Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser
#76

Колеги, имам 3 въпроса:  по-горе прочетох, че е имало проблем със снимането на лайф във фейса - насичало и тем подобни без значение от връзката.... Е, при останалите ползващи телефона как е ?

Другото, което искам да попитам дали ще поддържа Android 7, защото тук видях нещо такова ?

И искам да попитам дали е по-добър избор от този модел ?

ПС. Средата на Декември вече трябва да купувам. Колкото повече мнения - толкова по-добре Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

При всички случаи Лазерът е далеч по-добър избор от Zenfone Go във всичките му разновидности. Още повече ,че в момента са на една цена. 
ZB500KL не поддържа USB OTG, светлинният индикатор показва само ниско ниво/зареждане на батерията, по-слаб процесор, евтина по-нискокачествена изработка, чета за проблеми с микрофона и сим-картите... Едиствения плюс е батерията 2600mAh.

Андроид 7 и двата телефона няма да доживеят.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#78

Добре. Разбрах! Сега предварително поръчах по едно от тези три неща. Да се надявам, че ще свършат работа.
Цитирай
#79

Досега не бях обръщал внимание, но при мен има един такъв бъг (или особеност):
Когато включа wifi, отнема от 30с до 1 минута да се включи и да се свърже към наличната wifi мрежa. Поради тази причина и не минава wifi теста от .12345+= на калкулатора. Дали може някой да провери как е при него? С андроид 5 съм, 222 версия.
Все още не ми се ще да правя ресет, за да проверявам как ще е "на чисто", затова ме интересува дали проблема е само при мен, или си го има по принцип.

Навремето имаше такъв проблем с първата версия на андроид 5 при Zenfone 5, после го оправиха в следващите ъпдейти.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#80

Същото е и при моя но това е от скоро преди не беше така.Не знам каква е причината,да не би да е от режимите понеже последно го ползвах режим икономичен.
Цитирай
#81

Моят си е на нормален режим... Ще взема да ресетна тия дни да видя дали ще има промяна.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#82

С мобилните го няма този проблем,аз си мислех че е от рутера нещо и не съм го пипал.
Цитирай
#83

Имам подозрения, че действително проблемът идва от Power Saver-a. Забелязах, че показва уведомленията - вибрация и звуков сигнал (по-специално на ABV поща) едва след като отключа екрана, а съм на нормален режим. Преди време бях превключвал режимите и имам чувството, че си е останал на икономичен или нещо такова. Ще следя и за другите приложения как е, но май нещата отиват към ресет.

И още една простотия открих: В новия Mobile Manager са интегрирали Avast. Те хубаво са го интегрирали, но като отида на "Лични данни и защита", той си започва автоматично и накрая - "Следите от ползване са изтрити". А бе, алоооу, попитай какво искам да трия, искам ли да трия! Сега ми изписва "Застрашено. Намерени са 1 проблема" и има само бутон "Решаване". Някак си ми се ще да знам като какъв точно ще да е този проблем, преди да дам на Аваст да ми го реши. Че и седи включено по подразбиране и ми хаби батерия, та влязох в трите точки и изключих опцията да ме предпазва нонстоп.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#84

Здравейте! Днес купих телефончето и гледам, че върви добре. Обаче попаднах на един софтуерен проблем. При първото стартиране на телефона ми искаше да го обновя до последна версия на Android. Аз му позволих..... прави кво прави... и после даде грешка (виж снимката по-долу). След това автоматично се върна към заводската версия (Android 5). След това така и не ми намери актуализацията.... Направих пълен Resen и пак не я намира. Приложенията се актуализират, но не ми намира Android 6. Четох в нета за ръчно обновяване от Zip файл изтеглен от сайта на Asus. В нета обясняват на английски и аз не разбирам добре. Ако иска някой да ми обясни стъпка по стъпка на Български език - ще се радвам.
Възможно е и да има проблем със сървърите на Asus - но не съм сигурен. Само предполагам.


Ето и грешката: [Изображение: 8983845c.jpg]
Цитирай
#85

Не ти трябва 6 с петицата е много по добре.Като се прибера ще ти напиша процедурата че пиша от един стар Самсунг и ми е мъка голяма.
Цитирай
#86

(2016-12-10, 18:23:41)j95monster написа:  Не ти трябва 6 с петицата е много по добре.Като се прибера ще ти напиша процедурата че пиша от един стар Самсунг и ми е мъка голяма.

