Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

А в дева как стои процедурата със събиране на дяловете? Най-напред global stable ли трябва да се сложи за да ги събере в един?

 
Аксесоари
#77

Или глобал стейбъл, или тези за china dev отпреди нова година. 5.12.11 и/или 5.12.17'бяха доколкото помня. Линковете ги имам в прикачения архив. Не даваше да кача .doc и затова го zip-нах


Прикачени файлове
.zip Mi 4 Official 02042016.doc.zip Размер: 13.72 KB  Сваляния: 4
#78

@suffer, от линка мисля да сваля Stable ROM и да го исталирам за да стане един дял, а след това да сваля и Developer ROM и да инсталирам него. Така с тези стъпки няма ли да стане?

 
#79

Ще стане.ама сега с какво си?
Идеята ми е да загубиш минимум информация, затова разпитвам
#80

В момента съм с това :


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
#81

Не мога да гарантирам че ще дтане прехода без загуба. Как смяташ да процедираш?
#82

Без загуба на какво, на данни, настройки на телефона ли? Или нещо друго?

 
#83

Данни и настройки.
Просто не съм сигурен как ще стане прехода от xiaomi.eu към стоков ром
#84

Настройки и данни не са проблем, но прехода щом е под въпрос и не е сигурен, няма да го правя засега. Ще изчакам някой, ако го е направил вече, да пише как и дали е станало без неприятни последствия.

 
#85

Имам предвид от xiaomi.eu с къстъм рековъри или шрез ъпдейтъра?
Просто не съм слагал никога ром на хиаоми.еу, за да видя как става прехода
#86

Мислех да пробвам през ъпдейтъра. Вижда ми се по-лесен вариант.

 
#87

Според мен не трябва да има проблем, защото минаваш към по висока версия
#88

От гайда от линка се препоръчва този начин. На 4PDA пишат и препоръчват да е през рекавъри, да се изчисти кеша и остатъци на старата ОС и чак след това да се инсталира новата. Така че все още не съм решил как да стане засега.

 
#89

Най добре според мен е да стане на чисто с всички уайпове и през рекавъри за да нямаш проблеми после.

[Изображение: 21693249.jpg]
#90

Да рефрешнем темата. Ако кача китайския ROM 5.12.11., който ще обедини дяловете, след това няма ли да се появи опция за ъпдейт OTA към по-висока версия на OC от само себе си?

 
#91

Ще се появи з&а 5.12.17 и тогава чак.. 6.1'14 мисля че беше
Според мен не минавай през китайската, а директно през глобал стейбъл 7.1.1.0, той ще получи ъпдейт до 7.1.2.0 и оттам може да сложиш 6.3.17
#92

Един съвет от мен: когато минавате от KK към M, по-добре минавайте през fastboot, желателно директно с последния седмичен ром, без значение дали е китайски или глобален. По-добре отделете час-час и нещо, за да си настроите наново току-що зануления от fastboot инсталацията телефон, вместо да мажете ром върху ром и нещо да се обърка при миграцията от два system партишъна към един, защото имаше много такива случаи.
#93

А просто не може ли да се изчака официалния OTA ъпдейт, който не изисква ръчно поставяне на ромове, fastboot и подобни операции?
By the way, вече излезна Mi5, но Marshmallow през OTA няма, кога може да се очаква?
#94

Самия факт че минаваш от киткат на лолипоп изисква хард ресет, за да ти работи добре, така че е желателно, дори задължително, ако не искаш да имаш проблеми, да минеш през фастбуут инсталация
#95

(2016-04-07, 13:39:08)philip_petev написа:  Един съвет от мен: когато минавате от KK към M, по-добре минавайте през fastboot, желателно директно с последния седмичен ром, без значение дали е китайски или глобален...
Нещо в това се разминавам аз с терминологията. Значи от китайските имаме Stable ROMs и Developer ROMs, като езиците са там китайски и английски. На първия имаме ъпдейти на 2-3 месеца, а на втория всяка седмица. Начина на ъпдейта какъв е - OTA и на двата или девелоперския  ъпдейт се качва всеки път на ръка? Както не ми стана ясно това за глобалния, това какъв ROM е?

 
#96

Глобалния е за извън Китай, официален, който също е Stable и Developer. Има всички езици, но без български. Нас още никой не ни брои за държава.


Прикачени файлове Миниатюри
   
#97

@milstan, глобалния  кои модели имат? А и не разбрах как стои въпроса с ъпдейтите?

 
#98

Не ги ползвам, но би трябвало всичко официално да получава OTA. Иначе, на en.miui.com като чукнеш на дадения модел, може да видиш дали има Global.
http://en.miui.com/download.html
#99

Да разбирам ли, че xiaomi.eu тогава не се води глобален официален ROM? Да не е и той някакъв измислен и сега няма никакви ъпдейти за него?

P.S. Като го обърна на английски пише, че е "beta" а не "global"

 

Да, не е официален, но все пак е със знанието на Xiaomi. Превеждат се китайските версии - Стабилен и Девелопер. За OTA мисля проблема е, че ромовете вече не са подписани официално, и единствено могат да се инсталират през TWRP ръчно.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)