Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Привет на всички в тази част на форума :) Искам да задам един въпрос към хора,които са чули,видяли или прочели...:) Искам да си купя Huawei P8 64GB Carbon Black ,но за съжаление не го намирам никъде! Звънях на няколко магазинчета и получих отрицателен отговор. Попитах във Виваком ,беше ми най-близко и ми изкараха само бял 16ГБ и девойката ми каза,че друг не е виждала :D
Та ако някой има някаква информация,ще съм благодарен да я сподели.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《[Huawei Mate 20 Pro & iPhone X]》

Цитирай
Dice.bg Аксесоари

До @skiman
Имам го телефона и много добре  виждам кое е активно и кое не! :-/
И  двете са едновременно активни в режим на изчакване! Не нам защо така са ви казали от Технополис!?
А що се отнася до мобилния интернет:
Първи слот, 2/3/4G LTE
Втори слот, само 2G и забележете,при активиран вече мобилен на първи слот!
От менюто задавате коя карта да е с приоритет във мобилните връзки! Няма нужда да им сменяте местата физически!
Затова споменах по -горе,че и двете поддържат 3G
Цитирай

Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.
Ако е така, това е което ми трябва, защото ми писна да местя картите. Последен въпрос. Колко време изкарва с 1 заряд на батерията?
Благодаря.
Цитирай

За батерията зависи от потребителя,много е относително! Значи,малко по издръжлива е от Huawei P7(понеже и него имах и жената ми го взе :))  ,но за сега  ме кара почти два  дни ,но трябва да се има на в предвид,че  не е влязла още с пълен капацитет,тази вечер ще правя едва трето зареждане!
И аз го ползвам с двете карти +3G non stop,което в случая консумацията е на макс ,за разлика ако се ползва само с една сим карта!
П.с. И що се отнася до дисплея,той е с Corning Gorilla Glass 3  ,вече не е някаква екстра и затова от Huawei никъде не го споменават вече в рекламите си!
Ето едно ревю:  http://www.techradar.com/reviews/phones/...7/review/1
Цитирай

(2015-07-23, 20:30:23)skiman написа:  Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.
Ако е така, това е което ми трябва, защото ми писна да местя картите. Последен въпрос. Колко време изкарва с 1 заряд на батерията?
Благодаря.

Извинете за странен въпрос, това ще ви бъде първи смартфон или? Много ще ми бъде интересно , ако се появи някой, който ще каже колко изкарва този телефон от един заряд, защото аз го ползвам от един месец и още не мога да го кажа със сигурност. Всичко зависи от ползване ,може да му стопите батерията за 3-4 часа на някоя тежка игра , може да изкара и до 10 дни , ако му пуснете ултра режима. Майтап на страна , макс съм изкарвал 6 часа активен екран за един ден ползване, средно ден и половина с до към 4-4,5 активен екран , като и в двата случая съм го настроил по свой вкус , но например интернетеа 3г и вифи работят по цял ден без ноща. Аз лично съм доволен и впечатлен от телефона , както и от батерията , първоначално се подвеждах по външния вид и размера на батерията , но скоро се успокоих.
Цитирай

Благодаря и на 2-мата. :D
При моето ползване значи спокойно ще изкарва 3-4 дена. :D

Относно Горила стъклото, не гледам в сайта на Huawei, а в сайта на горила глас. Там пишат на кой телефон има тяхно стъкло. Но не е болка за умиране. Аз съм от старата школа дет бяхме научени да си пазим нещата, защото нямахме. :angel:
Лек ден.
Цитирай

(2015-07-24, 08:47:42)skiman написа:  Аз съм от старата школа дет бяхме научени да си пазим нещата, защото нямахме. :angel:
Лек ден.
:offtopic:
Вярно е това,малко бяха на които бащите им бяха тираджии,те бяха за завиждане на времето
Е,значи можем да си викаме "наборе" :P
Цитирай

Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
Моята е GRA-UL10C00B174, като последният ъпдейт дойде в сряда.

@emporio, аз съм с Carbon black 64GB, но го купих от Китай. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам линк към онлайн магазина.

@skiman, моделът ALE-L21 е с две едновременно активни сим карти! Не се учудвай, че консултантите в магазините не знаят. Те и от Huawei България не го знаеха и ме накараха да им правя демонстрация на възможностите на собствения им телефон!  :rofl_mini:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

(2015-07-23, 20:30:23)skiman написа:  Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.

