Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lenovo k3 note умря
#1

Здравейте исках да си обновя телефона до последната версия vibeui 2.8 (моят е 2.5) флашнах го с флаш тул но всичко в рома беше на китайски нямаше гугъл плей реших да го сменя и си свалих от http://www.needrom.com/ K50-T5_USR_ST2511_5.444.1_1503111505-Lang-PK4 но вместо download only съм избрал firmware upgrade телефонат повече не се включва не се зарежда неиска да се флашне пак дава brom error s_ft_da_no_response (4001) като го включа в лаптопа го засича (media tek usb vcom android com6) но не се зарежда. има ли начин да се оправи ?
http://www.album.bg/nako85/images/31926875/
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-12-28, 16:59:48)nako85 написа:  Здравейте исках да си обновя телефона до последната версия vibeui 2.8 (моят е 2.5) флашнах го с флаш тул но всичко в рома беше на китайски нямаше гугъл плей реших да го сменя и си свалих от http://www.needrom.com/ K50-T5_USR_ST2511_5.444.1_1503111505-Lang-PK4 но вместо download only съм избрал firmware upgrade телефонат повече не се включва не се зарежда неиска да се флашне пак дава brom error s_ft_da_no_response (4001) като го включа в лаптопа го засича (media tek usb vcom android com6) но не се зарежда. има ли начин да се оправи ?
http://www.album.bg/nako85/images/31926875/

всичко е поправимо
виж тази тема


http://forum.xda-developers.com/k3-note/...e-t3102997
Цитирай
#3

Ами то по принцип да нямаш проблем с имея и NVRAMблока се флашва с firmware upgrade ,но от опциите на флаштула се задава DA DL ALL WITH CHECKSUM.
Според руснаците е нужно да пробваш в друг усб порт,но от опит мога да кажа -работи само в тоя в който предварително са били инсталирани първоначално драйверите.Да се премести флаштула в общата директория на диск C,и ако и това не помогне-да се пробва по-нова версия на флаштула.
Успех!
Цитирай
#4

LaVendetta не зная английски бихте ли ми казали как да го оправя ? sdslavi пробвах и с firmware upgrade с DA DL ALL WITH CHECKSUM защо да променям порта на този го флашнах преди да умре значи не е от него пробвах и с местене и стартиране на програмата от С няма разлика. интересното е че нито се включва с старт бутона нито се зарежда когато се опитам да го флашна флаштул линията е само в червен цвят и не се променя зарежда се до 100% за 1,15 мин. и в нея пише download DA 100% и ми излиза грешка error s_ft_da_no_response (4001)
Цитирай
#5

Опитай с този флаш https://cloud.mail.ru/public/6EPx/CWdtbFWvC
С коя версия на флаштула работиш.
И не забравяй-da dl all ..... и фирмуер ъпгрейд.
Цитирай
#6

sdslavi с последната версия на флаштул съм пробвах и с scatter.txt който ми дадохте и с отметка на DA DL ALL WITH CHECKSUM но няма промяна пак ми дава error s_ft_da_no_response (4001) http://www.album.bg/nako85/images/31932794/
http://www.album.bg/nako85/images/31932793/
Цитирай
#7
Sad 

Grater  препоръчайте ми сервиз в пазарджик
Цитирай
#8
Wink 

оправих го с правилните дайвери и сток ром благодарение на godji_1 големи благодарности Buga
Цитирай
#9

Нямаше как да не стане стига да правиш всичко както трябва и със необходимите за това драйвъри..100% бях сигурен че ще се флашне.Съживил съм към 20 броики от този модел с изключение на 5 ментета на К3 Note и то много добри ментаци 1:1 със оригинала..Колегите да внимават от къде ги купуват за 10-15$ по малко не си заслужава риска. Smile

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#10

(2016-01-24, 15:49:48)godji_1 написа:  Нямаше как да не стане стига да правиш всичко както трябва и със необходимите за това драйвъри..100% бях сигурен че ще се флашне.Съживил съм към 20 броики от този модел с изключение на 5 ментета на К3 Note и то много добри ментаци 1:1 със оригинала..Колегите да внимават от къде ги купуват за 10-15$ по малко не си заслужава риска. Smile

Здравейте и при мен се получи нещо подобно. При опит да флашна друг ром затрих всичко в телефона и сега стартира само до логото на Lenovo и нищо повече. Можете ли да ми помогнете ?
Цитирай
#11

