Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8 Lite - РЕВЮ и представяне
#1

Ето едно сравнително обстойно ревю на модела, направено наскоро от мен. Ще се радвам темата да бъде закачена като важна, като представяне на модела на раздела Smile




Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Откъде извадихте бутона "Заключване на икрана", вграден уиджет ли е, или от магазина?

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#3

Вградено е. Провери в Инструменти.

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#4

Ще си поръчвам телефона, виждам че има обикновен модел и такъв с Dual Sim. Като обикновения е даже малко по-скъп. Не намерих някакви други различки по хардуера. При положение, че никога няма да ползвам две сим карти, кой модел е по-добър. Има ли нещо, което пропускам?

Huawei P Smart
Цитирай
#5

Може би пропускаш единствено факта, че двусимовия модел е по-изгоден от гледна точка на това, че на мястото на втората сим карта, може да сложиш карта памет до(мисля) 64GB
Цитирай
#6

.....също може и на едносимовия.

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#7

Blush
Цитирай
#8

Всъщност въпросът ми е бил разискван в отделна тема, за което се извинявам, не съм видял. Поръчах двусимовия, след като помислих, че е възможно да излезе изгодна оферта за мобилен нет и да се ползва само нет от 2-ра карта. Иначе би трябвало и двата на поддържат SD карта, слота вероятно си е там, просто на двусимовия е комбиниран. По описанията пише че поддържа до 128 GB SD карта, не 64, не знам колко е вярно Smile

Huawei P Smart
Цитирай
#9

На външен вид нямат разлика - и двата са с две чекмедженца. Разликата е, че в Настройки двусимовия има Настройка на картите и версията на софтуера на двусимовия е В170, а едносимовия е В171 (това е за стоковия Андроид 5.0.1)

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай
#10

От няколко часа вече съм горд собственик на смартфона и понеже темата за общи въпроси е заключена, ще попитам тук Smile
Какъв е начина да се създаде бързо набиране на даден контакт от началния екран. Създавам пряк път, но той отваря информация за контакта, а не започва да го набира. Би трябвало да има начин?

Edit - видях го - Присопособления -> Huawei конктаки -> Бързо набиране.
п.п. може да изтриете поста ми  Shy

Huawei P Smart
Цитирай
#11

Къде се намират тези Присопособления -> Huawei контакти -> Бързо набиране
Цитирай
#12

1. Натисни продължително десктопа. Отдолу се появява меню.
2. Там избираш " Приспособл."
3. Раслисти надясно ( или наляво) докато не се появи съответната икона.
4. Натисни иконата за контактите.
5. Избираш "Бързо набиране".

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#13

Колеги, колко точки ви правят телефоните на Antutu 6.0?
Цитирай
#14

28200

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#15

На предната версия (5.7) стигаше ~36000, сега не може да направи 30000. Много голяма ми се струва разликата. 29500 ми е най-добрия резултат, при нормален режим на батерията. Някой може ли да сподели предположенията си по въпроса?
Цитирай
#16

Моето предложение е да не обръщате внимание на Antutu. Лично за мен това е "рекламно" приложение - дадена марка си казва колко точки иска да даде модела и и си плащат съответната сума на Antutu. Може би първите версии на бенчмарка са били по-справедливи, но след това всичко се превръща в рекламен бизнес и то за много пари. Просто споделям "обществена тайна" Wink Отделно не е ясно защо всяка версия на Antutu дава различен резултат на едно и също устройство. Съветвам да не търсите логично обяснение за Antutu аномалията. Най-доброто сравнение се прави със два апарата поставени един до друг на базата на няколко основни неща - бързина на отваряне на страници в интернет, зареждане и четене на FHD видео от YouTube примерно, разлика във fps при дадена игра, fps (гладкост) при слайдване и скрулване на екраните и анимациите на операционната система, скорост на отваряне на приложение и др. За мен това е най-обективното сравнение, при което си личи даден смартфон колко по-добър е от друг смартфон. Antutu е за други цели - най-вече корпоративни, а не потребителски. Пък и не знам аз лично какво повече бих желал от P8 Lite, щом като ми отваря каквото и да е на милисекундата и никога не зацикля. В случая дали Antutu ще ми покаже 20 000 или 85 000 все ми е тая.

Не ангажирам никой с мнението си. Има колеги, които вярват на Antutu и купуват апарати заради резултати написани в класацията му.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#17

(2015-12-30, 13:41:36)Lenux написа:  Ето едно сравнително обстойно ревю на модела, направено наскоро от мен. Ще се радвам темата да бъде закачена като важна, като представяне на модела на раздела Smile

Благодаря за ревюто , много изчерпателно и помогна при избора на телефона.
Цитирай
#18

Маняци, я кажете хубаво ли е това телефонче, добре ли е батерията? Че го видях в теленор за 310лв и се чудя да продам ли моето lenovo a6000 и да си го взема кеш, че 2GB RAM, 16 GB, 13MP, 5MP и сега е толкова евтино в теленорката, че направо...
Цитирай
#19

Телефона е повече от перфектен за цената си. Скачай смело Smile
Цитирай
#20

А не сега видях, това било с абонаментен план, без план е 550лв, знаех си че е прекалено хубаво за да е истина...

Ше видим по някое време може да продам тоя и да добавя някой лев за това или някое друго телче с 2 GB RAM но за сега не се знае

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#21

В техно и тн. ги има за по 360-70лв., а втора ръка с оставаща гаранция около година и 9-10 месеца наскоро гледах около 300-320лв.
Цитирай
#22

Абе каква втора ръка: 

1. http://bemobilebg.com/смартфони-huawei-p...dual-white
2. http://www.smartfonbg.com/Huawei-P8-Lite-Dual-Black

Huawei P Smart
Цитирай
#23

^ То това ясно, ама аз говоря с гаранция към оператор, щото тия онлайн магазинчета не се знае после дали няма да измислят 101 причини да не ти приемат телефона, ако нещо му се случи. Не че оператора не може да направи същото, но са по-голяма компания и се случват по-рядко нещата според мен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)