Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Инструкции и процедури
#76

К'ви са тия голд и други акаунти? Аз не знам нищо такова, а при мен стана по описанието, без да правя никакви гимнастики, просто следвах инструкцийте дадени тук и стана от първият път.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
Аксесоари
#77

@inkarnasion от колко време има mi account ?
Цитирай
#78

Пробвай с друг телефон по инструкциите и направи НОВ акаунт в МИ и тогава ще видиш ,че няма да стане. Акаунта ти има история и затова е минало.
Цитирай
#79

(2016-01-07, 07:36:57)imola написа:  Пробвай с друг телефон по инструкциите и направи НОВ акаунт в МИ и тогава ще видиш ,че няма да стане. Акаунта ти има история и затова е минало.

Най-вероятно това е причината.Моя акк го направих когато дойде телефона и както и да се мъча СМС не идва.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#80

Мдам, това е причината. Дано да пуснат друг вариант за отключване или поне да ни оправят акаунтите по бързо.
Цитирай
#81

Дори и без телефон с ънлокера може да се провери дали ще стане или не ако имате акаунт в МИ. При стартиране и въвеждане данните от МИ акаунта при чекването ако прехвърли на сайта за кандидатстване не става, ако продължи и ви подкани да пуснете телефона във fastboot mode и да включите значи всичко е ОК.

Според мен тази рестрикция може да е и заради търговците в Алиекспрес и сайтовете които го предлагат. Ако можеше всеки нов акаунт да отключва ще се напълни сайта им и форума с 100 000+ безсмислени акаунта само за отключване и без активност.
Цитирай
#82

Моят акаунт е от повече от 2 години.
Поне 3-4 устройства съм регистрирал, но като преглеждах последно имаше само Redmi 1s в i.mi.com, така че реално и едно може да е било
Цитирай
#83

Дали може чужд акаунт да отключва чужд телефон ?
Цитирай
#84

На един акаунт можеш да си регистрираш няколко телефона, но все пак има доста поверителна информация и настройки, които се пазят, така че ... бих пробвал ако другия телефон е при мен
Все пак ще трябва и регистрираната сим карта да е в него

ето за mi cloud много инфо - може и тук да има някой пропуск...
http://en.miui.com/thread-204593-1-1.html

Иииии твърдение, че вече няма проблеми с отключването - просто е бавно.
http://en.miui.com/thread-199882-1-1.html
Цитирай
#85

Това е добра новина, но сега последно на китайски ли трябва да си пишем имената , или да пращаме mi account ID-то. Аз до сега пращах само първото си име. Предполагам че по телефон отново ще ме намерят
Цитирай
#86

Аз до колкото разбрах с един акаунт можеш да отключиш 1 телефон за 30 дни.

Цитат:1. After getting unlocking permission for a Mi account, users can unlock the verified device immediately. One Mi account could only unlock one device within 30 days
Цитирай
#87

Според руснаците става с китайското име, аз така и не минах през тази анкета, за да мога да опиша процеса.
Да не би да има значение колко поста и кредита има човек....


Цитат:s-u-f-f-e-r

Gold Member

   Online Time: 120 Hours
   Join Date: Jun-05-2014
   Device: Redmi Note 3
   Country: Bulgaria

   81
   Posts
   231
   Credits

Това са моите данни от форума на Miui...
Интересно дали има значение избрано ли е във форума правилното устройство..
Цитирай
#88

Еми за това явно толкова много спамят от сорта на "thanks for sharing.", "thanks" .. и др.
Почвам и аз да видим какво ще стане.

Получих отговор от теленор.

Цитат:Във връзка с Вашето запитване направих нужната проверка и получих информация, че номер ------- няма ограничения или забрани от наша страна да получава съобщения и входящите съобщения се получават успешно. Бих искала да Ви препоръчам за повече информация да се обърнете към доставчика  xiaomi.com.
Цитирай
#89

Здравейте Smile ЗА много години.

Една позната си поръча телефона и пристигна - но няма английско или БГ меню - само китайско. Интересува ме - от къде да дръпна официален стоков ром - и да го сложа. Не ми трябват Руут - кастъм ромове и нищо друго. Просто един чист обикновен ром с англ.или бг меню Smile
Довечера ще ми даде телефона да се опитам да го оправя...и затова Ви питам.

Мерси предварително.
Цитирай
#90

Е чак пък без английски...
Като вземеш телефона виж с каква версия на софтуера е че да знаем какво да правиш
Цитирай
#91

Има английско, само трябва да се избере през правилното меню

Да следва редовете и иконките


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#92

Като го взема довечера ще го разгледам....и на мен ми е странно че нямало било английски...знам ли.
Цитирай
#93

Не може да няма. Просто няма такава версия
Цитирай
#94

Регистрацията стана за 5мин в акаунта на i.mi.... , но имам много проблеми със версия 7.0.11.0 на РОМчето , само с флашване ли става смяна на РОМа
Цитирай
#95

Отвори програмата за ъпдейт и ако сам не ти покаже, че има нова версия, дай му принудително да провери. Последната е 7.0.22.0. Но пак ще е китайския стабилен. Върху него можеш да сложиш китайската "девелопер" версия само с ъпдейтъра пак, но и тя е китайски и английски.
Цитирай
#96

Неще , тръгва ъпдейта ,после телефона се ресетва със старото РОМче
Цитирай
#97

Тук бяха писали май, че твоята версия имала проблем с вградения ъпдейтър. Остава варианта само с Flashtool. Използвай версия 5.1515  ,слагаш отметка и на preloader.
Цитирай
#98

(2016-01-07, 18:44:02)milstan написа:  Тук бяха писали май, че твоята версия имала проблем с вградения ъпдейтър. Остава варианта само с Flashtool. Използвай версия 5.1515  ,слагаш отметка и на preloader.

По вероятно е версията да е "готвена" което автоматично елиминира ъпдейтъра. И моята беше така. С флашване се оправят нещата.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#99

Готвената по принцип е с две нули 00.
П.П. Може да пробва да изчисти кеша на ъпдейтъра.
Цитирай

Ще тествам с флашване , а ако сложа стоков ром да слагам ли отметка на preloadera
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)