Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Скъсан капак за зарядно и проблем след последния ъпдейт на ОС
#1

Здравейте. Имам Sony Xperia Z1 (С6903) малко повече от година и половина и в последно време ми се появиха два проблема.
1: Заради зареждането почти всеки ден, капачето за зарядното беше почнало все по-трудно да се затваря, като постоянно оставаше една малка цепка отвор. Онзи ден при вадене от джоба, то се скъса и в момента съм без него. Питането ми е: трябва ли сега да се сменя цялата лайсна за да имам капаче, или мога да си сложа само ново капаче. Старият ми съквартирант имаше подобен проблем с една друга експериа, мисля че беше M-серия, пак беше водоустойчив. Поръча си от ибей капаче за същия модел телефон и след като пристигна, по някакъв начин изкара останалата част от старото капаче, сложи новото и телефона отново стана вводоустойчив. Дали мога и аз така да направя и за 2 долара да си оправя проблема?
2: Наскоро направих грешката да си ъпдейтна телефона от самия телефон, а не от компютъра чрез PC Companion. И то заради това, че се опитах да го направя както винаги: свалих си на телефона ъпдейта, след което го свързах с компютъра за да го инсталирам от там, но не ми излезе, че има нова версия и ми изписа, че разполагам с най-новия Android. Мислех, че проблема е от програмата, затова я ъпдейтнаах и нея до последната версия, но отново ми излизаше, че телефона разполага с най-новата версия ОС. Реших да изчакам 1-2 дни и да пробвам пак, но стана същото. Накрая отключих телефона и натиснах инсталиране. Сега съм с 5.1.1, версия на компилацията 14.6.А.1.236. Но откакто го инсталирах по този начин, телефона почна да забива леко, да се бави, 1-2 пъти се случи и да се растартира. За тази година и половина, че и повече, не съм имал никакви проблеми до сега. И само 2-3 пъти се е рестартирвал за цялото това време. Винаги си е работил гладко. Как мога да го оправя сега?

Sony Xperia Z1
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Можеш да смениш капачето ето линк към ибей >>> http://www.ebay.co.uk/itm/Caps-Micro-SD-...2ecd1dcd79

2. правил ли си ресет след ъпдейта? След ОТА ъпдейт трябва да се направи ресет, за да не се получават такива неща.
Цитирай
#3

1: Благодаря линка, ще разгледам, че моят е бял.
2: какъв ресет по-точно и как да го направя?

Sony Xperia Z1
Цитирай
#4

Позволете да се включа с пояснение на предложението на колегата pavlinstoyanov.
Ресета, който е подложил е следния:
Меню Настройки --> Резервни копия и нулиране --> Връщане към фабрични настройки.

П.п. Ще изтрие всичко инсталирано след закупуването на устройството, но версията на Андроид и компилацията ще остане същата, която и в момента е инсталирана на телефона.
Запазете си важната информация за вас в Гугъл акаунт и на компютър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Сигурно ли е, че това ще го оправи?
И също, ако пак се получи същото на телефона да ми изкарва, че има нов ъпдейт на ОС, а в PC Companion, че разполагам с най-новата версия какво да правя?

Sony Xperia Z1
Цитирай
#6

Няма как някой да потвърди, че е сигурно, но обикновено се препоръчва. Някои потребители не предприемат това, други привеждат телефона към фабрични настройки.
Относно нови актуализации, след като получиш известие, първо потърси за наличието на мнения във форума за тях и после при желание би могъл да актуализираш отново през OTA или Pc Companion, стига да има налична такава актуализация през компютър.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)