Добре, ще почакам. Ама интересно, защо се получи така и вече не намира системната актуализация!? При други дали е така ?
Цитирай
#87

Това са насоките дадени ми от колегата "karloson" за което съм много благодарен.Мога само да добавя че трябва да си внимателен какво сваляш от АСУС да не свалиш ъп за друг модел или страна.Предполагам че ако дадеш фактри ресет и кеш дата чистене ще се ъпне нормално.Моя съвет е да му изчистиш дата кеша и един фактори резет и да си го ползваш с 5-та и ще му се радваш дълго време без проблеми,ето и обещаните насоки:"Слагаш файла в картата памет, изключваш телефона и влизаш в recovery(Бутон за намаляване на звука + бутон за включване, след като се появи надписа Asus пускаш бутоните.). Първо избираш wipe data/factory reset. След това отиваш на Install update file from SDCard, избираш файла с фърмуера и се инсталира."
Цитирай
#88

Добре, щом предпочитате 5-цка - нека тя да остане. А и нямам SD карта.
Цитирай
#89

Какъв точно е модела на телефона, защото ZE500KL няма такъв номер фърмуеър?

П.П. Намерих го - ZE550KL. 
Сваляш това и го слагаш в паметта на телефона (не в някоя папка - ако го сваляш директно в телефона, после премести файла от папка Downloads във вътрешната памет). Рестартираш телефона и трябва да получиш известие за ъпдейт. Това е последният ъпдейт за андроид 5, от който вече можеш да обновяваш и до андроид 6.
Тук е страницата за поддръжка на телефона, където са всички софтуерни ъпдейти. В полето "Операционна система" кликаш на Android OS. Да подчертая още веднъж - гледаш и сваляш само ромове с SKU WW, тъй като телефонът ти е с такова SKU.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#90

Всъщност има ZE500KL Обаче тук е станала някаква грешка. От сайта (магазина) от където го поръчах явно са объркали описанието барабар със заглавието и снимките.... или по погрешка са ми пратили по-голям модел - ZE550KL. Как го забеляза - не знам Big Grin 

 Предварително (няколко дена по-рано) си поръчах от продавалника защитно стъкло и гръб... Там пише 5.0. Вчера като получих телефона и нито едно от тия неща не паснаха. Чак днес се усетих да измеря с ролетката и забелязах, че става дума 5.5 инча. После погледнах и на гърба на кутията и там пише така. То не е само до инчове... Там пишеше, че има 4 ядрен процесор на 1.2 Ghz, а на телефона пише: 4 ядрен на 1.5 Ghz........

Мани ти и на гаранцията са написали ZE500KL

Edit: Ръчно го обнових до 6.0 по посочения от теб метод. Ако ми прави номера 6-цата, лесно ще го върна на 5. Поне вече разбрах как става. Smile 
Цитирай
#91

Е ако си поръчал малкия а са ти пратили големия си супер.Пиши на ЛС от къде го взе ако е удобно.
Цитирай
#92

(2016-12-11, 13:11:14)Ground Zero SPL написа:  Как го забеляза - не знам Big Grin 
По номера на фърмуера от снимката го разбрах - ZE500KL е с друга номерация.
И в менюто на телефона можеш да видиш какъв точно е модела.

По повод моя пост от по-горе: Ресетвах телефона, инсталирах по-стара версия на фърмуера (172) - все същото, wifi си включва за около 40-60 секунди и това си е. Ако нямах ясен спомен, че преди не беше така, щях да реша, че си е "по рождение", но не е. Освен ъпдейта до андроид М и после даунгрейда до андроид L да са оказали някакво влияние, нямам друго обяснение.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#93

Четох, че Android 7 ще бъде официално пуснат от ZenFone 3, а ZenFone 2 до Android 6. Питам се дали има някакви алтернативни заобиколни фатки да може да се инсталира и на ZenFone 2 ?

ПС. Засега Android 6 (21.40.1220.1877 for WW SKU only) съм доволен от него според работата ми на телефона.
Цитирай
#94

Ако сглобят някой "сготвен" ром - може. Но засега няма неофициален ром, който да е стабилен колкото официалния, така че аз предпочитам да си стоя на 5.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#95

Ясно... Еми ще попитам пак след някой месец Big Grin

ПС. В началото на темата пише, че Zenfone 2 няма слушалки в комплекта. Е, в моя имаше.
Цитирай
#96

Здравейте пак! Значи имам регистрация в Asus. От компютъра си влизам спокойно в нея. От приложението на телефона не ми дава да се вписа в акаунта (без значение дали е обновено приложението или не).

[Изображение: 8999096s.jpg]
Цитирай
#97

Триенето на кеша на приложението не помага ли?

 
Цитирай
#98

И на мен ми се е случвало, но след известно време се оправя и се логвам. Не знам защо, причината би трябвало да е в Асус.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#99

Ясно... Иначе не намирам приложението за кеша. Вижда се само там където пише: Профили - добавяне на нов профил......
Цитирай

И аз имах същите премеждия,забелязал съм че сайтовете на Асус са тежки не знам сървъра ли им е натоварен не разбирам но от доста години са си така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)