Точно така и това става много бързо от настройките на управление на картите и най-важното,НЕ изисква РЕСТАРТ телефона !
Поздрави...наборе :storstark:
Цитирай

(2015-07-24, 17:28:54)georgyan написа:  Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
 132 е все още , закупен от виваком версия еу 09, щом си с кит версия нормално е да си напред с ъпдейтите , те винаги вадят първо за тях и след това глобал версиите. Колега знаеш ли нещо за бъга с експозицията на камерата? Има ли я в новата версия софт и дали си я забелязал в старата, значи става следното : когато искаш да направиш фокус на определен обект , след като натиснеш крьгчето става синьо което ни индекира че фокуса е готов , както и се появява регулаторчето за експ. от дясната страна, та при мен след поява на синьото крьгче се появява релето , но за част от секундата и не е вьзможно да се хване с прьст, задьржане води до друго, появява се друг крьг сьс ембл. на експ. , но той не позволява настройки, направих зануляване на камерата , чистих кеш и т.н. , но ефект няма  и тьй като фокуса както и камера като цяло функционират нормално изключая гореспоменатото, сьм стигнал до извода че е софт.бьг , как е при другите , пишете да знам и дали има решение.
Цитирай

Поздрави.  :storstark:
Ще ида да го огледам още веднъж. Само малко не ми харесва, че едната карта трябва да е нано и ще трябва да режа едната. И дилемата е коя да отрежа. Личната или служенбата. :D
Цитирай

(2015-07-24, 19:52:13)mrasnik0 написа:  
(2015-07-24, 17:28:54)georgyan написа:  Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
 132 е все още , закупен от виваком версия еу 09, щом си с кит версия нормално е да си напред с ъпдейтите , те винаги вадят първо за тях и след това глобал версиите. Колега знаеш ли нещо за бъга с експозицията на камерата? Има ли я в новата версия софт и дали си я забелязал в старата, значи става следното : когато искаш да направиш фокус на определен обект , след като натиснеш крьгчето става синьо което ни индекира че фокуса е готов , както и се появява регулаторчето за експ. от дясната страна, та при мен след поява на синьото крьгче се появява релето , но за част от секундата и не е вьзможно да се хване с прьст, задьржане води до друго, появява се друг крьг сьс ембл. на експ. , но той не позволява настройки, направих зануляване на камерата , чистих кеш и т.н. , но ефект няма  и тьй като фокуса както и камера като цяло функционират нормално изключая гореспоменатото, сьм стигнал до извода че е софт.бьг , как е при другите , пишете да знам и дали има решение.

В предния пост нещо слях цитата с моя текст, сори ама с телефон е така , кво да се прави, да се върна на темата с камера, оправих го с фактори ресет, aко някой се сблъска с подобно, да знае. Поздрави!
Цитирай

@emporio, аз съм с Carbon black 64GB, но го купих от Китай. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам линк към онлайн магазина.

@skiman, моделът ALE-L21 е с две едновременно активни сим карти! Не се учудвай, че консултантите в магазините не знаят. Те и от Huawei България не го знаеха и ме накараха да им правя демонстрация на възможностите на собствения им телефон!  :rofl_mini:
 Ако е възможно да ми драснеш едно лично с линка и информация за цена,доставка и т.н  и ако не те затруднявам набързо да ми нахвърлиш впечатления за телефона до тук ,ще съм много благодарен :)

Цитирай

(2015-07-26, 17:48:14)emporio написа:  Ако е възможно да ми драснеш едно лично с линка и информация за цена,доставка и т.н  и ако не те затруднявам набързо да ми нахвърлиш впечатления за телефона до тук ,ще съм много благодарен :)

И защо трябва да е на лично не мога да разбера ?
Цитирай

@emporio, телефонът го поръчах от ТУК, и доплатих $16 за доставка с DHL. Платих го в понеделник, във вторник вече беше в DHL. Излетя от Хонг Конг в петък (DHL лети от Китай само в петък!) и в понеделник в 15 часа пристигна в Бургас. Трябва да имаш предвид, че българските митници са почти непреодолимо препятствие, така че се приготви да им платиш 20% ДДС. 
Телефонът пристигна в чудесно състояние, без забележки към това, което съм поръчал и без щети. Продавачът го беше тествал и беше забравил да му обърне системния език на английски. Така че при първото включване тръгна на китайски. EMUI не е чак неузнаваемо модифициран Андроид, така че бързо смених езика на български (да, има 100% българско меню!). В шапката на темата съм описал как се инсталират Google Play и Google Contacts Sync - работа за 1-2 минути. Ненужните китайски приложения, които идват предварително инсталирани в телефона, се чистят също толкова бързо с плъзгане на иконата им към горния десен ъгъл на дисплея.
Относно самия телефон нямам никакви забележки! Имай предвид, че го сравнявам с предходния си DSFA Lenovo К910 и LG G3. Да, смених три телефона от февруари насам и смятам да остана с P8. При Леново имаше доста проблеми, най-вече със силата на звука при разговор през сим2, а когато го оправиха вивателските карти в сим1 спряха да показват номерата, когато някой те търси. Тъй като батерията на Леново 3000mAh се оказа недостатъчна за 5.5`дисплей, така си оптимизираха софтуера, че вместо четириядрен Qualqomm телефонът започна да работи само с едното ядро на Snapdragon 800. В крайна сметка телефонът издържаше повече от два дни без зареждане, но беше кошмарно дори да се слушат mp3-ки, а за игри - немислимо. Освен това в Леново нямаше български системен език, а след всяка системна актуализация услугите на Google изчезваха и трябваше да се инсталират наново. За да смениш картата с интернета се налагаше да се вадят двете сим и да им се сменят местата. Нито един от изредените проблеми не съществува в Huawei P8. Звукът е кристален и в двете сим, интернетчето се сменя с цъкане в настройките, услугите на Google се запазват след актуализация, българският език е на 100% и най-важното е, че процесорът Kirin обработва заявките бързо и без затормозяване. Да, батерията не издържа два дни особено ако разцъкваш много телефона, но по-добре да се зарежда всяка вечер, отколкото да му отнемат от производителността!
В сравнение с LG G3 P8 отстъпва с много малко по качеството на камерата. Не ме разбирай погрешно, вади страхотни снимки, но като че ли G3 се справя една идея по-добре, може би заради лазерния фокус. Но пък Р8 си има и предимства - не грее като печка, не лагва, цветопредаването на дисплея е по-добро, бутоните за звука и вкл/изкл на телефона са точно там, където съм свикнал да бъдат и най-вече е чувствително по-лек.
Единственият недостатък на Р8 за мен си остава високата му цена, но както се вижда вече я прежалих и не съжалявам! Личи си, че Huawei доста са се постарали, вложили са много идеи, рационални решения и е оправдано да претендират за такава цена на продукта си.

