Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser
#51

Никакви грижи при разговор даже говорителя ми се струва доста силен и го държа на половината увеличен.
Цитирай
Аксесоари
#52

Не знам,днес с много зор от Зора ми върнаха парите,защото нямаха за подмяна и си взех друг от технополис.Поне е по-нов-софтуера му се актуализира автоматично,а този от зора беше с версия 12.8.5.118 и не мина ъпдейт.Сега поне неприятният брум в спийкъра го няма.

Redmi Note 7
Цитирай
#53

Здравейте! Понеже и аз искам да си взема Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser и имам един въпрос към вас, които имат този телефон.
Въпроса ми е: Имате ли опцията "Go Live" във Facebook приложението ?

В момента имам Samsung Galaxy S2 и такава опция нямам. Влезнах си в профила от телефона на една приятелка (мисля, че беше Samsung Galaxy S7) и там я имаше опцията. Това ме води до мисълта, че Facebook пускат тази опция на определени устройства (т.е. постепенно, ама идвали и на старите смартфони като моя).

Edit: Предполагам, че не бъркам модела. Защото гледам, че има няколко модела Zenfone 2. Ето за всеки случай линк на въпросния Zenfone 2: Линк във Vivacom
Цитирай
#54

Имаме лайф на фейса.
Цитирай
#55

Ето я опцията


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#56

При работа с 2 сим карти ми се стори че се позабави малко телефона и на 2-та сим интернета беше леко по бавен а са на един оператор и двете карти.Някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай
#57

