Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable ROM
#26

China stable е излязъл 7.1. Global stable няма все още ъпдейт до 7.1
Edit:Дойде тази сутрин и за global версията.
Пак ми ресетна всички рингтонове на контактите до дефолтния, както правеше и с dev.версията при всеки ъпдейт.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
Аксесоари
#27

Моля някой да сподели впечатление от 7.1?
Цитирай
#28

Проблем с разговорите имах. Чувах/чуваха брум вместо глас. На 4-5 разговора се случваше при мен и го разкарах. Проблема не се е повторил ...
Цитирай
#29

Имах проблем с YouTube апликацията, и не само аз а и други ползватели също, затова преминах на друг ром(за разработчици).
Цитирай
#30

Откакто имам горчив опит с флашвания и тем подобни на китайски таблет - не ми минава и през ум да правя това с Xiaomi-то (Redmi Note 2 Prime на 2.2 ghz)
Досега всичко което съм му инсталирал върви перфектно и много бързо на него , а на antutu ми даде резултат малко над 50 000 - не си спомням вече колко точно беше, но беше над тази цифра (махнах програмата след това, защото не виждам по-голяма полза от еднократното и използване за проверка на телефона).
А относно драйвърите - и на Windows 7 и на Windows 10 си го разпознава идеално и си прехвърлям всичко бързо и безпроблемно. Windows XP е вече архивен Windows - затова най-добре Windows 7.
Дори си свалих програма от интернет за дистанционно - и работи перфектно с домашния Sony Bravia.
Инсталирах му всички седмични ъпдейти до MIUI 7 by xiaomi.eu 6.1.14 и досега не съм видял да има някакви проблеми. Сложих му и IGO - над 500 mb версия от този форум и също си работи много добре.
Инсталирах му и youtube - вървят идеално видеата.
Цитирай
#31

някой може ли да даде линк за последния глобал стейбъл за тврп
намерих global stable
Цитирай
#32

Ако някой ползва xiaomi.eu_multi_hermes_V7.1.3.0.LHMCNCK_v7-5.0.zip моля да сподели как се държи батерия и т.н.
Цитирай
#33

Сега ъпдейтнах до 7.2.2.0 стабилна версия. Телефонът беше рутнат, но след ъпдейта вече не е. С кинг руут не става, излиза ми съобщение, че няма подходящ начин това да стане и да подам заявка и да чакам за този модел с тази версия 7.2.2.0. Имам приложения, които не работят без руут.Някакви предложения за решаване на проблема?
Цитирай
#34

През къстъм рековъри можеш да флашнеш суперСу и би трябвало да станат нещата
От тази тема метод 3: http://en.miui.com/thread-186765-1-1.html
Може и другите да се тестват. 
Друга подобна тема: http://en.miui.com/thread-190394-1-1.html
Най добре ги изчети и двете и това реши кой е най удачния метод
Цитирай
#35

Предложение - върни на предната версия, където ти работят приложенията с рут достъп
Цитирай
#36

Изтеглих старата 7.1.3.0 сложих я във вътршната памет и ръчно стартирах инсталацията. Старата версия се инсталира, но телефонът се бъгна. Не разпознаваше сим картите ( нито една от двете ) и постоянно излизаше съобщение "за съжаление андроид процес спря неочаквано" Така че пак ръчно сложих 7.2.2.0. Обаче се чудя дали не са се поомазали нещата от опитите.
Пуснах молба до кингрут и заявката ми е 399 номер като има още 3000 заявки от такива като мен със същия телефон излъгали се да ъпдейтнат.
Цитирай
#37

При доунгрейд май е нормално да се ос*ре работата ако не се инсталира чисто с формат. Поне така съм чел по форума. Или направо с фастбут, че да пишеш директно на флаш паметта/дяла
Цитирай
#38

Моя, както скоро не беше получавал никакъв ъпдейт (последния беше през OTA - 6.1.29 ) - вчера от нищото получи през ОТА ъпдейт - MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.3.31  
За сега наблюденията ми са следните - телефона работи видимо по-бавно, но пък батерията му пада много по-бавно от преди (държи повече)! :-)
Забелязах също че има и ново меню - Fastboot mode (Flash your device via USB ) - нямам спомен да съм го виждал преди това меню!

(извинявам се че, за developer rom става въпрос, но не виждам такава тема)

Преди малко операта ми заби - за първи път - чак се наложи да рестартирам телефона (а уж с новите РОМ-ове било по-добре)
Цитирай
#39

ако изтегля от тука http://en.miui.com/download-274.html ставаше ли за тврп?
Цитирай
#40

(2016-05-02, 18:53:51)Wild bear написа:  ако изтегля от тука http://en.miui.com/download-274.html ставаше ли за тврп?

