Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser

https://tinyurl.com/ycd3erfb
https://www.androidpit.com/how-to-fix-a-...ge?nocol=1
https://forums.androidcentral.com/samsun...harge.html

тук дават някакви варианти за калибровка, може да пробваш.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари

Остава да пробвам това с Location Off...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Днес пробвах и с универсално външно зарядно. Когато показа, че батерията е напълно заредена, сложих я в телефона и...отново си показва 89%. Явно проблемът е в нея. 89% от (уж) 2400мАч е горе-долу колкото е капацитета на старата батерия и това не ме притеснява. Притеснява ме единствено това, което писах по-горе - когато зареждам в телефона и стигне тези 89%, индикаторът продължава да показва зареждане.
Писах на продавача, той каза, че вземал батериите от някакъв магазин и щял да пита, но оттогава нищо. Няма да го търся повече, но ако някой се интересува, мога да пратя линк с профила му в OLX.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Здравейте! Неочаквано се появи един проблем с моя zenfone 2 ZE55KL. Когато го включа към компютъра си зарежда, но не ми разпознава устройството, също не го разпознава авто сидито. Пробвах с друг USB кабел, преинсталирах ANDROID - никакъв ефект. Дали да го дам на сервиз ? Някакви идеи ?

 [Изображение: a4936f414d78d6f5.jpg]
Цитирай

Преди да го дадеш на сервиз пробвай с 3 кабел за по сигурно.
Цитирай

@Ground Zero SPL, вероятен проблем с драйвърите на PC-то.

 
Цитирай

(2017-07-04, 09:50:22)NoMaD написа:  @Ground Zero SPL, вероятен проблем с драйвърите на PC-то.

Ако беше от драйверите на компютъра - този Player щеше да го разпознае. Факта е, че и той не го разпознава, а само го зарежда.. 

Оказа се, че е от телефона нещо.
Цитирай

А режима на ЮСБ пробва ли да промениш? Пробвай и дали ще прочете флашка с подходящия кабел и си огледай конектора на телефона да не е зацапан или позеленял от влага.
Цитирай

Как така да прочете флашка ? Къде ще я пъхна тази флашка в кабела ? Направих всички основни софтуерни проверки и проблема не е софтуерен нито от страна на компютъра, нито от страна на телефона. Почистих самата букса на телефона - няма ефект. Натам хардуерно да пипам - не разбирам. Занесох го на сервиз и им обясних и те казаха грубо, че от 10 до 20 лв ще струва ремонта.

Кабелите ги пробвах на друг телефон и там си работят. Сидито също си работи на флашка, Ipod и така... Нещо хардуерно от телефона е станало...
Цитирай

Щом не знаеш как се чете флашка през телефон няма смисъл да де мъчиш носи го в сервиза.Дано да е нещо дребно.
Цитирай

(2017-07-05, 02:14:04)j95monster написа:  Щом не знаеш как се чете флашка през телефон...
Няма да е зле да споделиш,  защото без преходник ми стана интересно къде да я вкарам тая флашка ? Smile
Цитирай

Затова в по предния пост писах с подходящия кабел,ако го нямаш в комплекта ги продават изключително полезна опция.
Цитирай

Телефона е готов. Смениха буксата, че е дало нещо си на късо там... Сега всичко работи добре. 20 лв ми излезе ремонта. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)