Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Здравейте, от около 10 дни имам следния проблем със силата на звука на телефона  Huawei P8-Standart. При получаване на входящо повикване звука за обажданията е намален почти до край. След което го коригирам, усилвам, но на следващото повикване отново е същото състояние. Забелязах, а и други приятели ми споделиха, че им се получава това и при тях, но с приложението facebook messenger. При мен обаче освен с него ми се получава и с всички останали обаждания, стандартна връзка, viber, skype  и т.н. Някой има ли идея от къде може да се оправи, ако изобщо има такава опция. Прегледах всички настройки многократно, но не виждам от къде може да има някакво разрешение. P.S. ползвам изключително често  facebook messenger за разговори и предполагам че има нещо в тази връзка, както и слушалки също много често.
Цитирай
Аксесоари

На Samsung -а ми имах подобен проблем, който разреших с премахването на опцията за усилване на звука в джоба. Опитай.
Цитирай

pileto3 - Благодаря, пробвах и засега изчезна проблема, дано да няма отново проблем.
Цитирай

P8 max - закупен от Китайски сайт... Може ли да му се инсталира европейска версия... Благодаря...

Xiaomi Mi 11
Цитирай

@luxlux,  всички телефони Huawei, дори тези от Китай, идват с българско меню и възможност за инсталиране услугите на Google. Погледна ли "шапката" на темата?



(2015-11-18, 22:31:12)boboev написа:  Първи наблюдения и впечатления от GRA-UL10:

Eстествено голям кеф е двете СИМ карти да работят заедно и да не изключва едната при разговор. И да имаш 64GB памет също е чудесно.

Но открих няколко минуса:
1. Няма NFC - L09 има
2. Не работи пускането на Google Now с плъзгане нагоре от средния бутон. Изобщо аппа със зъбното колелце на Google Settings не излиза, въпреки че Google Play Services са инсталирани.
3. Може да е до бройка, но на P8 Standard екранът е с по-добър контраст
4. Ако описаните честоти в началото на темата са такива, то предимството на по-доброто покритие в разните отдалечени точки от големите градове, на базовите станции на под 1000 MHz, с този телефон няма да може да се ползва.

boboev, заклевам се, че като си го взех юни месец имаше NFC. Дори се каних да си купувам tag-ове, но после забравих и едва сега виждам, че след 6-7 актуализации NFC-то го няма  Huh  Предполагам, че се е изгубило по трасето с китайски ъпдейти и се надявам да го възстановят!
Колегата ти е отговорил, че заради китайската обшивка swipe от Home бутона не стартира Google Now. Има решение и на този проблем, но е нужен root.
По повод екрана, или е проблем с твоята бройка, или си сложил защитна лепенка върху дисплея. Впрочем, телефонът идва с фабрично залепен протектор. След като го премахнеш, ще видиш че цветовете са wow. 
Не разбрах какъв е проблема с поддържаните честоти?! GRA-UL10 работи на 900 и 2100MHz в HSPA, на които работят и нашите оператори, и на 1800MHz в LTE - честотата на родните 4G оператори. В шапката на темата не съм посочил единствено 2G честотите, защото всеки съвременен телефон ги поддържа по подразбиране. Да, GRA-UL10 поддържа и 850, 900, 1800 и 1900MHz в 2G банда.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

някой може ли да ми каже дали е имал пробеми с Bluetooth връзката(Huawei P8 Lite) с други телефони или устройства

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай

Моля за сериозна инаформация.При интензивно използване на Huawei P8, колко време издържа батерията?
Има много информация и различна.Много благодаря.
Цитирай

