Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Инструкции и процедури
#1

Код:
Здравейте, поради високия интерес към този модел предоставям начини за инсталиране на стокови Ромове, както и други полезни инструкции и процедури:




НАЧИНИ НА ИНСТАЛИРАНЕ НА СТОКОВ РОМ:


GOOGLE APPS:



Излизане от Child Mode:


ВСЯКА ОТ ДОЛУИЗБРОЕНИТЕ ПРОЦЕДУРИ КРИЕ РИСК ОТ "УБИВАНЕ" НА ТЕЛЕФОНА. ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!



ПОЛУЧАВАНЕ НА ROOT ДОСТЪП:



ОТКЛЮЧВАНЕ НА BOOTLOADER:


Инсталация на TWRP recovery директно през телефона:
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер е темата, благодаря. Smile
Цитирай
#3

Потвърждавам относно рута описан по-горният начин работи метода на china stable 7.0.9.0 ( това е рома с който идват от ТО)
Цитирай
#4

Роота работи и на 7.00.77.00 Smile
Цитирай
#5

Тест върху 7.0.11.0 да сложа OTA 5.12.10 - Неуспешен


                   

обяснявам по снимките
1: Показвам текущата версия
2: Показвам че имам ъпдейт до 7.0.19.0
3: Menu -> Choose update package
4: Избирам предварително свалената девелопърска версия
5: Греда Smile
Цитирай
#6

Току що го флашнах от  7.0,19.0 до 5.12.24 .  форматира се само системната памет - няма ги гапса  и другите ви инсталирани приложения , така че се започват настройките отначало. Потребителската памет остава - снимки, файлове и пр

Колега, от версията с която си мисля, че ще ти е невъзможно да флашнеш какъвто и да е свален архив, дори и ОТА ъпдейта е труден.
Пробвай след почистване на кеша на ъпдейтъра - settings>installed apps> updater.

Ako и тогава не можеш, търси начин да ъпдейтнеш към 7.0,19.0, като пак почистиш кеша. Аз минах през всички версии от 7.0.9.0 до тази последната, а това са общо 4 рома
Цитирай
#7

С чистене на кеш пак не става.Ти да не би да искаш да отключваш буутлоудъра?

7.0.19.0 още го тегля

С флаштул ли го направи?
Цитирай
#8

Не, всичко през ъпдейтъра. Явно на тази версия 7.0.9.0 и е скапан ъпдейтъра и всичко става бавно и трудно.
Преди седмица успях да мина от нея до следващата като на няколко пъти не можа да си свали файла- крашваше след часове на сваляне с охлювска скорост от 5-15кб/с.
Успях една вечер след 3ч през нощта да сваля и инсталирам 7.0.11.0 и от там нататък още 3 ъпдейта се свалиха и качиха за отрицателно време
Цитирай
#9

(2015-12-25, 15:59:41)suffer написа:  Тест върху 7.0.11.0 да сложа OTA 5.12.10 - Неуспешен




обяснявам по снимките
1: Показвам текущата версия
2: Показвам че имам ъпдейт до 7.0.19.0
3: Menu -> Choose update package
4: Избирам предварително свалената девелопърска версия
5: Греда Smile

Не трябва ли да преименуваш файла в update.zip
Цитирай
#10

Само ако ще го флашваш през рековъри с update zip from sdcard
Цитирай
#11

Отключването при мен по този метод не работи, дали има друг ?

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай
#12

Трябва да си с девелопърска версия на рома.
Цитирай
#13

При повечето хора не работило,да изчакаме още малко,уж някакъв от официалното ръководство е писал че ще има опция за отключване
Цитирай
#14

Ами в момента съм с някакъв Sphinx ... часта от сайта за отключване на телефоните в момента дава грешка. Предполагам ще го оправят.

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай
#15
Brick 

За да ви сработи трябва да сте с официален  5.12.10 или 5.12.24
Иначе ще ви забива на 50%

Тест
7.0.11.0 -> 5.12.24 - след включването се ресетна, минавам през началните настройки.
Логнах се в ми акаунта, пуснах Wifi и синхронизирах като ново устройство
Отключих developer options и включих USB Debugging.
.png fastboot.PNG Размер: 14.89 KB  Сваляния: 103

Командата fastboot oem device-info
дава грешка, но програмата за ънлок успешно си зареди всичките %. След което натиснах горния от двата бутона
   
и телефонът се рестартира и вече в Security имаше опция за позволяване на Root достъпа. След като си свали някакви неща телефонът се рестартира два пъти.
След като всичко зареди мога да кажа само, че recovery НЯМА Smile
И не виждам как да проверя дали всичко е отключено, но поне си имам DEV Версия с Root
.png afterunlock.PNG Размер: 13.75 KB  Сваляния: 57


Скрийншотове по време на Root-ването:
https://www.dropbox.com/sh/o6gn1r7lstj2k...pEUja?dl=0
поради някаква причина не мога да ги поставя в поста. Би трябвало да го отваря и без регистрация
Цитирай
#16

Пробвал ли си да му инсталираш TWRP през Flashtool, по методите за Note2 ?
Цитирай
#17

Не съм пробвал, но би трябвало да става и през фастбуут, и през терминал от телефона
Цитирай
#18

Това ръководство да не си го писал ти:
http://myandroidous.blogspot.my/2015/12/...d-for.html
Цитирай
#19

Не съм аз, но е интересно четиво
Цитирай
#20

Хмммм, аз съм с 7.0.11.0 обаче не ми дава да го ъпдейтна през ъпдейтъра на телефона, чудя се дали да не го направя с Sp flash но искам да попитам, там има ли ги китайските иконки и простотий и има ли си плей сторе, за да се занимавам въобще или да си чакам мулти ром?

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#21

До 5.12.10 и на мен не ми даваше, но с 5.12.24 без проблем се ъпдейтна
Цитирай
#22

Не иска, дава ми че има ъпдейт обаче е 7.0.19.0 и до там, не иска да се ъпдейтне, рестартира се но си остава със старият ъпдейт.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#23

Нещо не правиш както трябва
Цитирай
#24

И какво трябва да направя? Давам му ъпдейт през телефона, той го сваля и се рестартира след което си остава старата версия, пробвам да му дам ръчен ъпдейт като му оказвам пътя до файла, той пак се рестартира и пак си остава старата версия.

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#25

По-горе писах, че упдейтъра на тази версия е скапан. А това пробва ли?
почистване на кеша на ъпдейтъра - settings>installed apps> updater.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)