Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно рестартиране
#1

Здравейте!

Първо да отбележа:
Android 4.4
Huawei Emotion UI 2.3
P6-U06; B520
Нямам SD карта

Посегнах към помощ, защото телефона започна да ме предупреждава, че нямам място за съхранение, съответно започна да работи много бавно. Махнах всичко, което можах - снимки, музика и подобни, чистих приложения. Нищо - стоят ми едни свободни под 100 мб и работи с мъка. Разгледах по форуми и видях, че проблема е заради файловете в папката DCIM/.thumbnails (които заемат около 2ГБ от паметта ми).

Видях, че за да ги махна, са необходими няколко манипулации. От темите тук във форума получих Root достъп (по темата на alex.stankov); направих TWRP Recovery (по темата на ThunderBird).

Стигнах до неуспешното заместване на .thumbnails с празни такива, обаче..

Снощи за минути в ръцете ми, без никакви извършвани от мен процеси, паметта се запълни до 0byte свободни и телефона не можеше да стартира. Стигаше до логото и нататък или не зарежда, а рестартира наново, или иска много чакане. Изчаках го, включи се, като му беше нужно много време за всеки процес - въвеждане на ПИН, отключване с фигура, получих надпис Remote has stopped working. С многочасово търпение и изчакване успях да изтрия голяма част от приложенията си, за да освободя памет, в момента имам свободни около 500 мб.

И от снощи започна да се рестартира сам по всяко време. Тръгна да набирам - рестарт. Отворя приложение - рестарт. Като натисна Power бутона, за да го заключа - рестарт. Когато заспи и искам да го събудя, защото ми е нужен - рестарт. Както работя с него - рестарт. Явно системата не стартира правилно, защото ми направи впечатление, че алармата (която е настроена за всеки ден) не излиза горе вдясно със стартирането, както е по принцип.. или изобщо не се появява, а се рестартира, или се появява след като е минало някакво време, но не след дълго следва нов рестарт.

Какво да направя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли да влезнеш в рекавърито и от там-вайп и Hard reset ?
Код:
DON'T DO IT IF YOU HAVE AN UPDATE.APP IN /sdcard/dload
I just managed to enter to default system recovery, to enter, do this:
-Turn off your phone
-Press Vol+ and Vol- and hold them
-Press Power button and hold
-Done!
Цитирай
#3

Снощи го направих. Дадох отметки на wipe cache, wipe dalvik

Направих го, защото нещо ми изяде за отрицателно време свободните 500+мб. Докато телефона работеше все още, изтрих където каквото приложение имам, в момента имам само един WhatsApp и един и без това неработещ Viber, защото започнаха проблеми с контактите. Излизаше ми "Списъкът с контакти се актуализира.", но така и не успяваше. Отделно се скъса да прави ъпдейти на каквото има, преди да започна да махам приложенията - неуспешни ъпдейти и след всеки рестарт, който правеше сам, ги започваше наново. Не спряха и да излизат "Приложението Huawei Начало не отговаря. Искате ли да го затворите?" Давах Изчакване; "За съжаление Swype for Huawei спря".
И така докато не получих известие, че телефона е препълнен. Тогава влязох в Recovery режим. Сложих отметките, които споменах по-горе, reboot и телефона се пусна. За около час се мъчи, защото пак имах индикация за пълен телефон. После е започнал да се рестартира. Стига само до логото и продължава.

Ще карам деня без телефон, а довечера мисля да си взема SD карта. Тогава да върна фабричните настройки?
Цитирай
#4

Купих си карта с памет. Положението се закрепи. Преместих няколко приложения на новото място, но пак свободното бе недостатъчно. Swype спираше да работи, телефона замръзваше. Отново нещо ми ядеше паметта! Получих съобщение, че телефона работи много бавно, а пък уж всичко, което опитах да стартирам, работеше безотказно. Пуснах Viber и видях, че той не се кънектва. Отворих телефонните регистри - "Списъкът с контакти се актуализира", пак безсрочно. Прочетох, че това е проблем, който често се появява след ъпдейта на Андроид. Решението е тук Казват, че е временно, ще видим. Но ми махна малко над 1ГБ от паметта и в момента телефона лети.

Утре ще направя картата да е като Default Storage Location, по темата на amonev, тук във форума.
Цитирай
#5

Здравейте,
Закупих си от сайтовете нов Huawei P6 от Китай. На втората седмица започна да се саморестартиа основно при отключване от дисплея. Рестартирам го няколко пъти с комбинация от 3-те бутона оправи се за 2-3 дена и пак. Сега съм му изключил отключване от дисплея /само от бутона/ и уж върви. Въпроса ми е може ли да се преинсталира с европейска версия и да се оправи и може ли някои от форума да ми съдейства за това защото не съм толкова компетентен  по въпроса и нямам нищо против и да си заплатя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)