^ Колега, това е много относително. Няма как да се даде точен отговор за издръжливост на батерия, когато говорим за смартфон. "Интензивното ползване" за всеки е различно. За едни е нон стоп GPS ползване, за други постоянно чатене във Viber / FB Messenger, за трети нон стоп 3D игра, за четвърти постоянно или често сърфиране в интернет, за пети постоянно разговаряне. И към всичко това като добавим това, че всеки държи на телефона си различни модули включени/забравени от сорта на NFS, GPS, Blutooth и тн.т., а пък други си ги изключват.. А и факта, че всеки инсталира различни приложения които стоят постоянно работещи, пък друг си ги спира сам, трети пък изобщо се пази да не ги инсталва. Сега предполагам разбираш, че е супер относително. Реално батерията може да падне за 4 часа, ако постоянно през това време играеш на игра със яркост на екрана на макс. Може да падне и от сутринта до вечерта ако през 5-10 минути влизаш в нета да си разглеждаш нещо. Може да падне и за 5 дни ако ползваш апарата само за 10 минути разговор на ден. Затова информацията за издръжливостта на батерията е много и е различна. Някой, който е забравил да си изключи локацията, GPS-а и NFS-то, и не си е спрял браузъра след като е излязъл от интернет може и да се оплаква, че батерията му пада бързо. И това е само пример, има десетки неща, които могат да точат батерията ако не биват спирани ръчно. Което е съвсем нормално все пак. Аз например ползвам P8 Lite който е с чувствително по-малка батерия от флагманския Р8. И при това положение успявам да изкарам 2 дни и 2 нощи включително с един заряд - това с малко писане по вайбър, малко сърф в интернет, малко игра на Angry Birds и до 25-30 мин. разговори за тези 2 дни. Всеки може от тук натам да направи сметка за себе си, като пак припомням, че тази статистика е от по-малката батерия. Поздрави.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2015-12-05, 12:56:47)konstantinopol написа:  Моля за сериозна инаформация.При интензивно използване на Huawei P8, колко време издържа батерията?
Има много информация и различна.Много благодаря.
Колегата над мен тине обяснил как стоят нещата с ползването.
При мен нещата стоят горе-долу така:
- ако нямам време за игри, само с разговори, нет и малко музика спокойно изкарвам 2 дни с нощта между тях;
-ако се заиграя с NFS или ползвам повечко GPS презареждам в късния следобед;
- най-често излизам около 9-10 сутрин и се прибирам към 9-10 вечерта на около 50% заряд т.е. при нормално ползване (в моя случай) спокойно си изкарвам деня без да се оглеждам за контакт Smile
Става дума за обикновен Р8 на малко повече от два месеца.
Цитирай

Здравейте отново. Никой ли не ползва двусимова Р8-ца, че няма никакви коментари за нея. Знам, че в момента се предлага от Citytel, та ме интересуват и мнения за магазина.
Благодаря!
Цитирай

Доколкото знам @georgian ползва такъв .

Smile
Цитирай

Нека сподели мнение за работата на телефона и от къде го е купил. Колебая се между него и Lenovo vibe shot
Цитирай

@runy1 погледни пост #4.

Smile
Цитирай

Здравейте,
От вчера съм с лайт-а, но не мога да го накарам да спре да ми предлага думи докато пиша. Всичко в настройките е на офф. Някакви идеи ?
Цитирай

(2015-12-06, 21:52:54)kris4o_bg написа:  Здравейте,
От вчера съм с лайт-а, но не мога да го накарам да спре да ми предлага думи докато пиша. Всичко в настройките е на офф. Някакви идеи ?

Huawei-ската клавиатура остава така, не могат да и се спрат предложенията. Затова аз минах на гугълската Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

@runy1, P8 e Dual Sim Full Active, a Vibe Shot e Dual Standby.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

@georgyan, би ли казал от къде си купил Р8-та, че сега го намирам само в Citytel, а незнам нищо за тази фирма - читава ли е и може ли да им се довери човек. Иначе и аз вече клонят към Р8 Dual
Цитирай

Тези Citytel виждам че имат магазин в София, така че ако си от столицата можеш на място да го разцъкаш.