Взех си и аз Asus Zenfone 2 Laser (ZE500KL) с 2GB RAM и 16GB FLASH. Впечатленията ми от 1 месец ползване са, че за тая цена телефончето е си го бива. Добра инвестиция е да си купи човек телефон на 1 година, стига да отговаря на съвременните изисквания (2GB RAM и 16GB FLASH). Като е излязъл е бил 500 лева до колкото разбрах, а аз го взех за 320. Взех го главно защото има сравнително читава камера и софтуер към нея, сравнен с други телефони на тази цена. Не е перфектен, има си недъзи, за повечето знаех още преди да го купя. Батерията му е малка, аз голяма разлика между 2040 и 2400 mAh не виждам, но и не намерих кой да ми продаде варианта с 2400 Li-Po батерия, навсякъде го продават с 2040 Li-Ion и без слушалки, вероятно за да оферират по-ниска цена. Няма бърз заряд, даже и да включа 2A зарядно, телефона грее и не се зарежда по-бързо, т.е. има вътре някакво ограничение на зарядния ток. Батерията може да изкара 2 дни с леко ровичкане в телефона, 1 ден с по-голямо и около 4 часа непрекъснато гледане на клипчета в youtube. При това с яркост на екрана намалена на половина. За сметка на това, изглежда доста елегантно и е сравнително лек. Така че всички приказки колко добре било направено енергоспестяването олекват при условие, че човек реши да го ползва. Вършат работа само ако случайно забравиш да изгасиш нещо - излиза нотификация примерно "за последните 5 минути батерията падна с 2%, искате ли да видя кое гълта ток" или нещо от сорта. Ако може някой де ми каже, защо при Андроид е нужно да се ползват някакви странични почистващи програмки? Няма ли начин, като реша да изгася нещо, то наистина да се гаси а не просто да изчезва от екрана? Още като го включих, поиска да се ъпдейтне до Андроид 6 и му разреших - в резултат на което доста от нещата които бех гледал в интернет, а и на мострата в магазина, вече бяха различни Smile. Има някакъв софтуерен проблем който се надявам да бъде изчистен - не винаги си възприема тъчскрийна, но колкото пъти пусках тест на самия тъч, той си работи перфектно (не го блъскайте с пръст, не е в него проблема). Телефона май се умисля на моменти и не реагира. И със сензорните клавиши няколко пъти ми го направи това. Смисъла на лазерния фокус ще го усетите ако закриете камерата и местите телефона - на близки разтояния ще видите как "фокусира" макар камерата да не вижда нищо. Не знам как е бил предишния софтуер на камерата, но актуалния не иска да увеличава времето за експозиция над определена стойност при автоматичен режим... за мен поне на ръчен режим или някакъв специално зададен, като нощния, не би било проблем да удължи времето като изкара предупредителен надпис на екрана. Уж казват, че при нощен режим го прави това, но за мен е недостатъчно. Но е похвално, че с един от последните ъпдейти при ръчния режим се появи хистограма, което много радва. Също, при вградената клавиатура се появи режим за придвижване на маркера. За пръв път ползвам смартфон и бях доста странно изненадан в началото, че липсва подобна възможност. Но пък необичайното разположение на бутоните не ме дразни по тоя повод Smile даже като нов потребител, бих казал, че е по-удобно от това да са отстрани. Неприятно бях изненадан, че ако си рови човек в телефона, и в това време някой звънне, излиза само някаква нотификация, която или сама изчезва или аз увпечен пипам екрана и така я скривам. И се получава ситуация в която телефона звъни ли звъни, и човек отчаяно търси начин как да "вдигне". Не знам при други телефони как е, но по едно време схванах, че мога да дръпна "щоричката" с нотификации, да намеря нотификацията за звънене и от там да вдигна. Тъпичко, да се затруднява така основната функция на телефона. Също ако говори човек през GSM мрежата и в същото време му звънне друг човек по някакъв VoIP, или обратното, телефона не се държи както очаквах (освен когато и двете позвънявания са по GSM), макар софтуерно да не е сложно според мен да се реализира. Оказа се, че след ъпдейта до Андроид 6, вече не могат да се прехвърлят програми на картата памет. Чета сега разни истории, че картата трябвало телефона да си я форматира и да си я "присвои" за да може да има приложения на нея, но още не съм пробвал как става. Понякога се бъгва и не се закача автоматично към домашната/служебната Wi-Fi. Също странно за мен, енергоспестяването гаси само Wi-Fi, а интернета през GSM-а си върви. Така ако не го усети човек, понякога работи на мобилен интернет при наличен Wi-Fi. Говорителя му е доста слаб и специално подбирах мелодия за звънене която хем да е достатъчно силна, хем да е и мелодична за да не дразни. Случва ми се когато съм на улицата, шума от преминаващите автомобили да заглуши позвъняване. Също жестовете с които човек може да заглуши звъненето вместо да затваря, играят лоша шега. Няколко пъти ми се случи да съм до телефона, той да звънне за кратко и да си "мютне" сам говорителя. След като изключих въпросните жестове, не ми се е случвало. Веднъж ми се случи да се отключи сам в джоба ми и упорито да набира определен номер, даже и SMS се опитал да праща. Събуждането с двойно пипване на дисплея в половината случаи не сработва, пак поради някакво успиване вероятно. За да не ме дразни открих "почукване" което почти винаги сработва - чук, пауза, чук, чук. Идеята е първото почукване да събуди телефона и после да възприеме другите две. За закючване с двойно почукване оставете едно празно място на най-първия екран, не на основния, за да не ви го заеме някоя нова програма. При разговор звука в слушалката по някакви причини се регулира в супер тесни граници - регулатора ми е почти винаги в едно от крайните си положения и често звука си остава или прекалено силен или прекалено тих. Също, самия звук при GSM разговор беше доста некачествен, което за моя радост тия дни след един ъпдейт се подобри. Всъщност не съм сигурен дали беше ъпдейт, или защото с някакъв voice recorder промених някои аудио настройки по друг повод. Иначе за моите разбирания, звука на изхода за слушалки е доста добър, не откривам разлика с портативния си плеър. С достатъчна сила и възможност за настройка чрез вградения еквизлайзер. Да отбележа все пак, че го слушам с неодимови слушалки. С обикновени може би ще е малко слабичък. GSM обхвата му е доста добър, като сравнение, справя се малко по-добре от Нокиа 6230. Радио модула му обаче лъчи стабилно - съдя по смущенията които внася в разни аудио техники около него, може би за компенсация на слабото звънене Smile Странно как двете SIM карти са на един и същ оператор, а втората често ми я показва с една чертичка по-слаб обхват. През нея ползвам интернет и на моменти ми се разкача, но не съм пробвал да ги разменя. През OTG успях да видя флашка, но не и да тръгне мрежова карта. Може би някакви настройки или... не знам, не съм намерил време да ровя. Готина възможност на вградения ASUS файл менъджър е да вижда шернатите неща в мрежата към която е закачен телефона. Черния бакелит около дисплея се рони и драска лесно, хем си го пазя телефона. Другия вариант е, да са ми го дали надраскан и едва сега да го забелязвам. Също има доста остър ръб който убива на ухото и ползването на силиконов гръб, който да облече тоя ръб е почти задължително. Чакам сега гръб и стъкло от aliexpress, дано китайците пратят нещо което пасва. Доста физически магазини обиколих, в повечето нямаха за модела, а там където имаха бяха кофти изработка. Ако се сетя още нещо, ще дописвам Smile
Цитирай
#58

