Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След активиране на GPS местоположение, следва рестартиране.
#1

Хора някой сблъсквал ли се е със този проблем.. след като активирам GPS за местоположение на телефона и не зависимо дали ползвам мобилни данни или Wi-fi телефона до минутка размазва екран и се рестартира. Опитвах да възтановя настройките от начало всичко но пак го прави. Апарата е Sony Xperia LT28h
Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталирай софтуера с Pc Companion и провери дали отново ще е наличен този проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Трябва да сваля тази програма Pc Companion така ли? щото съм малко на вие със тази техника.. дали е удовно едно линкче ако може да ми цъкнеш да си я дръпна само ?
Цитирай
#4

Точно така.
Сваляш я на компютъра, инсталираш, след което кпгато я стартираш, следваш нейните указания.
Телефона ще го прикачиш към компютър, едва когато те подкани програмата и със съответния натиснат едновременно с това хардуерен бутон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5
Sad 

Човече затруднявам се да намеря тази програма още по малко за самия модел телефон в сайта на Sony не намирам моята серия и не знам на къде да се ориентирам
Цитирай
#6

Мисля,  че това ще ти е от полза:
http://support.sonymobile.com/global-en/...companion/

П.п. Обикновено дори след свързване на телефона към компютър, има подканване към инсталиране на този софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7
Sad 

(2015-12-28, 13:40:37)Monipeev написа:  Мисля,  че това ще ти е от полза:
http://support.sonymobile.com/global-en/...companion/

П.п. Обикновено дори след свързване на телефона към компютър, има подканване към инсталиране на този софтуер.

Приятелю направих всичко стъпка по стъпка всичко мина нормално. НО при пускане на GPS-а индикаторчето горе в ляво като се покаже и до някво време отново размаза екран и се рестартира. Дали има някакво решение да опитам с нещо друго или да го размажа аз от плочките без опция за рестарт Big Grin
Цитирай
#8

Не е необходимо подобно отношение към което и да било устройство.
Бих предложил да си свалиш и инсталираш чрез Флаштул друга версия или компилация на Андроид за твоето устройство, след като се увериш за текущата версия инсталирана на телефона.
Това ще потвърди или отхвърли софтуерен или хардуерен проблем е, ситуацията, в която се намира в момента телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

да започна с това от тук? Флаштул какво ще рече


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#10

Ако случайно все още е гаранционен, би могъл да се обърнеш към сервиз.
Имаш два варианта за софтуера:
Да флашнеш същата компилация с която си (6.2.B.0.211 - Android 4.1.2 - Jelly Bean), но за друг регион, различен от твоят в момента.
Следващият вариант, връщане към предходна версия на Андроид, например 6.1.E.0.233 - ICS 4.0.4. Не, че имаш много голям избор при версиите на софтуера, но за момента е това.
Инструкции за работа с програмата Флаштул, която служи за инсталиране на стокови фърмуери по формата на FTF файл готов за флашване чрез нея, може да намериш тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
Преди работа с Флаштул, необходимо е инсталиране на драйвери за устройството ти от папката с програмата / Drivers.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Не е в гаранция, Ако флашна за друг регион това какво ще промени кое ще бъде по различно? и ти специално какво би ми препоръчал в случая да върна предходната версия или това със друг регион. И да отбележа че когато взех телефона беше с предишна версия и ми беше излязъл ъпдейта на телефона че иска да се направи свързах го с компютъра и мисля че със същата програмка PC companion се получиха нещата безаварийно но не забелязах проблема в GPS да се появи в следствие на този ъпдейт защото съм си ползвал телефона в такъв режим достатъчно без да има проблем.
Цитирай
#12

Промяната на софтуера за друг регион, няма да промени нищо, освен да се разбере дали е имало проблем с твоята версия.
Също така, връщане към предходна версия, още повече би насочила към причината за проблема.
Аз бих препоръчал, ако се стигне до инсталиране на софтуер, то да се инсталира предишна версия за конкретното устройство, като ако проблема продължава да е наличен, отпада причина софтуер, а остава хардуерна такава.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

(2016-01-02, 13:28:47)krekercho написа:  да започна с това от тук? Флаштул какво ще рече


Прикачени файлове
.jpg jklkjg;.jpg Размер: 182.77 KB  Сваляния: 11
Цитирай
#14

Коя е версията на Флаштул, която използваш?
Свали някоя предходна и опитай с нея.
Също така, програмата те подканва да инсталираш и драйвери за устройството, защото иначе ако са инсталирани, няма логика да информира за липсващи такива.
Заедно с драйверите за телефона, инсталирай след това и драйверите за Flashmod режима, вероятно едни от последните в списъка след моделите на устройствата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)