Smile
Цитирай

@runy1, моят го поръчах от Китай, понеже спешно се нуждаех от телефон, а Huawei Bulgaria бяха коректни да ме информират, че Dual версиите ще влязат по-късно у нас. Иначе бях готов да си го взема точно от Citytel, не че имам опит с тях. Все пак не забравяй, че купувайки от тях, ще имаш две години гаранция. Докато в моя случай на практика нямам гаранция. Но слава богу, за сега телефонът върви без проблем!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Благодаря за отговора. Най-вероятно ще го поръчвам от тях, а пък дано не ми се налага да ползвам гаранция.
Цитирай

Коректни са, три телефона съм купувал от тях и не е имало проблеми. Може и на място от офиса им да се купи.
Цитирай

Коректни докато ти вземат парите! После като се наложи да се възползваш от гаранцията, ще видите колко са коректни... Мутренска работа... Ако става въпрос за офиса им в Младост 1!
Цитирай

(2015-12-03, 23:54:46)georgyan написа:  @luxlux,  всички телефони Huawei, дори тези от Китай, идват с българско меню и възможност за инсталиране услугите на Google. Погледна ли "шапката" на темата?




boboev, заклевам се, че като си го взех юни месец имаше NFC. Дори се каних да си купувам tag-ове, но после забравих и едва сега виждам, че след 6-7 актуализации NFC-то го няма  Huh  Предполагам, че се е изгубило по трасето с китайски ъпдейти и се надявам да го възстановят!
Колегата ти е отговорил, че заради китайската обшивка swipe от Home бутона не стартира Google Now. Има решение и на този проблем, но е нужен root.
По повод екрана, или е проблем с твоята бройка, или си сложил защитна лепенка върху дисплея. Впрочем, телефонът идва с фабрично залепен протектор. След като го премахнеш, ще видиш че цветовете са wow. 
Не разбрах какъв е проблема с поддържаните честоти?! GRA-UL10 работи на 900 и 2100MHz в HSPA, на които работят и нашите оператори, и на 1800MHz в LTE - честотата на родните 4G оператори. В шапката на темата не съм посочил единствено 2G честотите, защото всеки съвременен телефон ги поддържа по подразбиране. Да, GRA-UL10 поддържа и 850, 900, 1800 и 1900MHz в 2G банда.

georgyan,
това с NFC-то е доста интересно, като се има предвид, че на доста места из чуждите форуми си се коментира, че двусимовите нямат NFC. Дори писах в сайта на търговеца, от който купих моя да си поправи информацията. Не ми се ще да отварям моя да видя има ли NFC антена горе зад стъклото на камерата. Ако има, ще е ясно, че е деактивирано софтуерно. Иначе само антената отделно я има като част, тя контактува с дънната платка с едно пружинно краче, така че и така може да се пробва, ако някой ден ми се наложи да го отварям.

Относно Citytel, нямам опит с тях, но генералното ми мнение е, че който иска гаранция, трябва да си пазарува от утвърдени търговци като мобилните оператори и големите вериги хипермаркети за техника. Всеки квартален магазин, пък било то и с няколко клона тук-там, особено тези само с онлайн присъствие си е равносилно на това да си купиш телефон от Китай или САЩ. Ако стане проблем - оправяш се сам. Може би се срещат някои честни търговци и прекупвачи, но тях самите може след 3 месеца да ги няма. Ходи ги търси.

За GRA-UL10 вчера изтече поредният малък ъпдейт - B220. Няма особена промяна, все още е 5.0.1

Във връзка с един въпрос по-горе, реших да отговоря освен в лично съобщение и тук, защото е вероятно информацията да е полезна и на други.

runy1 написа:Здравей boboev,
Колебаех си между P8 dual и Lenovo vibe shot, като поведение, дава ли проблеми при работа и други такива, но в момента съм решил, че ще взема Р8. Лошото е, че в България го предлага само Citytel, а незнам добре ли е да пазарувам от тях. Та това са ми притесненията засега. А пък и в нета мненията са основно за lite-версията. Ще се радвам да споделяте личен опит от работата с телефона, както и разни хитринки, които сте установили във възможностите му. Благодаря!

Между тези двата аз определено бих избрал отново p8. Това е моделът, който ме откъсна от 4 годишно вярно робуване на Samsung Note поредицата. Нямам личен опит с Lenovo, но масовото мнение е, че като телефония Huawei са по-добри като компоненти и като software.


