Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8

Здравейте,
в момента използвам P8 Lite, но обмислям да си взема GRA-UL10. Имам един въпрос. Когато се закупи така телефон от Китай, кой носи гаранцията?
Цитирай
Аксесоари

Гаранцията на телефони, закупени от Китай е 1 година и сервизното обслужване се извършва в Китай чрез продавача.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Тоест ако се наложи сервиз го изпращам с куриер обратно? Няма ли шанс някой от българските търговци да го предлагат скоро?
Цитирай

Някой знае ли дали Р8-цата, която се предлага от операторите е с 2 сим карти?
В Технополис и за Lite версията вече пишат, че е с една???
Цитирай

Специално във "Виваком" са с 2 слот-а/може 2 сим-а...1 сим и 1 памет и тн./
Иначе искам да попитам за П8....днес ще ходя да си го взимам,но тона на звънене ми се струва супер слаб.Като свири музика и клипчета всичко е наред,но като звъни ми се вижда поне 2-3 пъти по-слабо.Има ли някаква програма с която да го усиля...или нз.
Цитирай

(2015-09-04, 08:32:27)better написа:  Тоест ако се наложи сервиз го изпращам с куриер обратно? Няма ли шанс някой от българските търговци да го предлагат скоро?

Намерих го при български търговец но цената....
http://smartphone.bg/smartphones-huawei-P8-576821

Smile
Цитирай

@better, ако се наложи гаранционно обслужване на телефон, закупен от Китай, трябва да го изпратиш на търговеца, от който си го закупил. Да, пощенските разходи и в двете посоки са за твоя сметка! Като алтернатива можеш да използваш сервиза на българското представителство срещу заплащане на ремонта и частите. Дори и да закупиш телефона онлайн от държава в ЕС, гаранционното обслужване пак ще е в държавата, от която си го закупил и пак ще трябва да го изпращаш по пощата за твоя сметка.

Имам скромен опит с устройства, закупени от Китай - три таблета, три смартфона и три рутера. И не ми се е налагало да ги обслужвам гаранционно. Затова рискувах и си купих P8 Premium отново от Китай, а както знаеш - струва цяло състояние. По принцип вярвам в качеството на Китайските стоки и се надявам да не ми се наложи ремонт. Не бих искал да те агитирам, ти сам си решаваш дали да рискуваш  Wink

@georgieff21, моделът GRA-L09 е с ЕДНА сим карта!!!

@Nightwind, преди да подпишете договор с Vivacom, поискайте да ви покажат кутийката на телефона. Върху нея е отбелязано номера на модела. GRA-L09, който масово се продава в България е с ЕДНА сим карта!!! Двусимовите са с обозначения GRA-UL00, GRA-CL00 и GRA-TL00. И трите модела са съвместими с 3G мрежите на родните оператори, но само първите два UL00 и CL00 са съвместими с европейския/български 4G стандарт!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Както е казал Колегата по-горе от Вивакон е с ЕДНА сим карта.Телефона го взех и реално не ми е проблем това,но все пак ако някой държи да е с ДВЕ не мисля ,че го предлагат модела(поне продавачите не знаеха да го имат).Извинявам се пак за заблудата.
Иначе за момента телефона много ми допада.Дано излезне добър модела . Smile
Цитирай

Аз имам P8 Lite от Мтел и е с две сим карти.
Цитирай

(2015-09-04, 11:12:33)georgieff21 написа:  
(2015-09-04, 08:32:27)better написа:  Тоест ако се наложи сервиз го изпращам с куриер обратно? Няма ли шанс някой от българските търговци да го предлагат скоро?

Намерих го при български търговец но цената....
http://smartphone.bg/smartphones-huawei-P8-576821

Това, което си намерил е GRA-L09, а не GRA-L10, за който става дума.

@georgyan, Гледам сайта, който си написал, че си използвал. С кредитна карта ли плащаш? Има някаква опция да поръчаш през техния андроид апликейшън и пише, че ще има отстъпка от цената. Това пробвал ли си го? Митото какво е като го освободи от митницата?
Цитирай

Може да се поръчва както от сайта, така и през мобилното приложение, което предлага допълнителна отстъпка. Плащането е с кредитна/дебитна карта. При внос от Китай държавата задължително начислява 20%ДДС.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Колеги незнам дали въпроса е за тук...но все пак.Как да изключа "речника" като пиша от телефона.Това където примерно пиша една буква и ми се показват предложения за думи който започват с нея.Търсих и така и не намерих къде е точно,а супер много ме дразни.
Мерси за помоща! Smile
Цитирай

