Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връзка с PC без кабел и Wi-Fi
#1

Здравейте на всички, първо пожелавам весело изкарване на новата година и всичко което ви е на сърцето да ви е в ръцете Smile, сега към темата, от година и половина ползвам "Desire 500" и като цяло съм доволен от телефончето, но започна да ме дразни свързването към PC посредством USB кабел, или не намира драйвърите или не отваря файловете на картата памет, трябва да изключа и включа няколко пъти кабела към PC-то та да станат нещата, играчка  и половина, свалял съм какви ли не драйвъри но нищо не става, направо се отказвах от кабела, по принцип ползвам "airdroid" и върши работа но често пътувам и не навсякъде имам достъп до WiFi за да стартирам това приложение, има ли начин да се отвори съдържанието на телефона като флашка без наличието на USB кабел и връзка с WiFi ? Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

За картата памет можеш да използваш някакъв card reader, но пък е неудобно, защото трябва да я вадиш.

Относно кабела - най-новите драйвери са тук и не би трябвало да имаш проблеми с връзката.
Причината е в нещо друго. Може да е от кабела - пробвай с друг. Може в РС-то да е омазано нещо - пробвай на друго. И така нататък...
Цитирай
#3

"...има ли начин да се отвори съдържанието на телефона като флашка без наличието на USB кабел и връзка с WiFi?" - наистина интересно, може ли? Visslar

 
Цитирай
#4

Благодаря за отзива, значи пробвал съм и на друг лаптоп, същата работа, относно HTC Sync Manager имам го инсталиран - нищо не променя, даже съм премахвал мениджъра и пак така, не казвам, че нищо не отваря, просто един път отваря музика а пък снимките ги няма, друг път обратното, или пък като вляза в DCIM самите снимки трудно ги зарежда, като цяло искам да намеря начин да ги свързвам без кабел и без WiFi връзка, ако знаете как, моля помогнете?
Цитирай
#5

Поне аз не знам за друг начин Rolleyes Може би нещо с bluetooth...
След като си пробвал на друг компютър и е същото, опитай с друг кабел. Много често точно те създават проблеми.
Иначе за картата памет, както ти казах, решението е лесно.
Цитирай
#6

Смених кабела но е абсолютно същото, както и с този с който си е телефона, иначе, да имам адаптер за картата, но всеки път вадене не мисля, че е много удобно, все пак благодаря за помощта, ако някой е направил такава връзка като тази, която ме интересува нека сподели, моля.
Цитирай
#7

Ако се замислиш, едвали има друг начин освен кабел, WiFi, bluetooth. Имах подобрен проблем с картата. Отваряше я, но не ми показваше цялото съдържание. Реших проблема като сложих карата в лаптопа с кардрийдър. Копирах си всичко и я "форматирах". След това си върнах заводските настройки на телефона. Сега всичко е ОК. Пробвай първо само с форматиране, ако не се получи тогава върни и "заводските настройки".

Huawei P30 lite Android 10
Цитирай
#8

Някой файлови мениджъри могат да направят от телефона ти нещо като ФТП сървър и да си разглеждаш съдържанието направо през браузъра. Трябва само да са в една мрежа. Пак ти трябва WiFi но може да ти е по бързо от аирдроид-а

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#9

Да попитам, при връщане на фабрични настройки трябва ли картата памет да остава вътре в телефона, че преди месец/два ги върнах и картата беше вътре, имам чувството, че оттогава започна да прави тези бъзици при свързване с PC чрез кабел ?
Цитирай
#10

По принцип не би трябвало да има никакъв проблем картата памет да остане, защото процесът по възстановяване на фабричните настройки не я засяга.
Всъщност не е зле да пробваш това, което ти е предложил stunbg.
Цитирай
#11

Трябваше да започнеш с това. При мен се получи точно по същият начин. Половин година мъки, докато намеря решение. Направи това, което ти написах и всичко ще е ОК. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО махни картата, когато връщаш заводските настройки.

Huawei P30 lite Android 10
Цитирай
#12

Без кабел и WiFi остават само 2 варианта - мобилен интернет и Bluetooth. За второто ти трябва адаптор за комп-а. Иначе за първото можеш да ползваш Team Viewer инсталиран на компа и на телефона. На телефона се инсталира и plugin Team Viewer Quick Support и той дава пълен достъп до телефона ти (включително дистанционно управление) от компа, прехвърляне на файлове и т.н. Просто е необходим интернет, независимо дали през WiFi или мобилен.
Цитирай
#13

Ako bluetooth на компа ти е хубав става даже можеш и с тъчпада на компа да си играеш с телефона. При мен излиза всичко мога да местя прехвърлям абсолютно всичко, но понеже bluetooth на компа ми не е хубав и се наложи да си купя нов външен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)