Моето кратко и непрофесионално ревю на Huawei P8 Premium Carbon Black - 64GB GRA-UL10


Малко предистория. Аз съм човекът-Самсунг. Колеги, роднини и приятели ме бъзикат, че съм на щат при Samsung. Убедил съм може би трицифрено количество хора да ползват марката, включително няколко верни заклети фенове на iPhone. Започнах с първия 7-инчов таблет на Самсунг, след което излезе Note, после Note II, Note 3, Note 4 и така до тази есен, когато разбрах, че моите хора няма да пуснат Note 5 в Европа.

Зачаках да мине Нова година. Междувременно ми се повреди старата трошка, отново Самсунг, разбира се, която ползвах за служебната си карта. Яко ми беше дотегнало от носене и мислене на два телефона, но до този момент все не си харесвах двусимов модел. Усетих, че ми е изтекъл договора с МТел и отидох да го подновя. Това беше моментът, в който се бяха объркали и продаваха Huawei p8 lite за 99 лв. Видях го, много ми хареса като дизайн и като цена и реших да опитам.

Супермного ми допадна, въпреки че беше класи под Note 4. Пъргав, удобен и най-вече с две сим карти. Ползвах го по-малко от месец преди вече сериозно да погледна към истинската P8-ца. Другата ми карта е на Виваком. И там изчаках да дойде време за предодписване и понеже бях твърдо убеден от gsmarena.com, че P8 си е с две сим-карти, директно препедписах и си взех истинския P8.....това ми е най-голямото разочарование в живота. Махам трескаво лепенки, вадя сим-карти и какво - място за втората няма. Момчето от Виваком и той се оплете, ама как така, то и аз знам, че е с две карти. И да де, ама не. Това беше единственият телефон в живота ми, който съм ползвал 5 минути. Както си беше, извадих му картата, върнах го в кутийката и три дни по-късно замина в OLX...

В този момент вече бях убеден какво искам и си поръчах от Китай, всъщност се оказа Хонг Конг, Премиум версията GRA-UL10 в черно, която е нещо като бялата лястовица - най-рядко срещаната модификация от семейството на P8. Страхотен телефон и на външен вид, и като функционалност.

Пристигна, отворих го като дете на Коледа с треперещи ръце, възхитих се от изпълнението на кутията и аксесоарите, наистина Премуим, стартирах, сложих му двете НАНО карти с кеф, набързо му лепнах Гугълските приложения според инструкцията в първия пост на тази тема, изтрих 20-тина китайски приложения, след като със съжаление установих, че Huawei акаунтите не са валидни още за Европа и оттогава вече почти месец съм с него. И така:

От въпроса по-горе за разликата между двата. На първо място полезните неща - Huawei P8 е с 64 GB памет. Ако ползваш и двата сим слота, както е при мен, нямаш място за допълнителна памет, а 32 ми е малко. Освен това, P8 UL10 е с едновременно активни две сим-карти. Т.е. докато говориш по едната, другата може да ти звънне, а не както при останалите - да даде на набиращия сигнал, че абонатът е изключил телефона си. Тази екстра дори не я знаех, докато не започнах реално да ползвам телефон с 2 карти.

Относно камерата на Lenovo - не я познавам. Трите мегапиксела сами по себе си не са нищо. Камерата на Huawei P8 от друга страна е почти на нивото на най-добрите на пазара - Galaxy S6 или iPhone 6/6s.
Проблеми с телефона нямам. Използвам го зверски - непрекъснато включен bluetooth заради Huawei Watch (друг отличен продукт, в който направо съм влюбен вече, но е обект на съвсем отделна тема), непрекъснато ползване за мейли, чат, видео и т.н. и няма вариант да не изкарам един цял ден. Единствено не съм го пробвал на истинския тест, на който до момента нито един телефон не ми е изкарвал цял ден - активно ориентиране с google maps в градска среда - т.е. работещ екран, непрекъснато работещ 3g + GPS. Там дори геройският ми Note 4 се нуждае от 2 пълни батерии за един 12 часов активен ден на екскурзия в чужбина.
Иначе онзи ден при такава нормална употреба изкарах около 6 часа на екран за около 14 часов ден.

