Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм ромове за HTC One M9
#1
Star 

[Изображение: zXVqUTd.png]
[Изображение: ZYoHWF8.png]

най-популярните къстъм ромове
   


Тази тема има за цел да събере на едно място актуална информация (както и коментари!) за най-популярните къстъм ромове, които са достъпни за HTC One M9.
Съществуването ѝ не изключва създаването на отделни такива за някои от тях, стига те да са добили достатъчно голяма популярност (по нашите земи), за да заслужават това.

За инсталацията им е необходимо да сте с отключен bootloader и с custom recovery.
S-OFF не е задължителен, но е препоръчителен по ред причини.
Повече информация може да намерите в тази тема.

 


Sense



CM/AOSP


[Изображение: 4fSjA20.png]


Цитирай
Аксесоари
#2

Един въпрос относно update на custom rom Viper One след като го пуснат,правя си backup,flash на новият update и след това wipe.Малко съм позабравил тънкостите понеже бях с BlackBerry и Iphone доста дълго време : ) Благодаря за търпението и разбирането на колегите които помагат тук Smile

HTC One M9/S-ОFF/Viper One M9 4.3.0
Цитирай
#3

Ако ъпдейта е по ОТА (over the air), просто го изтегляш, ще те попита дали да рестартираш, ок, и той ще се флашне сам.Не е нужно да правиш друго.Виж, ако флашваш цял ром, да, правиш си бекъп и флашваш на чисто.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

Добавих в първия пост малко информация относно флашването. Може би ще е полезна за някого. Ако съм пропуснал или объркал нещо, моля за извинение. Бих се радвал, ако някой може да допълни нещо Smile.
Цитирай
#5

Здравейте колеги. Реших да пробвам новия Sense и прибегнах до къстъм ром което е единствения вариант към момента. Заложих на LeeDroid защото другата опция със Sense 8 е InsertCoin а от него имам някакви лоши спомени доста назад във времето още с One X. Всичко е супер и новия UI много ми харесва, но имам няколко въпроса към тези отвас ползващи/ли рома:
1. Иконите горе на статус бар-а при мен са както на Sense 7(дясната снимка)
[Изображение: 74e12d2f4932bba7.jpg]
2. Също така падащото меню е пак на стария Sense:
[Изображение: 8205d659e70ce0c9.jpg]
Това нормално ли е да е по този начин, защото(предполагам) не е пълен порта на новия Sense, или аз греша нещо по време на инсталацията(правих я два пъти без резултат). Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
#6

Да, точно така трябва да бъде, защото System UI си е стария, портнати са само приложенията. Затова и иконите в статус бара и бързите настройки са от Sense 7.
Цитирай
#7

А каква е разликата? А съм с ViperOneM9 4.3.0 и си ми харесва. Но ако има нещо интересно, бих пробвал и LeeDroid .

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#8

Основната разлика е в Sense 8 приложенията в LeeDroid. Но Viper има Sense 8 Add-on във VenomHub, с който можеш да постигнеш почти същото нещо.
Цитирай
#9

(2016-05-30, 10:42:21)bobytsekov написа:  Да, точно така трябва да бъде, защото System UI си е стария, портнати са само приложенията. Затова и иконите в статус бара и бързите настройки са от Sense 7.

Здравейте колеги, вчера случайно открих в темата на LeeDroid в XDA начин да се направи System UI да изглежда като на Sense 8. Това е темата в XDA: http://forum.xda-developers.com/one-m9/t...p-t3376532 това е резултата при мен:
 [Изображение: 68f14ecb77611f20.png] [Изображение: d706812d89583551.png] [Изображение: 441770cb7ba2b8fb.png]
Както се вижда от първия скрийншот, при мен не се получи иконата за аларма и мрежа(обхват), но пък всички останали(Wi-Fi, батерия и т.н.) са ОК както и падащото меню, Recent Apps, File Manager и други също са портнати от Sense 8. Мода е тестван на LeeDrOiD One M9 V8.2.6 Ако някой реши да го пробва, можете да го свалите от тук: https://www.androidfilehost.com/?fid=24549084345926746
Цитирай
#10

Супер Smile Като цяло всичко наред ли е? Някакви проблеми?
Цитирай
#11

След малко повече от ден използване на мода проблеми не съм имал. Даже обратното, чувството което дава по-завършения Sense 8 облик е страхотно! Затова реших да го споделя с вас Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)