(2016-10-13, 20:44:47)Ground Zero SPL написа:  Здравейте! Понеже и аз искам да си взема Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser и имам един въпрос към вас, които имат този телефон.
Въпроса ми е: Имате ли опцията "Go Live" във Facebook приложението ?

В момента имам Samsung Galaxy S2 и такава опция нямам. Влезнах си в профила от телефона на една приятелка (мисля, че беше Samsung Galaxy S7) и там я имаше опцията. Това ме води до мисълта, че Facebook пускат тази опция на определени устройства (т.е. постепенно, ама идвали и на старите смартфони като моя).

Edit: Предполагам, че не бъркам модела. Защото гледам, че има няколко модела Zenfone 2. Ето за всеки случай линк на въпросния Zenfone 2: Линк във Vivacom

Има я опцията. Но като го вземеш му провети GPS - а работи ли. Това е единствената забележка, но вече отстранена. Телефона си заслужава всеки един лев.
Цитирай
#59

След седмица използване забелязвам към момента два недостатъка-не добър звук в слушалката и по-слаба вибрация от телефоните до сега,които съм имал.

Redmi Note 7
Цитирай
#60

Добра поддръжка от страна на ASUS. Тези дни очаквайте нов ъпдейт - 13.10.10.43. Какво ще има в него:
# Optimization for WW
1 Modify that vibrate and mute mode will become sound mode automatically when receving and dialing
2 Modify Quick settings will stop when change Zen theme

Засега е само бета версия.
Цитирай
#61

При мен днес мина ъпдейта.

Redmi Note 7
Цитирай
#62

Днес включих слушалки в телефона да пробвам и радиото не работи.Изписва съобщение,че не са намерени и съответно да се включат.Иначе работят с други приложения като ю туб.Предполагам е някакъв бъг.За момент сработват и после пак съобщението за липсата им-но само с радиото.


p.s. След многократни включвания и изключвани към момента тръгна.

Redmi Note 7
Цитирай
#63

Чудя се ако купя другата по-голяма батерия 2400m/ah дали ще работи телефона. Мисля, че няма да има проблем тъй като навсякъде 16gb версия пише, че е с 2400, не с 2070.
Цитирай
#64

(2016-10-21, 19:14:13)nimbari написа:  Днес включих слушалки в телефона да пробвам и радиото не работи.Изписва съобщение,че не са намерени и съответно да се включат.Иначе работят с други приложения като ю туб.Предполагам е някакъв бъг.За момент сработват и после пак съобщението за липсата им-но само с радиото.


p.s. След многократни включвания и изключвани към момента тръгна.

