Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мобилен интернет ?
#1

Здравейте колеги ! 

Като се стопли времето от ранна пролет до декември месец всяка седмица съм редовно по язовирите близо до Варна. 
Мобилния нет ( 3G ) на Мтел е много зле ! Всъщност какво да говорим за мобилен нет след като почти на всеки язовир даже нямам обхват , идва и си отива постоянно ... Big Grin
Какви съвети бихте ми дали за мобилен интернет по тези места? Гледам , че Макс Телеком предлагат някакви 4G карти но ме съмнява и те да имат обхват по язовирите ... всъщност ще бъда доволен да имам и само бърз  3G ! 

Засега имам само 1 карта в телефона на Mtel с 10 000 бързи мегабайта 3G но както вече казах по язовирите хич ги няма тея папагали. 
Идеи ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Самите Макс Телеком са много зле от към обхват!
От октомври месец са сключили споразумение със МТеЛ да ползват техния 3G ..така че Макса го забрави за язовири

За планински местности Виваком нямат равни от към интернет!
Теленор имат 3G обхват на всички големи водоеми! Имам активни карти и на двата абоната и успоредно виждам кой кога няма 3G и кой има всеки момент!
Цитирай
#3

Ясно .... значи след като ми изтече договора към Мтел може би ще пробвам Теленора да видим как са : ]
Цитирай
#4

Smile Да ни е честит 4G (LTE) от Mtel ! Да видим какво покритие и скорости имат.
Цитирай
#5

Аз съм с три сим карти една м-тел 4г, една виваком гсм и трета виваком 3G само за интернет сложена в бисквитка. Нямах 4G, но понеже м-тел се изключваше постоянно и само с рестарт се закачаше отново се разходих до офис и ми дадоха нова сим карта с която вече се вижда 4G и не прекъсва. "Старата" беше от януари тази година, но явно си е била стара или е имала проблем. Та сега за интернета - същият шит, там където вивата е пълна, м-тел е 2-3 чертички или точно наполовина. Когато отвориш страница първите няколко килобайта се зареждат светкавично, но след това има дълги почивки. Изобщо брутален шит. Когато искам да имам стабилна мрежа си включвам бисквитката към виваком - там няма брутални пикове, като лента уж е по слаба, но няма пък никакво чакане и резултата без тестове, просто като усещане е в пъти по-добър.

ПП. Когато нямах м-тел, картата за интернет на виваком си беше в Леновото и резултата беше пак същият - много добър. Така че разликата не е от бисквидата.
Цитирай
#6

(2015-12-24, 19:34:42)jukostadinov написа:  Здравейте колеги ! 

Като се стопли времето от ранна пролет до декември месец всяка седмица съм редовно по язовирите близо до Варна. 
Мобилния нет ( 3G ) на Мтел е много зле ! Всъщност какво да говорим за мобилен нет след като почти на всеки язовир даже нямам обхват , идва и си отива постоянно ... Big Grin
Какви съвети бихте ми дали за мобилен интернет по тези места? Гледам , че Макс Телеком предлагат някакви 4G карти но ме съмнява и те да имат обхват по язовирите ... всъщност ще бъда доволен да имам и само бърз  3G ! 

Засега имам само 1 карта в телефона на Mtel с 10 000 бързи мегабайта 3G но както вече казах по язовирите хич ги няма тея папагали. 
Идеи ?

Здравей!
 
Вземи си по една предплатена дейта карта от Виваком и Теленор, и сам прецени, кой от двата оператора ти върши работа. Тогава си сключи договор. Не забравяй, че при Виваком имаш добри отстъпки при ползване на услуги в комбинация. Също така имат и някакви промота с удвоени мб-ти, а като добавиш и отстъпките, ще ти е екстра.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)