Щом стартира логото не е фатално. 
Значи преди всичко да кажа. Първият boot (зареждане) след флашването отнема време 10-20мин . Ако не изчакаш телефона, няма как да зареди.
Иначе, да кажем, че си чакал и нищо. Това значи, че си в буутлууп. Буутлуупа е състояние, при което телефонът изпада, ако си го флашнал неправилно или си го флашнал със скапан ром, които е бъгав. 
От тази ситуация се излиза най-често по два начина. 
Първия - флашваш рекавърито с twrp recovery. После влизаш в тврп рекаварито и ръчно флашваш рома.
Другият начин си е директно да префлашнеш рома. 
Важно е да се спомене. Може би в твоят случай вторият начин е по-удачен. Освен това, за да оправиш телефона е най-добре да го префлашнеш със стоков ром (демек с този дето е бил преди да се прецака). След това вече като го оправиш да се иинсталира ром по твое желание.
За флашването с флаштуул. Принципно флаштуула си е много удобна програма, но трябва да разбираш, иначе с нея често може да прецакаш телефона. В интернет има много видеота как се работи с флаштул. Това, което не се споменава толкова, често е че ти трябат едни драйвъри, ако си не си с уиндоус ХР. Уловката е там, че за уиндоус 8/8.1/10, за да инсталираш тези драйвъеи трябва да разрешиш да се инсталират драйвъри за външни източници. За 7цата, мисля че нямаше такива прожлеми. Ако си изпълнил стъпките, би трябвало телефонът да се оправи. В краен случай питай годжи, той ще ти даде по-пълни инструкции за флашване в флаштул. Аз лично съм любител на другия метод с ръчното флашване, защото лично за мен е по-сигурен. Разбира се, не умаловажавам флаштуула, защото той си е класика, но с него трябвя да се внимава, защото настройките му са много всеобхватни.
Цитирай
#12

Благодаря за изчерпателния отговор. Първоначално се пробвах с флаштуула,но не можах да го оправя. После чрез рекаварито станаха нещата.
Цитирай
#13

Няма безопасен начин на флашване и двата начина през рекавъри и със FlashTool си носят свойте рискове.Предимството на FlshTool е че може да съживиш напълно умрял телефон стига само да го засича компа.
Това са трите начина за флашване със FlashTool:

1. Download Only
Не променя оформлението на файловата система, нищо не изтрива и форматира. Взема данните от ROM-a, и просто ги заменя по тези адреси в телефона.Например замества секцията System в телефона на същото от изтегления фърмуер. Предимството в този метод е че може да флашваме избирателно отделни блокове от ROM-a,например може да флашнем само прелоадер или рекавъри.Може и целият ROM да се флашне т.е. всички секций. Също така със този метод не може да се засегне участъкът NVRAM и други важни компоненти. Като цяло това е най безопасният начин за флашване със FlshTool,но този метод за избирателно флашване работи само ако фаиловата система на ROM-а съвпада със тази на телефона ако има разминаване ще ви даде грешка и няма да се фляшне.
 
2. Firmware upgrade
Доста опасен метод който презаписва всичко. Първо FlshTool прави бекъп на  NWRAM и друга системна информация,а след това прави форматирането, а след това налива блоковете от фърмуера  по указаните от нея адреси в телефона,след което възтановява NVRAM и системната информация на която е направен бекап в началото.Първоначалната файлова система няма значение защото тук тя се форматира /инсталация на чисто/.Т.е. няма значение ако ROM-a е бил ST а поставяте ROW понеже всичко се форматира докато при Download Only трябва ST да флашнете със ST.
Тук флашвате всички блокове не може да се махне отметката например от прелоадер.Причината е във форматирането ако не се флашнат всички блокове то телефона след това няма да се включи.Firmware upgrade се използва и за възтановяване на "умрели телефони" също така има голама вероятност да се изгуби и NVRAM при този метод за това преди флашване със този метод правете задължително бекъп на NVRAM методите са много със FlashTool ако телефона не ви е рутнат,със TWRP рекавъри и др.
 
3. Format all + Download
Най-опасният метод който на никой не препоръчвам да го използва, той просто не е насочен към запазване на информацията. Той се използва за ремонт, когато вече не съществуват други методи за флашване.Този метод нищо не архивира или съхранява той просто форматира устройството ви след което следва едно голямо възтановяване на данни и т.н.  

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#14

Здравейте, опитвам се да съживя един умрял К3 Note. При включване светва подсветката и си стои черен екрана, не зарежда лого или нещо такова. Пробвах със най разнообразни ромове, стокови и къстъм, нови и стари. Пускам флаш тул, всичко минава добре изписва ми ОК, но в последствие телефона не зарежда. Пробвах и с Download Only както и с Firmware upgrade но безрезултатно. Сложена е отметка на DA DL ALL WITH CHECKSUM и компютъра го засича, имам качени драйвъри и съм инсталирал ромове на други К3 note без никакви ядове.
Цитирай
#15

Здравйте,колеги.Преди година си купих,леново к3 note който след 6 месеца се бъгна и го дадох за преинсталация. След преинсталацията в информацията за устройството ми дава К50 t3s китайската версия.Преди преинсталацията всичко работеше нормално и имаше бг език.Сега няма бг език и gps не работи,и поддържа китайските честоти на мобилния интернет.пълно е с китайски приложения.Въпроса ми е може ли да се сложи някакъв европейски ром или няма такъв вариант.Ако някой може да помогне да се оправи телефончето, ще съм благодарен.Мисля,че сам няМа да се справя.
Ps.Телефона е купен от китайски сайт.Ако някой ми обясни стъпка по стъпка как стават нещата ще съм благодарен.Друг вариант е някой да го направи естествено срещу заплащане
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)