Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията в Android 6.0 (Marshmallow)

Сутрин го свалям от зарядното и вечерта към 19ч. е на 90%.Яко.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
Аксесоари

Колега ти ползваш ли го изобщо този телефон ?

        
Цитирай

(2016-01-21, 21:43:54)tishomen написа:  Сутрин го свалям от зарядното и вечерта към 19ч. е на 90%.Яко.
Това само в режим слушалка ли?

 
Цитирай

Снощи ъпдейтнах няколко приложения, Hangouts беше едно от тях. Днес батерията направо ми се стопи, проверих първо последно инсталираните и виновника се оказа Hangouts - 7% за 6-7 часа без да съм го пускал. Спрях го принудително и ако пак продължава така ще го разкарам или ще слагам по-стара версия. Същото беше и с месинджър, за това си ползвам по-стара версия (Messenger 54.0.0.11.74) и не го ъпдейтвам. За 11:30 часа месинджър и фейсбук са изяли по 2% батерия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

За преработените от теб месинджър и фейсбук ли говориш ?

Xiaomi 12
Цитирай

Не, тези са предпоследните версии
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1240304


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-02-04, 19:15:35)stiix написа:  За преработените от теб месинджър и фейсбук ли говориш ?

Здравейте!
Извинявам се за офтопик-а, но къде мога да намеря тези версии и какво всъщност е модифицирано в тях?
Благодаря предварително!

Huawei P30 Pro Black
[Изображение: Huawei-Logo-702x262.jpg]
Цитирай

Здравей,
Тук може да ги намериш https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1216057
Нищо не е модифицирано, освен, че е добавена по една седмица пред версията на програмата и така не излиза в Play Store, че има ъпдейт. Версиите са стари.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-02-05, 16:46:39)vargala81 написа:  Здравей,
Тук може да ги намериш https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1216057
Нищо не е модифицирано, освен, че е добавена по една седмица пред версията на програмата и така не излиза в Play Store, че има ъпдейт. Версиите са стари.

Благодаря за изчерпателната информация!

Huawei P30 Pro Black
[Изображение: Huawei-Logo-702x262.jpg]
Цитирай

Батерията избутана до краен предел. Почти 4 дни, много съм доволен! С вккпчен екран 2ч и 32мин и разговори 32 мин.[Изображение: f9f0af56bc3ca11f4eb0cda8a9fa6b26.jpg][Изображение: f07b5836e74b797feb514ad1036d23ac.jpg][Изображение: 26fe68216860925585c575cea11a9582.jpg]
Цитирай

Здравейте колеги, от няколко дни следя батерията,че се изтощава малко по бързо. Не си позволявам да го зареждам когато си искам, защото се разваля батерията (така знам) , а го зареждам всеки път когато е между 15% - 30%. Чат пат в седмицата 1 път му бутам батерията до 0% и го слагам да се зарежда 12ч. (казвали са ми, че било полезно за батерията чат пат да се зарежда така). Преди като го извадя  от зарядното държеше с постоянно ръчкане 30мин, а по някога и 50мин. (сега не може да изкара и 25мин). Защо си мисля, че съм прецакал някак си батерията. Екран 51% това нормално ли е ? Дано да не съм я прецакал... Сега видях месинджър 8% а на скрийншотовете  е на 6%...

LG G3 32GB  6.0 Marshmallow


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Онзи ден бях си качил сток 6.0 и едвам ми изкара до вечерта ??? Нещо тоя MM не е ок. Ромчето върви мазничко,но батерията я яде здраво,незнам защо?

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай

Здравейте колеги. Относно бтерията на LG G3 при мен и при 4.4.2 и 5.0 и 6.0 не може да ме изкара и един ден.махам го от зарядното в 07:30 и до 18:30 вече няма никой.Използвам го ето така....
Грубо казано. !!!!
1 час играене на игра
1 час фейсбук
50 мин говорене
6 пратени имейла.
Това нормално ли е?
Правил съм и ресет. 
Моят шеф има htc one m8 и да ви кажа се държи невероятно добре за батерията която има.той прави по 4-5 часа разовори такава му е работата , праща и получава по 15-20 имейла и телефона е постоянно в ръцете и го изкарва от 7:30 до 19:00 часа.. 
Явно нещо има на моя телефон а е сравнително нов на 2 месеца е.И ето да вмъкна нещо само докато пиша това ми падна от 45% на 40%......
Цитирай