Влез в Настройки>Език и въвеждане>Клавиатура на Android (AOSP)>Коригиране на текст>Показв.предлож.за корекция  и го изключи.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Много Благодаря колега.Това става само при клавиатурата на Google ...при тази на huawei тази опция я няма,но ще ползвам каквото има.Иначе се появи "проблема" ,че всичко ми е подчертано.Ако не е много нагло имаш ли идея как да го махна и него.Уж гледах...търсих и нищо.
Цитирай

Здравейте, днес мисля да си взема Huawei P8 Lite през Мтел. Може ли някой да каже дали марката е ок? Четох основно хубави неща, но все пак.. И по-горе не разбрах сервиза къде се извършва, ако е взет телефона от БГ оператор?
Все още се чудя дали да не взема HTC Desire 820, но ако Huawei са здрави телефони, ми излиза доста по-изгодно, а е и по-красив P8 lite.
Благодаря!
Цитирай

П модела за поредна година е избран за телефон на потребителя,много ясно че са добри.
Цитирай

(2015-09-07, 10:09:37)Nevyana написа:  Здравейте, днес мисля да си взема Huawei P8 Lite през Мтел. Може ли някой да каже дали марката е ок? Четох основно хубави неща, но все пак.. И по-горе не разбрах сервиза къде се извършва, ако е взет телефона от БГ оператор?
Все още се чудя дали да не взема HTC Desire 820, но ако Huawei са здрави телефони, ми излиза доста по-изгодно, а е и по-красив P8 lite.
Благодаря!
Пич, вземеш ли си телефон от Мтел, ако не дай боже се наложи да ходи на сервиз си го носиш с гар.карта в най-удобния ти магазин и повече нищо не те интересува. Обаче искаш ли да го купуваш тези дни не си прави труда. Ще си загубиш времето. В момента е обран навсякъде, а нова доставка ще има до седмица.
Цитирай

Дайте някоя нощна снимка с лайт версията.
Цитирай

Взех си Huawei P8 Lite Smile
tzvetann, не че нещо, обаче съм от женски пол Wink Телефонът е изчерпан, но можеш да си го поръчаш и до няколко дни го доставят в магазина, така че ако някой иска да си го вземе през оператор, отива и си прави заявка Smile
Много съм доволна от телефона Smile Двусимов е, май навсякъде е такъв, просто мястото за втората сим карта може да се ползва за карта с памет.
Цитирай

(2015-09-08, 10:12:57)Nevyana написа:  Взех си Huawei P8 Lite Smile
tzvetann, не че нещо, обаче съм от женски пол Wink
Извинявам се Не се зачетох внимателно в юзъра. За поръчката си права, но тъй като аз ще си го взимам за второ устройство не ми се занимава да ги тормозя, като пристигне новата доставка по магазините тогава ще ми звъннат
Цитирай

Знаете ли, че можете да намалите броя на екраните като увеличите максималния брой иконки на един ред от 4 на 5? За целта докоснете върху празно място на някой от екраните и задръжте до появата на менюто за настройки на тапети, приспособления, преходи и начални настройки отдолу. След това изберете Начални настр.>Оформление на начален екран и го променете на 5 Х 5.
Опцията Верига на начален екран позволява превъртането между последния и първия екран.
Опцията Баджове на приложения позволява да ви се показва/скрива червеното кръгче в иконката на приложението, която указва например колко пропуснати обаждания имате, колко непрочетени съобщения имате, наличие на актуализации и т.н.
След като промените каквото искате, натиснете кръгчето от софтуерните бутони и промените ще бъдат приложени.


                     

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

@georgyan, това нещо ново ли е при теб?
Аз още когато купих моя Huawei Mate 7 ги имаше тези функции, много са полезни, особено опцията за по пет икони на ред. Впрочем много приятно съм изненадан от големите възможности за персонализация в телефона ми. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Не, ronnie72, не е ново. Тъй като никой почти нищо не споделя за телефона си - снимки, тапети, облик, трикове и т.н. реших да провокирам откривателския дух и желанието за споделяне. Знам, че телефонът е с българско меню и не би трябвало да е проблем всички да се оправят с него, но все пак току виж има някой, който е пропуснал възможностите за персонализация Smile

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай

Цял ден разцъквам телефона и му се радвам, обаче преди малко забелязах, че е изчезнала опцията да се показват различни снимки на екрана при отключване и заключване Sad търсих в опциите как да го оправя, но нищо не намерих. Някой може ли да ми помогне, че освен да върна фабричните настройки, друго не се сещам.

Сменила бях темите, но реших да опитам още веднъж, като върнах базовата тема, изключих (а не - рестартирах) телефона взе, че се оправи Smile
Цитирай

Чакам да видя п8 макс в обявите из БГ и веднага заменям стария Мейт 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)