Здравей,понеже купих 2 lasera на мен и на жената искам да те попитам как се държи телефона с новата версия.Защото с 5 версия ,засега  нямам никакви забележки.Би ли споделил всичко наред ли е , и какво ново има в 6 версия.Освен премахнатите асус приложения какво друго има?Благодаря!
Цитирай
#65

Само проблеми има с 6,поразгледай темите.
Цитирай
#66

Софтуерни проблеми не забелязвам с  ММ.Нещата,които не ми харесват е недобрия високоговорител при повикване,звукът е слаб и качеството недобро-на база сравнение със samsung i8262.Жакът за слушалките явно не контактува добре и не всеки път сработват.

Redmi Note 7
Цитирай
#67

(2016-10-23, 21:43:45)nimbari написа:  Софтуерни проблеми не забелязвам с  ММ.Нещата,които не ми харесват е недобрия високоговорител при повикване,звукът е слаб и качеството недобро-на база сравнение със samsung i8262.Жакът за слушалките явно не контактува добре и не всеки път сработват.

Благодаря за отговора.Друго което ме интересува,как се държи батерията след ъпдейта?
Цитирай
#68

Ползвам го основно за телефония-около 30 мин дневно или малко повече,wi-fi е винаги включен,малко комуникационни програми-скайп,вайбър,месинджър,т.е. не съм критерий,но около ден и половина.Имам малко опит с версия 5,х,защото след първото включване се актуализира.За ценовия си диапазон телефона е приличен,жалко само за компромисите със звука.
Пуснах му и последния бенчмарк на Antutu-резултатът не е добър-единият графичен тест почти не мина,което също не е очароващо-очаквах повечко.Събра малко на 23 хиляди точки.На базата на сравнение с леново А 7000,който е на цена в момента под 300 лв по мое мнение отстъпва асуса като хардуер и производителност.Спрях се на асус емоционално,заради респекта ми към дънните платки.В интерес на истината,преди да си го взема се колебаех за леново К5.Държах телефона да е двусимов и с дисплей 5'' и да не е повече от 300 лв.

Redmi Note 7
Цитирай
#69

Имах някои проблеми с версия 5.х.х и 6.х.х. Телефонът лагваше, камерата забиваше при снимане с опция "супер разделителна способност", видеото насичаше и като за капак GPS не работеше добре. Телефонът грееше доволно и от време на време при ъпдейт на по-големи приложения се рестартираше сам. Държа да отбележа, че когато го купувах държах да е в запечатана кутия и наистина беше така - сам го разопаковах. Потърсих помощ от тех съпорта на ASUS, попрочетох малко из техните форуми и бях посъветван ако след ъпдейт 10.10.38 не се оправи проблема с GPS / ъпдейта беше фикс точно за него и компанията явно знаеха, че нещо не е наред/ да се обърна към сервизен център на ASUS. Ами не се оправи и го върнах във Виваком. След 12 дена се върна със забележете - сменена дънна платка и сменена основна камера. Сега все едно имам друг телефон - бърз, не забива, не загрява и снима в пъти по-добре от преди. Имам и Lumia 920 с Pure view технологията, но ASUS я бие с малки изключения. Понякога се дъни фокуса, когато няма грам светлина. За батерията мога да кажа, че беше зле и преди и сега - 2070 е и изключен от зарядното в 8 сутринта до 16 батерията е на 20%. Затова се замислям да взема по-голямата батерия. С жака за слушалките нямам проблем, веднага се появява съобщение, че има свързани слушалки. Bluethoot работи перфектно за аудио възпроизвеждане също.
Цитирай
#70

Много зависи какви слушалки се ползват може жака да е еднакъв на пръв поглед и пак да има разлика и се получават смущения и проблеми.Имам едни слушалки от Англия и си вървят с различни жакове за различните марки телефони.
Цитирай
#71

