Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На SD картата няма достатъчно място !!!
#1

Колеги, днес пробвах да направя снимка и ми излезе следното съобщение :

"На SD картата няма достатъчно място. Моля освободете малко памет "

Проверих и се оказва, че памет имам и на картата и на телефона по няколко Гига 

Някой сблъскал ли се е с подобен проблем и знае ли решение ?
Цитирай
Аксесоари
#2

@zanon, пробвай за начало с друга такава.Smile

 
Цитирай
#3

(2015-12-23, 09:47:48)NoMaD написа:  @zanon, пробвай за начало с друга такава.Smile

Става въпрос за вътрешната SD карта. Външна нямам 
Чистих кеш , рестартирвах, дейнсталирах и пак инсталирах картата ....оправя се за малко и след малко пак ми излиза същото съобщение при опит да направя снимка 
Ако избера в секция  Диск за запис по подразбиране,  " Памет на телефона" , проблема се оправя, но не смятам , че това е решение
Цитирай
#4

@zanon, с ресет пробва ли да решиш проблема?Smile

 
Цитирай
#5

(2015-12-23, 23:37:13)NoMaD написа:  @zanon, с ресет пробва ли да решиш проблема?Smile

Не ми се прави ресет, защото тъкмо съм си настроил добре телефона и всичко работи на 6 
С Ресет се оправят едни проблеми, но в последствие се добавят други проблеми.
Ресет е по-скоро решение за нов телефон без още качени 101 приложения и тяхната индивидуална настройка и персонализация
Цитирай
#6

Свързваш телефона в компютъра триеш някой непотребни папки от sd картата вадиш usb то и телефона ще сканира картата на мен това ми помага.Също така можеш да си свалиш от маркета ccleaner-едно от малкото приложения който чистят устройството на 80% без рут.Дано да съм ти бил полезен.

Ако това не помогне свързваш телефота пак в usn то и преместваш цялата папка DCM в sd-картата.
Цитирай
#7
Sad 

Аз имам същия проблем вече с втора карта..първата мислех, че е блокирала, отскоро и втората почна така, а има място..Сега я държа вътре, но изключена, защото и много приложения не ми сработват като е включена,напр.Viber,whats app..Не знам защо така се получава. И като я включа всичко се побърква  и започва да ми изписва, че нямам място. Така съм принудена да разчитам на телефона за всички снимки, информация..ако нещо се случи с него всичко изчезва..
Цитирай
#8

Купих нова SD карта(class 10) и проблема се оправи. Явно проблемът е бил в картата, която беше нисък клас(class 4) и небрандирана
Цитирай
#9

Добре де аз ли не мога да разбера или все пак е била "външна" SD карта?

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#10

(2016-01-08, 13:00:52)krokifena написа:  Добре де аз ли не мога да разбера или все пак е била "външна" SD карта?

Да, грешката е моя . Бях писал, че нямам външна карта, но всъщност имах и явно проблема беше от нея, защото беше някаква евтина купена преди време през интернет. Сега си сложих качествена и всичко е ОК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)