Здравейте колеги, от днес съм горд собственик на Xiaomi Redmi Note 2 Prime.
На телефона има MIUI 7, но версията е 5.1.нещо си (андроид 5.0.2) и пише, че е BETA.
От ъпдейтъра на телефона ми показва, че няма нови ъпдейти.

Бих искал да изтегля и да инсталирам точно този стейбъл 7.2.3.0. Но имам няколко въпросчета и ще се радвам да ми отговорите, защото съм много въодушевен. Телефончето е страхотно. Ето и въпросчетата ми:
Мога ли да флашна точно този пакет (от линка горе) върху моя Prime, защото в сайта пише само Ноут 2 (без прайм)?
Мога ли да флашна този ъпдейт през Mi PC Suite?
Тъй като не съм флашвал TWRP и SuperSU, мога ли да премина от БЕТА андроида който е в момента към този стейбъл?
Ще получавам ли ОТА ъпдейти или трябва всеки път да го флашвам през фастбуут/рекавъри?
Какво бихте ми препоръчали - да флашна *.tgz файла през фастбуут или да използвам друг начин?

Ще се радвам да ми отговорите на всички въпроси и дори ако нещо е нужно да ме посъветвате, ще ви бъда изключително благодарен.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#41

най добрия вариант за теб е sp flashtool
Цитирай
#42

Ще загубиш БГ и ще имаш сума-ти и китайски приложения по подразбиране .
Цитирай
#43

Българският език не ми трябва като цяло, а китайските приложения ще ги изтрия. Телефона го използвам само на английски.

Искам да опитам с Fastboot опцията, която е в Mi PC Suite, но в нея ми показва само China Stable. На лаптопа имам както целия архив, така и tgz архива на последния 7.2.3.0 global stable. Как мога да го променя да ми го покаже в Mi PC Suite? И отделно искам да попитам, буутлоъдъра ми е заключен. Но все пак флашвам официален ром и това не би трябвало да е проблем. Да се притеснявам ли?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#44

Няма китайско ако сложиш global stable
Цитирай
#45

(2016-05-02, 21:20:55)suffer написа:  Няма китайско ако сложиш global stable

Помогни ми малко, моля те. През MiFlash 2016.04.0 ми дава някаква грешка точно на 0sec, а степбайстеп правя всичко както си трябва. Трябва ли да имам отключен буутлоудър?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#46

Трябва с флаштул. И на редми ноте 2 не е заключен буутлоудъра.
Инструкция за флаштул има в раздела за редми ноте 3, но е добре и другаде да прочетеш за всеки случай
Цитирай
#47

(2016-05-02, 21:30:12)suffer написа:  Трябва с флаштул. И на редми ноте 2 не е заключен буутлоудъра.
Инструкция за флаштул има в раздела за редми ноте 3, но е добре и другаде да прочетеш за всеки случай

Аз нещо натиснах и взех, че го оправих този еррор ;д всичко стана перфектно ;д използвах MiFlash

EDIT: Забравих да си задам поредното въпросче. Тъй като вече съм с MIUI 7.2.3.0 Global Stable, ще получавам ли ОТА ъпдейти?
И още един въпрос - при включването си зададох да ми бъде на английски телефона, но след това като втора стъпка ми излезе "Locale" и в този списък нямаше нито България нито Англия. Не знаех какво да избера, колебаех се между Румъния и Турция, но накрая избрах Румъния. Може ли някой да ми обясни за какво е това Locale и как работи? И разбира се да го променя ли от Румъния към нещо друго? Ще се радвам да ме посъветвате и разбира се да ми обясните. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#48

Здравейте!

Извинявам се, че изравям толкова древна тема, но ми възникнаха няколко въпроса:

Искам да флашна нов РОМ с XiaoMiTool, но преди това искам да си направя бек-ъп на компютъра.
Тук почват проблемите.
Първо, телефонът не излиза в Уин Експлоръра, изобщо, по никакъв начин. Второ, MiPCSuite  го вижда, но като кликна на "BackUp" си стои на 0% до края на света и очевидно нищо не се случва.
Отделно WiFi и мобилния нет се изключват автоматично, но това вероятно е съвсем отделен проблем.
С Уин 10 съм, ако има значение.

Та, какво да направя, за да си направя BackUp?

И още нещо, има ли друг начин да се направи BackUp, на някакъв облак примерно и ако да, как?
Цитирай
#49

Предлагам ти да си направиш локален бекъп - Настройки - допълнителни - бекъп и ресет.
След това пускаш вградения файлов мениджър и включваш опцията Ftp
Въвеждаш адреса вместо път в някоя от папките на Windows 10 и така ще можеш да си прехвърлиш каквото ти трябва на компютъра.
Бекъпа се намира в папка MIUI
През същото меню можеш да си го възстановиш.
Цитирай
#50

Благодаря!
Пуснах го да се бак-ъпва.
Но после имам няколко въпроса:
Кой е вградения файлов мениджър и къде се намира?
Как става това с въвеждането на път и т.н.?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)