Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

СПЕШНО!!!!!Помощ за избор на външна батерия или Power bank case на Lenovo VIBE X2
#1
Question 

Здравейте използвам Леново vibe x2 от около 3 месеца това ми е първи смартфон и съм ужасно разочарован от издръжливостта на батерията(2300mAh Bu   прекалено слаба за този хардуер който притежава) като пусна мобилни данни или някоя игра батерията буквално се изпарява за 3-4 часа.Външните батерии , които аз от малкото си ровичкане из интернет сметнах за приемливи са [/url]Lenovo Mobile Power MP506 Silver 5000mAh или личния ми фаворит от Леновотата(заради външния вид) [url=http://pcplus.bg/Lenovo-Power-Bank-PB410-5000mAh-Silver-888016288]Lenovo 5000mAh PB410 Silver. Има модели от други брандове , като Xiaomi Mi който мисля, че са вече доказани, надеждни и по-качествени, от това  което съм прочел в изминалите няколко дни. Фаворитът от 3те за мен е този техен модел  Xiaomi Mi powerbank външна батерия 10000mAh какво ще кажете за него.Понеже той най-много ме устройва като цена/капацитет и от прочетеното от мен до този момент излиза, че продуктите на Xiaomi са по-качествени. Попринцип аз съм скептично настроен като цяло към външните батерии защото не знам колко е  времето за зареждане на телефона понеже никога не съм използвал такава джаджа.Мой познати са ми казвали, че такъв тип външни батерии зареждат телефона много бавно, но пък може това да важи за най-обикновените модели, който са Китайски от 20 лв и са по 2000mAh , за горните 3 си мисля, че понеже са произведени от Леново за Леново и съответно от Xiaomi за Xiaomi а и за масово потребление на техните и други потребители би трябвало да го зареждат все едно е включен в контакта(нормален цикъл на зареждане траещ около 2 часа). Плюс на тези батерии е, че са евтини и, че са 5000 mAh, което е равно на 2 зареждания на телефона, а въпросната Xaomi е малко по-скъпа, но пък цената е добра за 10000mAh, което пък са почти 4 пълни зареждания с 1 зареждане на батерията. Другата алтернатива, която обмислям е Lenovo Vibe X2 MPX100 кейс батерия за този кейс съм сигурен, че ще го зарежда бързо, но пък минусите са, че телефона ще тежи повече(около 100гр повече), ще е по-дебел и не знам дали ще е удобен за употреба, цената е същата като на Xaomito, но пък е направен специално за този модел и с него ще бъдат 2 батерии(тази на телефона и кейса) с общ  капацитет 4600mAh. Ако предложените от мен ще свършат работата моля кажете кой е най-добрия вариант.Ако не са добри дайте алтернативен вариант на батерия или кейс батерия.
Четох тук в форума , че след update на андройда имало подобрение в батерията и ред други неща, но пък има вариант да стане обратното и да си създам още куп други проблеми/бъгове който има lollipop 5.0.0 иначе за протокола телефона е EU версия.
Благодаря предварително!!!  

 П.С. кажете някое приложение , което да пести(оптимизира) батерията.
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)