Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 Premium (E68xx)
#1

Добър ден на всички.
И аз реших да споделя своите впечатления от 5-та серия. От няколко дни разучавам Z5 premium и първите ми впечатления са много добри. Надявам се такива и да останат. Още когато замених Z1 с Z3 се питах защо от Сони не направиха телефона с тези параметри , но в корпус на Z1 .....  Някак си прекалено нежен ми стоеше в ръцете Z3-та . А ето с премиума получих точно това което винаги съм искал . Малко по-масивен корпус и дори по бърз и по гладко работеща система от Z3-та ...
С една дума - супер Smile
За корпуса има различни мнения в нета. Някои казват, че е неръждаема стомана. Други, че е направена като при Z3.
Аз бих се радвал ако е стомана разбира се. Това беше и една от основните причини да избера премиума пред обикновена петица. Звуците на телефона /всички звуци/ се чуват много по-силно отколкото на z3-та. Толкова силни, че чак ме стряскаха в началото , особнео звъненето. Намалил съм ги на половина за да не дразни и въпреки това когато съм в тиха среда е силно, а това според мен е много добре. Когато искам винаги мога да регулирам, но ако няма на къде.........не  е добре. Камерата е по-добра от при Z3-та, но не е огромна разликата... Да за бележа разлика в екрана на Z3-Z5 ми е трудно, но между Z1-Z5 е силно осезаема... За батерията не мога нищо да кажа все още . Не съм я натоварвал толкова сериозно за да забележа кои знае какво, но със сигурност не ми създава проблеми цял ден и издържа поне колкото на Z3-та, а може би и малко повече. Като устройство е малко по-бърз и работи по леко от Z3, но разликата е толкова малка, че е почти не осезаема ....
Аз мисля, че от Сони са успели да премахнат детските болести на Z3-та и с корпуса на Z1-та лично за мен са попаднали в 10-та .....
Доволен съм много и ако някои все още се чуди - препоръчвам го   Smile

пс: Единственият минус с които се сблъсках отново/като при всички телефони преди този/ не достатъчното наличие на аксесоари на нашият пазар ....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви аксесоари ти трябват и не намираш в България (освен протектор)?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

(2015-12-19, 11:42:09)xn3k написа:  Какви аксесоари ти трябват и не намираш в България (освен протектор)?

Протектор за грб. Бих искал да е стакло или фолио, но.....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#4

Относно Z5 Premium - имам го от 2 седмици и какво ми прави впечатление: 1 има изкривяване на цветовете т.е. нереални цветове. 2 камерата не снима особено добре и има изкривяване в ъглите. Сравнявам със Xperia Z. Само звука е по-силен и по-добър, което се дължи на 2-та стерео говорителя.
Цитирай
#5

цветовете според мен изглеждат нереално реално.. Поне аз така мисля спрямо моя Z1 и телефоните който съм заглеждал. Особенно като ползваш "алфа клок" приложението на сони и там какви пейзажи има.. Аз го имам от почти 2 седмици и съм много доволен. Батерията изкарва по доста време, снимките изглеждат чудесно особенно ако ползваш и ръчни настройки. Звука е много силен и като микрофон и като слушалка и като външни говорители. Това е първото ми Сони от 10 години насам което всичко съм намалил защото направо може да ти пръсне главата Smile слушалката усилена докрай е като "високоговорител". Единственно се боря с пръстовия отпечатък ,но аз се занимавам с коли и като цяло пръстите ми не приличат на нищо.. даже се чудих дали ще работи като цяло. Не знам все пак може да има и такъв проблем като цяло ,но горе-долу рядко се закачам от първия път. Забелязал съм че има значение и колко силно се опитваш да си регистрираш пръста т.е ако много нежно го докосваш при регистрацията на пръсти след това при отключване натискаш по-силно все пак да ползваш и бутона и не отчита много вярно?! Ако по силно го пипаш докато регистрираш отпечатък след това по-лесно го разпознава? Не знам пак казвам дали само при мен е така тъй като пръстите ми са доста "накълвани"

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#6

Привет, колеги!
Може ли малко мнения за Z5 Premium от хора, които го притежават или такива, които са го разглеждали? Въпреки доста изчерпателното мнение на колегата Nedelchev ми се иска да чуя и други такива. Интересуваме батерията как се представя, процесора загрява ли твърде много, защото знаем, че Snapdragon 810, с който е оборудван телефона е доста хейтван поради прекаленото загряване. Лесно ли се драска и чупи стъклото, както беше с доста бройки при Z3, хлъзгав ли е на допир, как се представя стоковата версия на 5.1.1, слаб ли е звука (понеже и затова изчетох доста неща) и т.н.
Питам всичко това, защото съм му се нагледал, но се двоумя дали да заменя моят Z за Z5 Premium.
Цитирай
#7

аз го ползвам от 3 месеца почти и не мога да кажа нито 1 лошо нещо за него. Телефона е много добър! До сега никога не съм го виждал да грее чак толкова или поне притеснително.. за сметка на това е светкавично бърз, батерията при мен изкарва по 2 дни и снимките са 1 път.. Общо взето няма как дори 1% да съжалявам че съм си взел този телефон Smile Звука е доста силен и на звънене и на слушалката! За толкова време нямам нито 1 драскотина по телефона (като съпоставка на Z1-то за това време имаше доста поражения..) На допир на мен ми допада много.. не ми се пързаля в ръцете

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#8

(2016-03-20, 12:33:56)Globe написа:  аз го ползвам от 3 месеца почти и не мога да кажа нито 1 лошо нещо за него. Телефона е много добър! До сега никога не съм го виждал да грее чак толкова или поне притеснително.. за сметка на това е светкавично бърз, батерията при мен изкарва по 2 дни и снимките са 1 път.. Общо взето няма как дори 1% да съжалявам че съм си взел този телефон Smile Звука е доста силен и на звънене и на слушалката! За толкова време нямам нито 1 драскотина по телефона (като съпоставка на Z1-то  за това време имаше доста поражения..) На допир на мен ми допада много.. не ми се пързаля в ръцете
Благодаря! Определно ми вдъхна позитивизъм относно модела.
Цитирай
#9

Здравейте притежавам от скоро Sony Xperia Z 5 premium и не мога да се преборя със активацията на слушалките ,какво ли не пробвах смяна на буса програми или какво ли не . знае ли някой какво може да му е .предварително ви благодара
Цитирай
#10

@bidoona, Погледни това мнение и виж дали няма да има резултат и при теб:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1462902
Няма причина да не работят слушалките, освен аконаистина не касае хардуерен проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)