Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията
#1

искам да попитам дали някой се е сблъквал с такъв проблем.телефона се зарежда много бързо(около 45 мин от 5% на 100%),изключва се сам докато има между 30-60% батерия.Та въпроса ми е:дали е проблема с батерията и ако я сменя ще се оправи ли.друго нещо е , че задния капак не се затваря плътно и това преди на функцията на вибрация(дали има нещо обшо с батерията). Мерси предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Със стоков ром и кернел ли си?

На стария ми Нексус 4 багерията не се зареждаше докрай и от 30% да речем, телефона се изключваше.
След смяна на батерията всичко беше ОК.
В коя част не се затвара плътно капака - в долната ли?

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#3

всичко е стоково.не се затваря капака на почти цялото продължение отдясно, когато телефона е по гръб.
Цитирай
#4

Най-вероятно батерията е сдала багажа.
Аз моя не съм го отварял, но съм гледал клипчета в ютуб, че в долната задна част на телефона е с двойно лепяща лепенка.
Отстрани би трябвало да е на някакви щифтове,които само се "щракат" за да хванат.
Погледни някое клипче за всвки случай - LG NEXUS 5 disassemble

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#5

има и друго-отварям примерно снапчат и телефона се изгася като има 80% батерия,пускам го и има 1%,пускам го да се зарежда и за 2 мин има 60%
Цитирай
#6

99% съм сигурен че батерията е за смяна

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#7

Вземи си нова батерия.Преди това все пак удари един Factory reset, ама много ме съмнява да е от андроида.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#8

Внимавай и от къде купуваш батерията, че много фалшиви има.

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай
#9

къде има оригинални?
Цитирай
#10

За да не отварям нова тема свързана с батерията, ще си задам въпроса тук. В момента батерията ми е на 15% като стаистиката показва следното:

[Изображение: image.png]  [Изображение: image.png]

[Изображение: image.png]  [Изображение: image.png]

Това, което ми е странно, е че сумата на процентите, които всяко приложение е използвало (вкл системните) е равна на около 50, а батерията е на 15%(съответно и изхабените mah към 2300, колкото е капацитета). Тези резултати показват ли, че батерията е за смяна? И дали е възможно, ако е за смяна, да се е повредила от това, че почти винаги я зареждам безжично?

Също да спомена, преди известно време нямах проблеми с батерията, правех по около 2 часа екрн на ден, с включено всичко възможно, местоположение и т.н. От началото на месеца минах на теленор, и съответно качеството на обхвата стана потресаващо отвратително, в сравнение с мтел. Чудя се дали и това е възможно да е причина за тези резултати на батерията. Когато правех screen shot-овете, бях на около 1 час SoT.

Използвам този къстъм ром с неговия си кернел.

п.с. за нищо на света не минавайте на теленор
Цитирай
#11

Пробвай CROMA rom + ElementalX 6.07.Иначе, много е възможно от слаб обхват да се изтощата по-бързо.Аз съм на виваком и правя винаги над 2ч екран.Сега откакто сложих ChromaROM + въпросния кернел е доста добре.Най-вече заради кернела.Можеш първо да пробваш него да сложиш.Бил съм и аз с Cataclysm-a, имаше причина, поради която го махнах, но уви не мога да се сетя за нея.Тия проценти не ги гледай.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#12

Че кво му е на катаклизма аз от както е излязъл за М съм с него, до ден днешен нямам проблеми
Цитирай
#13

Стабилен е, на мен нещо не ми хареса като екстри, затова го разкарах и сложих Chroma.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#14

Здравейте на единия Nexus 5 във семейството започна много бързо да му пада батерията от 100 до 60 за 15-20 мин пада....Гледам във di*ce.bg продават и пишат,че е оригинална дори със гаранция.Някой ако е взимал от там да сподели опит....

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#15

Дам, и аз съм в кюпа. Едвам изкарва 5-6 часа в стендбай с всичко спряно.
Моят въпрос обаче е по-различен.
Имам още два месеца гаранция към М-тел и не искам да отварям телефона. Ако го дам за рекламация ще ми сменят ли гаранционно батерията?

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)