Цитирай

Благодаря за изчерпателния отговор,информацията ми е доста полезна :) Изчаквам още от две места отговор и ще вземам решение какво да правя...минах през всички флагмани SGS6,iPhone 6, и т.н. и накрая все нещо не ми стига,та и затова съм се запътил към непозната територия :D

Цитирай

#georgyan , #lost in един бърз въпрос. До колкото рабрах, двусимовият вариант в технополис е с една микро и една нано сим карти? И на мястото на нано сим картата може евентуално да се постави микро SD карта памет? Така ли е? И в комплекта има ли слушалки? Че от клиповете в нета не става ясно, ама май по-скоро няма??
Че в момента съм в страшна дилема. Дали да е Huaiwei-a, Alcatel IDOL 3, Asus Zenfone 2...... Всеки си има предимства и недостатъци. 
Цитирай

@skiman, при Lite версията едната сим е микро, а другата - нано. И точно в слота за нано сим може да се сложи SD карта. При стандартната версия и двете сим са нано. В моят комплект имаше слушалки, не знам как е при Lite версията. Но аз си имам оригинални Beats и си слушам с тях.

Цитирай

(2015-07-27, 08:30:27)skiman написа:  #georgyan , #lost in един бърз въпрос. До колкото рабрах, двусимовият вариант в технополис е с една микро и една нано сим карти? И на мястото на нано сим картата може евентуално да се постави микро SD карта памет? Така ли е? И в комплекта има ли слушалки? Че от клиповете в нета не става ясно, ама май по-скоро няма??
Че в момента съм в страшна дилема. Дали да е Huaiwei-a, Alcatel IDOL 3, Asus Zenfone 2...... Всеки си има предимства и недостатъци. 

В комплекта има слушалки(отново бял цвят) и то с много интересна форма при накрайника,за първи път виждам такива,но са адски удобни!
И както колегата спомена по-горе,на мястото на нано картата се слага микро sd карта.Хубава новина в случая е,че отново не ти се налага да рестартираш телефона,когато ти се наложи да ги сменяш! Но трябва преди да извадиш което и да е било да го спреш от настройките,иначе в противен случай ако насилствено ги извадиш ,ще поиска рестарт!
Поздрави!
П.с. А за дилемата ,просто виж в нета,макар че няма много писано,понеже все още са нови модели,особено що се отнася до Huawei P8 lite
Цитирай

Излезе актуализация В182, налична за китайските версии на телефона. С нея се добавя double tap за събуждане на дисплея и zoom на камерата с два пръста. За да активирате събуждането трябва да го включите от Настройки>Контрол с движения>Двукратно докосване. Очакваме да видим екстрите и в европейската версия.  ;)

Цитирай

Аз получих B132 миналата седмица ,a това с двойното почукване го имах още с B046 с него взех телефона!
В случая нищо ново няма поне при мен!
P.s.Със ALE-L21 съм,закупен от Технополис
Цитирай

1235лв ми иска вносител на китайски телефони за Макса. Някакви други оферти да има някъде?
Цитирай

Ето тук е със около 200 лева по евтин
http://ru.aliexpress.com/item/Huawei-Asc...21328.html
http://ru.aliexpress.com/item/Original-H...09466.html

И става въпрос за 64 ГБ версия ,а не за 16
Отзивите са много добри за тези двамата продавачи
Цитирай

Тази цена е абсурдна, по-добре хонор7
Цитирай

За тия пари по-добре iPhone 6.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)