Екранът винаги ми е на авто и плъзгачът е малко преди средата - не обичам да ми вади очите, Wi-fi винаги е включен, местоположението също, но без GPS. Не играя никакви игри, но честичко зяпам YouTube през 3G.
Телефонът се държи уникално добре и то не на пълна мощност на процесора, а на т.нар. интелигентен режим, при който софтуерът поокастря работата на процесора. Даже съпругата ми, на която подарих стария ми Note 4, който дотогава смятах за най-добре работещия телефон, се възхищава колко гладко и безпроблемно работи.
Направи ми няколко пъти един странен проблем, който май си се оказа моя грешка - изведнъж ми губеше гугъл профила - приложенията са си там, но профил няма и Play Store отказва да се стартира. Покрай липсата на акаунт всички други гугъл приложения писват. Първоначално нещата се оправяха чрез преинсталиране на Play Store, но впоследствие въпреки че всичко тръгва, в един момент вече не може да се свалят, нито да се ъпдействат приложения. Мисля обаче, че открих причината. Почти съм убеден, че проблемът е поради факта, че услугите и приложенията на Гугъл се инсталират ръчно и за този модел не са си вградени. В тази връзка след като излезе някой ъпдейт на операционната система, а те при китайските версии излизат поне веднъж месечно, май задължително трябва да wipe-неш телефона до заводски настройки и да инсталираш всичко отначало. В противен случай се появява въпросният проблем с гугъл приложенията. Откакто го правя по този начин - ъпдейт-бърсане на всичко-преинсталация, няма проблеми.

Другото, което забелязах, съм го описал малко по-напред в темата, но основното е, че осъзнах, че тази версия няма NFC. За който това не е драма, значи няма проблем, но то поне според gsmarena, на които вече не вярвам, и Vibe Shot няма NFC.

Една вметка за черния цвят - всяка мъничка чертичка лъсва в черното и вади очите. Това съм го виждал на черните iphone 5 като излязоха. Затова препоръчвам да се употребява с някакъв кейс. Аз обичам оригинални аксесоари, затова му купих оригиналната предпазна черупка, която е суперелегантна и тънка, но я няма в черно, та е сива. Иначе съм му подготвил и оригиналния Smart Touch стъклен протектор, но чакам да посъсипя оригиналното фолио, с което си идва фабрично.

Лично аз всеки ден откривам някакви малки неща, които много ме радват - например двойното почукване за отключване, което смятах за някаква глупост, сега ми се е превърнало в такъв навик, че едва ли не не мога да го светна без него. Само един трик - при Huawei P8 двойното почукване всъщност е тройно, ако искаш да работи безотказно. Нямам идея защо е така, но при три бързи почуквания няма пропуск, докато при две често не ме разбира.

Много ми харесва, че за разлика от Самсунг човек има доста по-пълен контрол над това какво могат и какво не могат да правят приложенията и като разрешения, и като старт и работа на заден план, и като известия.

Много ми харесва, че може да се регулира цветната температура на дисплея. Това за много хора няма смисъл, но като фотограф, за мен беше радост да си го настроя така, че това, което виждам на него, да е почти като изображението на калибрирания ми монитор. Както казах - малки радости, но те карат да оцениш марката. Защото именно детайлите и мисълта за тях правят разликата.

Последната ми радост дойде от това, че установих, че този телефон (както мисля, че е и при Lenovo), позволява да записваш телефонен разговор без допълнителни приложения или root. Мисля, че последният ми подобен телефон, който го можеше, беше Sony Ericsson k810 преди 7-8 години Smile

Засега е това. Ако откривам нови неща, ще добавям в този пост.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай

Здравей,
Можеш ли да споделиш как става този запис докато провеждаш раговор ?

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай

[Изображение: a92681173c2abfd3affbbb5ecdbb772f.jpg]

Като ти вдигнат отсреща, натискаш Запис. Smile

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)