай
#67

@imola на този линк http://en.miui.com/thread-204675-1-1.html нищо го няма поста
Вече и http://www.miui.com/unlock не ми отваря.
И все пак значе акаунтите не са ни актуализирани ...

Сега пробвахме с редми ноте 2, няма проблем. Изпраща си му смс с код и даже си отключи ми клоуда. Вече немога да разбера какъв е проблема.

Мисля че разбрах къде е проблема, ... май ще се окаже че е в теленор. С виваком няма проблеми.

Пратих им запитване да видим какво ще отговорят. Мисля че са блокирали xiaomi.com като спам. 

Ето и какво ми отговориха support центръра на xiaomi
Цитат:Hi Sir/Madam,

Thank you for your support and attention towards XiaoMi.

Thank you for letting us know of this information,
May I please know your phone number for a check please ?
Please kindly note that several things can prevent you from receiving a verification SMS for your Mi Account:
Your carrier thinks it's spam
If you've reported similar messages as spam in the past, you're carrier may be blocking the verification SMS.
- Contact your carrier and make sure they're not blocking the verification SMS.
 
Your phone thinks it's spam
Your phone's current blocklist settings may be preventing you from receiving the verification SMS.
- Check your phone's blocklist settings
 
You browser's privacy settings may not allow cookies
Your browser's security settings may not allow cookies from third-party websites
- Make sure your browser's security settings allow for cookies from third-party sites
- For example in Chrome, you can change this setting in Settings > Show advanced settings > Content settings
 
You've exceeded the daily limit of SMS for your Mi Account
Every Mi Account is limited to 10 SMS per day. That is, we can't send more than 10 SMS to your phone every day.
- Wait 24 hours and try again.


Network issues
Because of network issues in your region, the SMS may take a bit longer to reach your phone.
- Wait a minute or two and try again.


We appreciate your understanding and cooperation.
If you have any further question, please feel free to contact us.
May you experience a lifetime of love, happiness and joy!

Best regards,
Linsey

XiaoMi European Customer Service Center
Website: http://www.mi.com/en/store/ 
E-mail: service.eu@xiaomi.com
Довечера ще пробвам да си сложа картата на друг телефон, може и да се получи номера

Цитат:
  • You have asked your network operator to block notification messages. If that’s the case, please contact your network operator to enable the same.

  • You may have set very strict blocking rules in your phone settings. Go to “Security App” >>“Blocklist” >> gear icon >> “Switch on Notification for Blocked Calls”

  • Servers are busy. Please wait for some time and try again.

  • The security settings on your PC are set at advanced levels. You may change the settings as required.
Проблема не е от телефона. Сложих картата на друг телефон и нищо не получих.
Цитирай
#68

Моята карта е Мтелска и аз не получавам нищо Angry

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#69

Ако сте добре с руския това може да ви е от полза:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry45910388
Това е инструкцията за отключване във 4pda
Прочетох я, реално е как да си попълните заявката за код за отключване и се чака 3-15 дни.
Цитирай
#70

Много ми е интересно как така се чака 3-15 а валидноста на кода е 5 минути Big Grin и къде да го попълна като го получа, нали трябва да мина на ново цялата процедура за да стигна до полето да попълна кода Smile нещо не ми е ясно, изчетох доста форума на хиаоми и се оказа че това е глобален проблем с получаването на код. Пише че трябва да се опитва и търпение. Невярвам да са им толкова зле сървърите на хиаоми.
Цитирай
#71

Когато получиш кода го попълваш в т.10 от руското описание. Преди това още нямаш изпратена заявка за одобрение. Чак като натиснеш големия цветен бутон в т.10, тогава се изпраща заявката, а без кода от SMS не става. Точка 9 е асмо да ти изпратят SMS с кода, който се попълва в т.10.
Най-лошото е, че това ни чака вероятно и за всички нови модели на Xiaomi.
Цитирай
#72

За мен нещата стоят така:
Всички с Голд и Платинум акаунти в миуи отключват веднага с програмката за отключване. Всички останали препраща към формуляра за кандидатстване и след попълване верифицира с СМС телефона и върнатия код важи 5 мин. След въвеждане на кода вече статуса е ,че успешно сте кандидатствали за евентуалните права давани от xiaomi да си отключите буутлоадера и да се въоръжите с търпение за кода който ще получите на СМС. Според МИУИ форума се получава код след около 20-25 дни. Втория код за отключване не важи вече само 5 мин.
Аз успях да пусна заявката , но името въведох на английски и може да ме отхвърлят Smile

СМС за верификация на кандидатстването е единствения получен от xiaomi на телефона ми , което ме навежда на мисълта ,че другите СМС примерно за i.mi.com са умишлено блокирани за нови потребители.
Цитирай
#73

Значи това за голд акаунта не е много вярно според мен, защото един юнак от miui форума направи 200  поста и пак не му се получиха нещата с регистрацията.
А за името на английски бях питал още като пуснаха първата инструкция. Отговориха ми че можеш да си въведел цифровото id вместо име, а руснаците си превеждат имената на китайски...
Другото важно е при създаването на самия профил в I.mi.com дали си пишем правилно телефонните номера, и дали това не е основния проблем за верифициране на акаунта...
Трябват тестове още


http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html
Върнали са моят метод

http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html
Английска версия на ънлок програмата
Цитирай
#74

@imola и аз мисля че точно за нови потрибители нестава номера. след 10-20 дена се надявам да стане

ПП Сега пробвах и с mi account ID и нищо не стана. Май ще трябва да се примирим за сега и да чакаме.
От xiaomi support-а искаха да им пратя скрииншот на mi account-a ми
но нищо не са ми върнали още.

@suffer супер ще пробвам и със нея да видим какво ще стане.
Цитирай
#75

@inkarnasion съм сигурен че не е голд мембър. Как е станало и при него?

http://en.miui.com/thread-193259-1-1.html - гласувайте за глобален. Може и да ни огрее..

А това е мултирома дето го слагат по онлайн магазините;
http://en.miui.com/thread-205411-1-1.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)