Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Днес Huawei P8 издържа още един тест - работи безпроблемно в 4G мрежата на Max. Постигнатата скорост е впечатляваща, макар и далеч под обещаваната от оператора. Тестът е направен от Бургас до сървъра на Макс в София, т.е. това са скоростите във вътрешната мрежа на телекома. Но по-важното тук е, че телефонът поддържа европейската LTE на 1800MHz.

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари

И няма ”накъсвания” като гледам графиката.
Цитирай

Здравейте група,

От скоро съм с P8 lite ( 2 седмици), но имам проблем - губи ми се обхвата. Телефона си показва, че има обхват, а когато се опита някой да ми звънне му дава, че телефона ми е изключен. Това се случва всеки ден! Случвало ли ви се е ?
Цитирай

Здравейте,
и аз имам същия проблем. След рестарт се оправя, но си е неприятно.
Цитирай

При мен няма проблем,със кой фърмуер сте със b132?
Цитирай

(2015-08-30, 15:51:36)lost in написа:  При мен няма проблем,със кой фърмуер сте със b132?

И при мен всичко е наред..?? Къде се гледа това с кой фърмуер си ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

От настройки,всичко за телефона
Цитирай

(2015-08-31, 00:43:54)lost in написа:  От настройки,всичко за телефона

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Здравейте,
Аз съм с b132...
Смених картата (може пък от нея да е проблема) ще пробвам няколко дни така.
Цитирай

(2015-08-22, 12:36:16)simonb написа:  От два часа съм собственик на Huawei P8 Lite (бял), телефона си ъпдейтна след включването и сега дори работи активирането на дисплея с двойно почукване (някъде четох че не работело). Първите впечатления са много добри, предстои тестване на GPS-a, който ще сложа след малко iGO. Единствено ме дразни че е по-лек от UMI Zero, но се надяваме да изкара повече от него (6 месеца и изгоряла дънна платка).,но за това имам гаранция 2 години и с това приключих с купуването на телефони от Китай. Smile

здравей,
малко не съм в час и да попитам..Smile
какво е iGO ?

благодаря предварително Smile
Цитирай

@brzoo, това е навигация. В GPS раздела има доста теми свързани с iGO.

D_coffee
Цитирай

Някой, който има рут ще качи ли тапетчетата?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Здравейте,
и аз съм с версия ALE-L21C432B132.
Забелязвам, че от 2-3 седмици този проблем изчезна. Нямам представа какво може да го е решил, но за момента го няма.
Иначе съм много доволен от телефончето. Батерията издържа нормално, държи се прилично без да лагва. Но аз не съм по игрите и моето мнение е базирано на употреба - разговори и интернет.

Поздрави
Цитирай

(2015-08-17, 18:17:06)mrasnik0 написа:  Аз сьм с евро версията , рьчно си сложих 170 версия , двоен тап за отключване има , както и бьрз достьп до някои приложения от закл. Екран с жест, работят не перфектно, но бива, ще го подобрят, дойдоха ми матови анти отбляськ протектори за екран, сложих днес пасна супер, ако някой от София иска може да му дам за не4ви символични кинти, тьй като имам 10 броя, а ми трябват макс два три.

@luxlux
Settings/ smart assistance/motion control най- долу са двете нови опции , вьпроса ти с коя версия софт си и кой модел телефон.


Редактирано от модератор.
8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).

здравей,

и аз съм със същата версия ,не мога да намеря този тап за отключване?
можеш ли да помогнеш Smile
Цитирай

Както знаете, подмяната на мрежата на Telenor стана с оборудване на Huawei. Затова ми беше любопитно как се държи нашият Huawei P8 в мрежа с базови станции Huawei. За целта си взех една предплатена интернет карта и ето резултата от краен бургаски квартал:

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

използвам П8 GRA-L09

CPU Hisilicon Kirin 930 - това 8 ядрен процесор ли е ?

а и има ли компас - така четох в 2 , 3 сайта ?