(2016-10-24, 12:16:30)Tasho2255 написа:  Имах някои проблеми с версия 5.х.х и 6.х.х. Телефонът лагваше, камерата забиваше при снимане с опция "супер разделителна способност", видеото насичаше и като за капак GPS не работеше добре. Телефонът грееше доволно и от време на време при ъпдейт на по-големи приложения се рестартираше сам. Държа да отбележа, че когато го купувах държах да е в запечатана кутия и наистина беше така - сам го разопаковах. Потърсих помощ от тех съпорта на ASUS, попрочетох малко из техните форуми и бях посъветван ако след ъпдейт 10.10.38 не се оправи проблема с GPS / ъпдейта беше фикс точно за него и компанията явно знаеха, че нещо не е наред/ да се обърна към сервизен център на ASUS. Ами не се оправи и го върнах във Виваком. След 12 дена се върна със забележете - сменена дънна платка и сменена основна камера. Сега все едно имам друг телефон - бърз, не забива, не загрява и снима в пъти по-добре от преди. Имам и Lumia 920 с Pure view технологията, но ASUS я бие с малки изключения. Понякога се дъни фокуса, когато няма грам светлина. За батерията мога да кажа, че беше зле и преди и сега - 2070 е и изключен от зарядното в 8 сутринта до 16 батерията е на 20%. Затова се замислям да взема по-голямата батерия. С жака за слушалките нямам проблем, веднага се появява съобщение, че има свързани слушалки. Bluethoot работи перфектно за аудио възпроизвеждане също.

От всички проблеми описани ,на 2 та асуса аз ги нямам.И аз го купих заради наблюденията ми ,относно компютърните компоненти от близките 10 години.И аз имах лумия 920 и мога да кажа ,че тя правеше невероятни снимки.За съжаление Асуса не може.Все още се чудя дали да ги обновя до 6 версия,защото сега работят супер,няма загряване най-вече при използване на 4g(лумията направо пареше и буташе батерията при м.данни).Батерията изкарва по 2 дни умерено ползване на телефоните,с включени блуутути за часовник и гривна,постоянен wifi и малко данни.Та мисълта ми беше има ли смисъл да се мине на 6 та версия,при положение че всичко и работи на 5та.Доста мнения прочетох и все пак малко ме човърка за новия ъпдейт.
Цитирай
#72

Колега и мен ме човъркаше и пробвах после си върнах 5 има много колеги който се върнаха на 5,и форума на асус ако влезеш ще видиш същата тенденция.Мен ме издразни липсата на приложението за смс и календара,обединената памет постоянното искане на разрешения и изгледа.Начеши си крастата и мини на единия на 6 ако не те зарадва ще си върнеш 5 лесно е .
Цитирай
#73

(2016-10-24, 19:21:54)j95monster написа:  Колега и мен ме човъркаше и пробвах после си върнах 5 има много колеги който се върнаха на 5,и форума на асус ако влезеш ще видиш същата тенденция.Мен ме издразни липсата на приложението  за смс и календара,обединената памет постоянното искане на разрешения и изгледа.Начеши си крастата и мини на единия  на 6 ако не те зарадва ще си върнеш 5 лесно е .

Благодаря за коментара,все пак изчетох почти всички форумни мнения и в асус.4пда,хда.Засега ще остана на 5 та,докато някое приложение което ползвам не каже че му трябва 6-ца.
Цитирай
#74

Има ли някой, който е на 6 и е връщал фабрични настройки? Интересува ме дали Гугъл възстановява инсталираните приложения и най-вече - данните? Това е една от новостите, с които се рекламира 6 и заради която асус премахнаха бекъпа на приложенията и данните с AsusBackup...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#75

Колеги, от понеделник съм с 2400 mah батерия, която купих от ebay. Е сега вече мога да кажа, че с доста интензивно използване на телефона не се притеснявам, че ще остана без батерия. И всеки ден като че ли става все по-добре и по-добре. За сравнение със 2070 mah от 8 до 17 оставах на 20%, а сега от 7 до 18 имам 40% батерия, като използването е едно и също. Обаче има нещо, което не мога да разбера защо е така. Индикаторът на батерията не достига 100%, а спира на 94. Но това е бял кахър на фона представянето на батерията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)