Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser
#1

Тъй като преди няколко дни във Виена ми гепиха телефона (Asus Zenfone 5 A501GC), вчера се обзаведох с по-младия брат - Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser с 2GB RAM и 16GB RAM от Most Computers. Версията на андроида е 5.0.2.
Макар че на пръв поглед изглежда като зенфон 5, лазера е малко по-къс, по-тесен и по-тънък; бутоните за усилване на звука са отзад и батерията му е сменяема.
Засега не забелязвам някакви проблеми, както и  няма дребните бъгове, които имах с петицата. Приложенията се прехвърлят на картата памет. По отношение на батерията съм леко объркан, тъй като Асус пишат, че 16ГБ версия е с 2400мАч батерия, а 8ГБ - с 2070 мАч, но моя хем е с 16ГБ, хем е с 2070мАч батерия. Може българският дилър да го е поръчал така с цел намаляване на цената или господ знае защо.
Още не съм разбрал как точно и в какви случаи действа лазерният фокус, но ще прочета тук-там и ще пробвам. Освен това има и някакво приложение "лазерна ролетка", но и с него още не мога да схвана как се работи. 
Доколкото четох в един руски форум, няма проблем да се рутва. Поддържа 4G, но аз съм на Виваком и засега няма шанс да го изпробвам.


Това е засега. като посъбера впечатления, ще споделям.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

как се държи телефона че аз съм го харесал и мисля точно този модел да е новия ми телефон ?
как се държат по принцип телефоните на асус че мненията който съм чел са противоречиви ?
Цитирай
#3

Аз съм доволен. Телефонът е по-добър от предишния ми Zenfone 5. Няма лагове, няма бъгове. Почти всички предварително инсталирани приложения могат да се деактивират или деинсталират. Ако има някакъв конкретен въпрос, питай...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

Екрана как е колеги?Камерата снима ли добре и не на последно място батерията как се държи?Мисля тези дни да го взема.
Цитирай
#5

Камерата снима много добре, има и ръчни настройки. Моя телефон е с по-малката батерия - 2070mAh и при цялото ми ръчкане на телефона спокойно изкарва деня. При по-малко тормоз може да изкара и повече, но си мисля, че всички приказки за 5"телефон с 2000мАч батерия, изкарващ по 2-3 дена без зареждане, са просто измислици. Може да се контролира кои приложения да стартират автоматично, има функция за бекъп на приложения и настройки. Екранът е добър. За 2 месеца ползване едва вчера сложих протектор, но няма драскотини и наранявания, макар че го нося по чанти и джобове. Бих казал, че за парите си телефончето е по-добро от повечето други на тази цена. Все пак не препоръчвам версията с 8гб памет, защото за андроид 5 е недостатъчна. Ако е важно за някого, Лазера ще получи и ъпдейт до андроид 6.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

За паметта съм съгласен с две ръце.Много благодаря за инфото.Няма много писано за него или поне аз не намирам а много ми хареса по характеристики и по точно това което ми трябва.Двоумя се между него и П70 на Леново но някак и клоня към асуса,мисля да ги видя на живо и да преценя.
Цитирай
#7

В руския форум 4pda има доста за телефона, стига да се оправяш с руския език. Доколкото съм чел, има някои проблеми с обхвата на p70, но може и да са оправени с ъпдейтите. Мой приятел беше с Леново S860 и също имаше проблем с обхвата - вчера ми се обади че си взел Zenfone Max и беше във възторг. Според мен телефонът си струва.

Лазера има опция за отключване и заключване с двойно почукване, поддържа OTG, чете карти до 128гб... Само няма опция за свързване с телевизор с кабел.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

Поръчах го сега ще чакам че в Виваком нямат бройки и ще издирват неотватяна кутия.След като докоснах телефоните и бързо направих избора.Само не мога да разбера с каква батерия е,уж е с по голямата,ще видим.
Цитирай
#9

Да ъпна темата,Виваком ме излъгаха така и не донеса телефона няма ли не отваряни кутии.Взех го от емаг и уцелих някаква промоция даже с подарък пауър банк.На първо време съм много доволен само иконките са ми малко по шарени.С малката батерия е и без слушалки не че ми трябват но ми е странно защо нямаше в кутията а имаше отделение за тях!?Гледах клипове с ънпакинг в някой страни ги има в други не.Това с батерията ме учуди явно в някой сайтове и магазини пишат характеристиките копи пейст в последно време доста често се случва,предполагам големината на батерията е според региона на продажба.Не успях да намеря оригинален стъклен протектор и ми лепнаха най близкия до модела но скоро мисля да го махна,кажете ако знаете от къде мога да си купя и наистина да си е за модела?
Цитирай
#10

Няма слушалки в комплекта и доколкото съм чел по форумите - по принцип се продава без слушалки. Стъклени протектори за модела има в OLX, на друго място не съм виждал. Но не съм купувал, така че не мога да препоръчам продавач.

http://olx.bg/ads/q-zenfone-laser/?searc...ption%5D=1

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#11

Колега ако си без протектор сподели как устоява екрана на ежедневна употреба горилата помага ли?Много бързах и бях на кофти място като слагаха протектора и чак в нас видях че не е баш оригинален не че е лош ама малко не си съвпадат отворите и ме дразни.Колега и аз като теб от С 3 нео минах на Асус и едно единствено нещо малко ми поддържа дисконфорта и това е екрана я кажи как да го настроя да е по близък до самсунга?На ясно съм че класовете на телефоните са различни но все пак ако с тези толкова много настройки има начин да предава близко до Самсунга ще съм благодарен да споделиш.
Цитирай
#12

