Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Как да флашнем Fastboot ROM със Sp Flash Tool
#26

Tъкмо пробвах да го направя, но нещо не се получава изпълнявам всичко стъпки но ми стои един надпис на телефона fastboot и във флаш толс не ми светва жълтата лента, след която да пусна бутона за намаляване на звука
Цитирай
Аксесоари
#27

Не трябва да си във фастбуут а от изключен телефон да задържиш бутон за намаляне на звука и да включиш кабела.
Ти си направил комбинацията power+vol-
инструкцията е пределно ясна по този въпрос
Цитирай
#28

при мен излиза червена , лилава и после изписва грешка , до жълта така и не стигна . На другото ПЦ изобщо не засича телефона и влиза в fastboot

 ps. но мисля че разархивирате рома с WinRAR  , а май не трябваше с него
Цитирай
#29

а да чеквам ли във флаш тулс USB checksum и EMMC checksum и да махна отметката от  preloaded?

P.S: сега тръгва минава червената линия и ми дава грешка и до там пробвах 3-4 пъти


S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_HASH_FAIL(6047) това е грешката, която дава
Цитирай
#30

Готов съм , но със SP Flash Tool v 5.1516.00 , на компютъра имам win7
Цитирай
#31

(2016-01-08, 15:23:48)TAPOV написа:  а да чеквам ли във флаш тулс USB checksum и EMMC checksum и да махна отметката от  preloaded?

P.S: сега тръгва минава червената линия и ми дава грешка и до там пробвах 3-4 пъти


S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_HASH_FAIL(6047) това е грешката, която дава

Имах същия проблем, след 7-8 опита се справих с флаштул 5.1515, преди това опитвах с 5,1516 и 5,1520 даваше точно тази грешка.
Цитирай
#32

Ами освен да махна останалите линкове...
Цитирай
#33

След оригиналния ром се опитах да флашна Свинкс-а пак с флаштул 5.1515 и греда. Флашна се с 5.1532 който бях изтеглил с ром-а. Проба грешка е варианта.
Цитирай
#34

Защо флаш туул ми е на китайски и тези драйвери като ги изтегля какво ги правя, че не ми е ясно Smile
Цитирай
#35

@daesoner при преминаване от Stable към Developer Се ресетва телефона и губиш всичките програми, настройки, акаунти
при флашване с флаштул ако няма отметка на UserData се запазват данните, но може да крашва

@RoboCop - не знам с коя версия си - аз не съм ги тествал, но все си мисля че линковете са за английски версии
Драйвърите се инсталират или ако са готови файлове при поискване на драйвър от компютъра трябва да посочиш пътя до папката с драйвърите, за да си ги взима оттам.
Ако не разбираш от драйвъри и флашване гледай клипове - има много в нета
Цитирай
#36

Проблем ли е да флашна с китайския флаш туул. Пробвах и двата ти линка за 5.1516 и са ми на китайски.

На инсталацията на драйверите защо пише Lenovo?
Цитирай
#37

Бухай ги смело нищо че са леново,наистина флаштуула беше на йероглифи,но следиш само отметките и най голямото копче
Цитирай
#38

Не намирам този Scatter файл, който трябва да копирам. Къде се намира?
Цитирай
#39

От настройките на Flashtool си избери английски!

Ако си изтеглил версия за Recovery,няма да има скатер, иначе е в папката (images) с рома.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#40

Колеги след като флашна и ми излезе зелената отметка трябва ли да направя нещо телефона ми да се включи или той сам ще си светне?


П.П. Стана, запали! Първото ми флашване през живота ми мина успешно, благодарение на темите във форума Smile

В момента, в който ми излезе зелено тикче че се е флашнал, телефона не показваше нищо, само черен екран. Така над 10мин. Помислих че съм го брикнал, задържаш power бутона и нищо, също копчето за Fastboot и пак нищо. Изкарах го от USB - то, започнах да го слагам и махам като същевременно правих опити да го включа и ето, светна, започна да зарежда на логото и след 10 мин. вече си имам 7.0.22.0 Stable Smile


Към авторът на темата:
Хубаво е да добавиш в първи пост като последна стъпка че се вади тела от компа след като покаже зелено тикче и се чака до 10-15 мин. телефона да захапе Smile Защото има хора като мен, които нямат опит и в първия момент ще се изплашат излишно, че са си брикнали телефона, тъй като докато е свързан след успешно флашване стой като брикнат, без да реагира на нищо. Smile
Цитирай
#41

Защо да чакаш, вадиш кабела и натискаш пауър бутона за да го включиш.
Цитирай
#42

флашвам мултиром-а да видим там как е
Цитирай
#43

Флашването става и с друг кабел, освен с фабричния. Пробвано с кабел от Nokia.
Явно брикването, и неуспешното флашване се дължи на различните версии на флаш туула.
Цитирай
#44

(2016-01-16, 21:33:53)itzo написа:  Флашването става и с друг кабел, освен с фабричния. Пробвано с кабел от Nokia.
Явно брикването, и неуспешното флашване се дължи на различните версии на флаш туула.

Не е точно така.Просто кабела който си ползвал явно е добър.Аз имам кабел с неизвестен произход с който съм флашвал не един и два телефона.С редмито тоя кабел не работи читаво.Нестава дори за прехвърляне на файлове,да не говорим за флаш. Не си правете експерименти защото другия който ще флашне с неоригинален кабел може да няма твоя късмет.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#45

(2016-01-17, 20:50:22)ovchara написа:  Не е точно така.Просто кабела който си ползвал явно е добър.Аз имам кабел с неизвестен произход с който съм флашвал не един и два телефона.С редмито тоя кабел не работи читаво.Нестава дори за прехвърляне на файлове,да не говорим за флаш. Не си правете експерименти защото другия който ще флашне с неоригинален кабел може да няма твоя късмет.


Просто изказвам мнение. Аз точно с оригиналния кабел си брикнах телефона. Оправих го след това по метода от руския форум. При следващи флашвания съм имал неуспешни опити с различни версии на флаш тула, затова си мисля така.
Цитирай
#46

Я кажете как да изтрия всички драйвери и да инсталирам всичко наново?Закачих днес един Хонор 6 плюс и сега е драма с редмито.Не тръгва флаштула.Не си намира необходимите драйвери във фастбута. Деинсталирах,папки трих ,всичко каквото се сетих и не ще и тва е.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#47

Аз ги оправих в manage на my comp.изтрих с десен бутон на драйвъра на каквото мобилно устройство ми намира.май не мога да обясня
Цитирай
#48

(2016-01-19, 21:51:46)Wild bear написа:  Аз ги оправих  в manage на my comp.изтрих с десен бутон на драйвъра на каквото мобилно устройство ми намира.май не мога да обясня

Това е ясно.Правих го.Флаштула въобще не тръгва.Без значение от версията.Държа си копчето натиснато докат излезе накрая шибания китайски заек,но флаштула не тръгва

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#49

То заекът не трябва да излиза
Цитирай
#50

Знам ,че не трябва да излиза,но при продължително натискане на down бутона и включване на кабела,това се получава.През това време търси драйвери и като не ги намери това е ефекта.А всичко е инсталирано.При включен телефон в менажера всички драйвери са налице.

Проблемът е в драйверите.Има инсталирано нещо заради Хонора,което осира пейзажа.Кажете как да затрия всичко и да ги инсталирам на чисто.Трия което се сещам.но явно остава нещо в компа.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)