Благодаря предварително!
Цитирай

Нощни снимки, правени с моя Huawei P8, без да притежавам фотографски умения, в автоматичен режим и включен HDR:

[Изображение: IMG_20150625_230858.jpg] [Изображение: IMG_20150625_231245.jpg] [Изображение: IMG_20150626_221636.jpg] [Изображение: IMG_20150626_222023.jpg] [Изображение: IMG_20150626_222153.jpg] [Изображение: IMG_20150627_002410.jpg] [Изображение: IMG_20150627_003856.jpg]


@brzooKirin 930 е 8-ядрен процесор! Можеш да разгледаш хардуера на P8 като си инсталираш AnTuTu.

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Ихааа, снимките са невероятни..? Има ли разлика в камерите на P8 и P8 Lite !? До сега мислех че най добрата камера е на Sony IMX 214, но и тази никак не е зле..?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

В Lite версията сензорът е OmniVision 13850, а в Standard и Premium версиите - Sony IMX 278 RGBW, какъвто ще има новият Nexus 6 от LG Wink

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Здравейте,
Проблема с обхвата вече е отстванен - от картата бил.
Сега телефончето работи идеално, много съм доволна.
Цитирай

Правени са от някой фотограф.
Като вземеш да снимаш ти, няма да са толкоз хубави Smile

Някой ако може да качи снимки от лайт версията.
Цитирай

Здравейте
От 5 дни имам Huawei P8 Lite купен от Мтел. Първото ми впечатление от телефона беше много добро... докато не реших да пробвам игрите с които си дойде. Пробвах да играя Cars Racing и Spider-Man: Ultimate ( гледам са демо версии не знам дали това е от значение ) и СЕЧЕ непоносимо! Не леко да насича... а направо не може да се играе! Пробвах също да гледам филм.... и пак насича ( не толкова много като при игрите, но не върви гладко ).
Някой играл ли е от игрите с които си идва телефонът и има ли някакви впечатления ? Може ли нещо да не е добре с процесора на моя телефон и има ли някакъв начин да проверя? Ако може да ми препоръчате някой програма с която да го тествам ще съм ви много благодарен.
Също ако някой си ползва Huawei-a ( P8 Lite версията ) за игри моля да сподели мнение. Smile
Цитирай

Камерите на двата варианта много ли се различават?
Цитирай

Много е важно да прецените коя точно версия на P8 отговаря на вашите нужди! Очевидно е, че разликата в цените им очертава и разлика в хардуера!!!
Всичко е описано в шапката на темата, но ето и малко повече пояснения:

Kirin 620 (P8 Lite) е 8-ядрен процесор от среден клас;
Kirin 930 (P8 Standard) е 8-ядрен процесор от висок клас;
Kirin 935 (P8 Premium) е 8-ядрен процесор от висок клас, оптимизиран за по-големи натоварвания с по-ниска консумация на енергия в сравнение с Kirin 930;

Kirin 620 е съизмерим с Qulacomm Snapdragon 615 - сравнителен тест. Смартфони със Snapdragon 615 - HTC Desire 820, HTC Desire 826, Alcatel Idol 3, Sony Xperia M4 Aqua, Samsung Galaxy A8, Lenovo Vibe X2 pro. Всички те са телефони от среден клас, аналогично новият Huawei P8 Lite е телефон от среден клас!

Задната камера на P8 Lite е със сензор OmniVision 13850, докато P8 Standard и P8 Premium са снабдени със Sony IMX 278 RGBW! С камерата на P8 Lite са оборудвани HTC Desire 816, Lenovo K3 Note и няколко модела на индийската марка Micromax.

И все пак, за да изцедите най-много от възможностите на своя P8 Lite, особено при игри и видео, първо освободете достатъчно РАМ, като влезете в Мениджър на телефона>Телефонен ускорител и затворете ненужните приложения, които работят във фонов режим. Успех!

@oxy2, в шапката на темата има сравнителен тест на двете камери и там добре се виждат разликите.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Здравейте. От няколко дена съм собственик на Huawei p8 lite и бих казал че съм приятно изненадан. Всичко е перфектно, батерията.се държи добре, предвид натовареността на телефона. Имам един проблем, който е свързан с това, че при заключен телефон често не получавам или получавам със закъснение съобщения.Някой с подобен проблем?

HTC DESIRE 500-------Huawei p8 lite---------Huawei mate 20lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)