Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Въпросния модел А7010 вече е наличен на нашия пазар за около 600лв. За тези пари предлага 8 ядрен процесор МТ6753 на 1.3GHz, 2ГБ РАМ, 32ГБ РОМ, 5,5 инчов IPS Full HD екран, 13Mpxl камера с двойна LED светкавица, два стерео говорителя всеки по 1,5W с отделен аудио чип, 3 микрофона за редуциране на околния шум, 3300mAh батерия, Андроид ОС 5.1.1. Към стандартния комплект от зарядно 2А, стерео слушалки и USB кабел има допълнително скрийн протектор и пластмасов заден калъф.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябваше направо с Android M да го пуснат, а не да се лигавят с 5.1..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

според мене взееми леново а 7000 за 300 лева само дисплея е по-зле
Цитирай
#4

Разликата не е само в дисплея, ами и в батерия, камера, звук, вградена памет, сензор за пръстови отпечатъци, софтуер. Може би единствено процесора (CPU) и видеото (GPU) на стария модел са по-добри.
Цитирай
#5

Някой притежаващ телефона и ползващ 2 сим карти, може ли да сподели дали на 2-та карта може да се пусне 3/4G?
Ако е и придружено със снимка на екрана отговора ще е супер.
Благодаря. Smile
Цитирай
#6

Потвърждавам, че телефона поддържа 3/4G и на 2-те карти. Смяната става само от падащото меню с избор на коя карта да е мобилния интернет. Той автоматично си минава в 3/4G.
Цитирай
#7

Здравейте! Преди един месец си взех телефона и като цяло съм доволен в съотношение цена/качество, но има един проблем, който ме побърква. Когато го заключа, той автоматично си изключва и мобилните данни и WiFi и мога да получавам съобщения, чак когато го отключа.  Търсих всякакви настройки, спящ режим и прочие, позволил съм всякакви известия и приоритети и не мога да го настроя както трябва. Моля помагайте или поне ми дайте насока.
Благодаря Smile
Цитирай
#8

Някаква оптимизираща или антивирусна програма има ли?

 
Цитирай
#9

(2016-03-12, 18:03:41)NoMaD написа:  Някаква оптимизираща или антивирусна програма има ли?

Да, McAffee е свалена Smile
Цитирай
#10

Как е обхвата на телефона извън населени места?
Цитирай
#11

Здравейте,
някой може ли да сподели мнение за издържливостта на батерия.
Аз нещо не съм очарован, макар че го имам само от два дена.
Сутрин в 7 часа го изключвам от заряд - в 8 часа съм в офиса и вече е на 92%.
Сега в 11.10 часа вече е на 82%.
Само 2-3 проведени разговора и едно инсталирано приложение.
Нормално ли е според вас?
Лично аз от 3300мА очаквах повече.

SONY XPERIA Z, LENOVO A7010
Цитирай
#12

При мен на 100% седи поне 30 мин, като през това време слушам музика докто ида до работа. Батерията ми издържа 3 пълни дена. Аз лино съм предоволен. Само размера на релефона не ме кефи. Идва ми голям и май ще го продам.
Цитирай
#13

И при мен издържа 3 дни. До сега не съм имал проблеми с покритието.
Цитирай
#14

Включени са - блутут, мобилни данни, местоположение и ....всико което се сетите.
Предполагам че ако остана само на телефон ще изкара доста. 

При мен изглежда така:


Прикачени файлове Миниатюри
   

SONY XPERIA Z, LENOVO A7010
Цитирай
#15

Ами нормално да държи малко батерията, спирай ги тези Wifi, bluetooth, мобилни данни, антивирусни... Ползвай ги само когато ти трябват и ще усетиш голяма разлика, и по-малко мобилните данни че те най много точат батерията.
Цитирай
#16

(2016-03-17, 13:00:21)Slackwere12 написа:  Ами нормално да държи малко батерията, спирай ги тези Wifi, bluetooth, мобилни данни, антивирусни... Ползвай ги само когато ти трябват и ще усетиш голяма разлика, и по-малко мобилните данни че те най много точат батерията.

мдаааа, на мен всичко това ми трябва - иначе да си бях взел слушалка.
Явно ще трябва да се примиря. 

п.п.  Една колежка си взе Леново Р1м и го ползва само за "ало" - 10 дена без да потърси контакт. За съжаление при мен не става.  Storstark

SONY XPERIA Z, LENOVO A7010
Цитирай
#17

(2016-03-17, 13:09:55)geordano написа:  мдаааа, на мен всичко това ми трябва - иначе да си бях взел слушалка.
Явно ще трябва да се примиря. 

п.п.  Една колежка си взе Леново Р1м и го ползва само за "ало" - 10 дена без да потърси контакт. За съжаление при мен не става.  Storstark

Е блутута не е нужно да ти е пуснат нон стоп. Спирай го, и го пускай само когато ще пращаш някой файл и после пак го спирай, така ще имаш малко подобрение, иначе за Wifi разбирам, той по може да се остави постоянно пуснат. Виж все пак това е смарфон... Не някаква Нокиа с фенерче и 1.5 инча екран дето държи по 2 седмици. Нормално е при тежно ползване да ти държи за ден и по-малко.
Цитирай
#18

Някой може ли да изкаже наблюдения относно камерата и какви снимки прави този смартфон. Чудя се този или П1, но значение ще има това кой как снима
Цитирай
#19

Имах проблем с NFC но се оправих - разбрах че е отпред не на задния капак.
Цитирай
#20

Ползвам 7010 от месец и съм много доволен от апарата.батерията държи доста и е много бръз. Единствената забележка която имам е ,че като го отключвам и ми се включва светкавицата. Двамата с един мой колега ги взехме едновременно и тои има същия проблем. Не се включва всеки път , но около 30% от отключванията. Ще се радвам ако някои е имал подобен проблем да сподели как го е решил.

Asus MEMO Pad HD7 Minix X5
Samsung Galaxy S III mini
Цитирай
#21

И при мен е така. И нямам идея защо. Подозирам, че има някъде бърз достъп до светкавицата(фенерче) и го активираме, ама нарочно до сега не съм успял да го направя. 
Пък може и в науката към телефона да го пише, ама не съм я чел. Както предполагам и всички други. Big Grin
Цитирай
#22

(2016-04-04, 14:01:31)informo написа:  Ползвам 7010 от месец и съм много доволен от апарата.батерията държи доста и е много бръз. Единствената забележка която имам е ,че като го отключвам и ми се включва светкавицата. Двамата с един мой колега ги взехме едновременно и тои има същия проблем. Не се включва всеки път , но около 30% от отключванията. Ще се радвам ако някои е имал подобен проблем да сподели как го е решил.

Зависи как го държиш. При светване на екрана преди отключване, ако задържите ''Home'' бутона - се задейства светкавицата като бързо действие без отключване. 
Надявам се да съм помогнал.
Цитирай
#23

Нещо да се чува за Андроид 6 за това телефонче?
Цитирай
#24

На мен ми казаха, че след като има пусната 6ца за P1, скоро ще пуснат и за този модел, но до колко е вярно - не зная Smile Дано скоро да пуснат и за него, не че е кой знае каква разликата.

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#25

Пуснаха 6-цата. Някой ако има смелост да го сложи и да каже как е Smile

THL 4400 4.2.2 / Thl 4000 4.4.2 / Old ZTE-RACER (Globul Q1) 2.3.7 / Sony Ericsson Xperia Neo 4.0.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)