Два месеца бях без протектор и нямам проблеми. Е не съм носил телефона при ключове и други метални предмети, но обикновено е в чантата ми, в един джоб заедно с другия ми телефон. Колкото до дисплея на Самсунг - не знам какво да кажа. С приложението Splendid можеш да регулираш цветовете и други параметри на дисплея, но на мен си ми харесва стандартния вид на Asus-a. Екрана не е amoled и в това вероятно е разликата, но не ме дразни. Преди няколко дена сложих обикновен протектор на Nilkin, но ми се струва, че намаля чувствителността на тъча. Стъкления, доколкото съм чел, понеже е по-дебел, дразни с ръбчето, което се получава между бутоните и металната лента от панела в долния край.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#13

Моя протектор слиза чак под бутоните почти до пластмасата с странните светлосенки.Не мога да кажа дали протектора ограничава по някакъв начин тъча понеже както го получих веднага му сложих протектор.Иначе с протектора си бачка супер нищо че е стъклен това ми е първия стъклен протектор,единствено ме дразни че не е изрязан за модела един вид визуално не ме радва.
Цитирай
#14

Taм, докъдето стига протектора, усеща ли се ръбче, което да дразни, или не се усеща? В смисъл - по-високо ли е от "пластмасата с странните светлосенки", или идва наравно?
 
Моя е обикновен, но много остават отпечатъци и се зацапва. Сложих го само защото дойде в комплект с гърба, но май ще го махна.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#15

Усеща се но много рядко го докосвам,стъкления е много по дебел от обикновения.Поне мен не ме дразни 2-3 пъти прокарвах пръст за да усетя разликата височината има я но пръста минава без проблем през нея и не запъва.В реална употреба пръста не минава от там и не пречи усетил съм го заради теста и любопитство колко е разликата.
Цитирай
#16

Капакът метален ли е или пластмасов?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#17

За кой капак става дума?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Белият капак.
Дъщеря ми го хареса като телефон, но капакът е по-малкия проблем. Други въпроси я вълнуват повече.
Има ли лагове телефона и да забива? Тя няма да го товари с някакви игри, но да кажем сърфиране, чат, фейсбук.
Също така има ли проблем при записване на контактите в телефона да не ги показва?
Може ли да се прехвърлят приложения от телефона на външна карта без проблем?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#19

Няма лаг,няма проблем с контактите,приложенията се местят където си поискаш.Има много опции за пестене на енергия.Наблюденията са ми от няколко дни но мога да кажа че съм очарован.От с3 нео на Асус и не съжалявам.Пластмаса е капака но е добра изработка,и силиконов протектор му седи добре(до сега не им бях привърженик).камерата снима доста добре.Контактите ако се записват на Български а се търсят на английски ще има проблеми без значение от телефона.
Цитирай
#20

Днес пристигна телефона. Първите впечатления са повече от добри.
Има обаче един проблем, на който не намирам решение - не мога да прехвърля нито едно приложение или игра на външната карта памет. Телефонът я разпознава, дори я трих и няма решение. Във всяко едно приложение бутонът "Преместване на SD карта" ми е оцветен в сиво и е неактивен.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#21

Пусни му да се ъпдейтне да не е от там проблема?Сега тествах мести ги без проблем.В настроиките има опция къде да запаметява приложенията,при мен е вътрешната и пак ми позволява да ги местя.
Цитирай
#22

Първото, което направих бе да го ъпдейтна. Някои приложения просто не позволява да се местят. И то не системни , а свалени от Гугъл Плей
После свалих Скайп, Фейсбук, Месинджър и други и тях позволява да местя без проблем. Намерих и тази опция свалените приложения да са на външната или вътрешната памет. Благодаря!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#23

Няма проблем,явно имам само местещи се на телефона или не съм попаднал на забранени.
Цитирай
#24

Някой ползва ли флип кейс и би ли препоръчал евентуално?
EDIT: Още 1 проблем забелязах. Когато снимам с камерата на автоматичен или HDR режим снимките, които запомням, след това не могат да се отворят. Появява се на екрана символ на снимка с черта по диагонала. В другите режими няма никакъв проблем.
Забелязах, че се появява само ако съм сложил отметка на предварителния изглед "Без ограничение"?!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#25

И аз сложих стъклен протектор, но не ми харесва как е изрязан. 
.jpg 2016-04-07 11.39.10.jpg Размер: 9.77 KB  Сваляния: 32

На всичкото отгоре го спуках преди да бъде сложен - не си личи особено, но като го знам, ме дразни Smile Ако някой може да препоръча добре изрязан модел, моля да препоръча!

Между другото - във 4pda форума качиха бета версията на андроид 6, та който иска, може да я инсталира и пробва. Аз не съм чак такъв експериментатор и ще чакам официалната...

(2016-02-24, 12:54:24)Mondiso написа:  Днес пристигна телефона. Първите впечатления са повече от добри.
Има обаче един проблем, на който не намирам решение - не мога да прехвърля нито едно приложение или игра на външната карта памет. Телефонът я разпознава, дори я трих и няма решение. Във всяко едно приложение бутонът "Преместване на SD карта" ми е оцветен в сиво и е неактивен.

Системните приложения и тези на Асус не могат да се прехвърлят на външната памет. Лично на мен мястото ми е достатъчно и не съм прехвърлял дори тези, които съм инсталирал и които могат да бъдат прехвърлени. В този ред на мисли да спомена - преди ъпдейт на фърмуеъра към нова версия е добре приложенията от картата памет да се прехвърлят в телефона, защото в противен случай след ъпдейта се случва да има проблеми с тях. При мен се е случвало иконките на програмите да си стоят, но като тапна върху някоя, изважда надпис "Приложението не е инсталирано".

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)