Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable ROM
#51

Вградения файлов мениджър прилича на папка и се казва Explorer.
Въвеждането на пътя става като отвориш папка от windows, може да е дори This Pc или Комютър. Натискаш в дясно на надписа и трябва да ти даде да пишеш. Съответно въвеждаш ftp://.... И т.н
Уговорката е телефонът и компютъра да са свързани в една и съща мрежа
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря!
Мисля, че се справих, но все пак, да кажа какво направих.
От папка MIUI  в телефона копирах цялата папка Backup в компютъра в избрана папка.
После, след флашването, трябва да върна тази папка отново в папка MIUI на телефона, така ли? И отново през Backup and reset ще мога да си я възстановя?
Интересно, че като правеше Backup даде че е 2 и нещо гигабайта, а сега на компа се копираха само 67 мегабайта. Това нормално ли е?
Цитирай
#53

Не е нормално. Трябва и на компютъра да е около 2гб пробвай пак.
Цитирай
#54

процедурата е тази, размерът определено трябва да е целия. Виж да не ти е прекъснало пак Wi-Fi.
Ако трябва направи копие на картата памет
Цитирай
#55

Ами, то си го праща на картата автоматично, но там май няма място и затова не го довършва. Интересно, защо не казва, че картата е пълна, а продължава да си работи до 100%...
Изтрих вчерашния бакъп и пуснах нов. Ако пак се получи така, ще пробвам да освободя достатъчно място на картата и да видя какво ще се стане.
Цитирай
#56

Засилват 9.2.3.0 Global Stable по ОТА-метода. Някой ако го сложи, моля да сподели дали са добавили приложението за записване на видеоклип на екрана. Имаше го в МИУИ 8 - Developer-ската.

Аз засега оставам на последната 8-ца, защото промените в интерфейса на 9 никак не ми се понравиха.

И друго - дали пък случайно не са се сетили да добавят и отклюване с двукратното почукване по екрана?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#57

Интерфейса е тема. Можеш да си оставиш тази от миуи 8.
Двойно почукване, ако работи ще е само за светване на екрана
Цитирай
#58

Да, има ги и двете неща. Запис на екрана и двойно почукване... поне на р4п е така
Цитирай
#59

(2018-01-16, 23:09:54)KenLii написа:  Да, има ги и двете неща. Запис на екрана и двойно почукване... поне на р4п е така

Да де, за светване на екрана ставаше въпрос, да става не само с хардуерните бутони. Преди 9 за Ноут 2 никога не е имало светване на екрана с двойно почукване, дори и в ДЕВ РОМовете, докато на много други модели го имаше в ДЕВ и Stable преди да започнат да правят 9 за тях. Може пък да е някакво хардуерно ограничение от самия екран и контролера му, не знам. 

Какво е р4п?

Под промени в интерфейса имах предвид друго, май не се изразих добре, не знам дали ще се променят функции в менюто само със смяна на тема. Например особено ми пречи начинът, по който избираш кой от хардуерните бутони каква функция да има. Свикнал съм по един начин и изведнъж го променят по съвсем различен начин. Друго, което се сещам, е това, че при зареждане не се изписваше след колко време ще се зареди батерията, както и колко време е продължило последното зареждане. Тези неща бяха в първата 9-ка, която се появи през септември 2017. Вече може и да има подобрение, но имаше още няколко неща, които не ми харесаха, за които сега не се сещам точно кои бяха. Всяко само за себе си не е кой знае какво, но всички заедно ме отказаха и се върнах на 8.5. То си е въпрос на свикване, но съм си свикнал на 8.5.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#60

Р4п- редми 4 прайм
Цитирай
#61

Някой с този модел дали е получил ъпдейта и да го е инсталирал? Наложи ми се да върна към фабрични настройки и реших да мина направо на 9, ама нито в официалния сайт го има, нито сега ми го предлага по OTA. Нещо странно ми се вижда че го имаше за няколко дни, а сега го няма. Може и да го бях свалил, че ме питаше направо за инсталиране, а не за сваляне, но флашнах с "flash all" и дори да съм го имал - сега вече го няма.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#62

Махнали са го по някаква причина. Само рекавъри версията намерих http://bigota.d.miui.com/V9.2.3.0.LHMMIE...ec_5.0.zip
Цитирай
#63

Отново е наличен по OTA, има го и в DOWNLOAD секцията на en.miui.com:

LHMMIEK, 9.2.4.0

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)