Да ти кажа и на моя бързо му пада батерията.Средно правя най-много по 2:30-3 часа екран.Телефона е на 2 месеца и нещо, с андроид 6.0 съм, а с лолипопа сякаш беше по-зле.След 50% батерията пада доста по-бързо.Чудя се дали да взема нова батерия ама едва ли има голям смисъл..
Цитирай

Колеги не знам как ползвате телефоните, но моя изкарва по два дни с вллючени wifi, bluetooth, data и сихронизация на 3 мейла, разговори по около 2 часа, фейс, вайбър и уатсъп. Сутринта в 6:30 е изваден от зарядното, сега е на 91%. Контраста как сте го настройли? Покажете един скрийн на battery usage.
Цитирай
Photo 

Ето колегиот 07:30 до 13:40 вече съм на 34% батерия.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

На първо четене, забелязах че обхвата на мрежата ти е сравнително слаб, като цяло. А това неминуемо сваля батерията ти.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2016-03-18, 17:28:40)batproho написа:  На първо четене, забелязах че обхвата на мрежата ти е сравнително слаб, като цяло. А това неминуемо сваля батерията ти.

Тогава пътувах и бях из нищото иначе обхвата ми е наред показва си че е пълен или без една черта.
Цитирай

Според мен нормално се държи батерията ти колега. През деня като съм в университета на мобилен нет горе-долу за същото време пада на 35% и при мен. Изкарвам по 3-3:30 часа на дисплей, иначе като съм си вкъщи или на работа на Wi-Fi по 4 часа- 4 часа и половина изкарва на дисплей... Рекорда ми е почти 6 часа на дисплей (при 13 часа stand-by) на Wi-Fi и ниска яркост на дисплея.
Цитирай

(2016-03-19, 19:39:26)kanev_tdi написа:  Според мен нормално се държи батерията ти колега. През деня като съм в университета на мобилен нет горе-долу за същото време пада на 35% и при мен. Изкарвам по 3-3:30 часа на дисплей, иначе като съм си вкъщи или на работа на Wi-Fi по 4 часа- 4 часа и половина изкарва на дисплей... Рекорда ми е почти 6 часа на дисплей (при 13 часа stand-by) на Wi-Fi и ниска яркост на дисплея.

Значи е нормално да не се притяснявам тогава..
Цитирай

Колеги бихте ли ми казали дали батерията и при вас е така правя по 2 ч и 30 мин екран на мобилни данни с Stock ром а със Custom правя по 4 , нормално ли е според Вас?
Цитирай

От няколко дни съм с 6.0. Зареждал съм телефона около 4-5 пъти. В момента:

Battery percentage: 61%
Usage on battery: 21 h 26 min
Screen tme on: 1h 15 min

Както написах и в другата тема, батерията е горе-долу като Лолипоп. Един ден с интернет и разговори. Мисля че е напълно нормално за новите телефони. При максимално пестеливо използване два дни. Толкоз Smile

Huawei P9 Titanium Grey
ex Huawei P8 Titanium Grey
еx LG G3 16GB White
ex Samsung Galaxy S3
ex Samsung Galaxy S2
ex Nokia 5800 XpressMusic
ex Nokia 8250

Цитирай
Photo 

Със Android 6.0 D85530c.. При пълното зареждане на телефона защо се получава това малко хълмче когато достигне 100%, а докато се зарежда тази линия не е с такова хълмче. Извинете за обяснението.. 

http://prikachi.com/images/755/8716755j.png
Цитирай

Ако си ползвал телефона тогава при зареждане батерията се зарежда по бавно защото волтажа на процесора се увеличава и екрана започва да точи ток тоест да ползва тока от зарядното от където пада и напрежението ,което влиза в батерията . Хубавото при ЛГ-то е че черпи ток от зарядното , а не от батерията ,когато е включен на заряд ,докато при Самсунг си точи директно от батерията ,а това води до по бързо износване на клетките .

[Изображение: onlinelogomaker_090813_2335.jpg]
Цитирай

Като е в зарядното не съм го пипал грам, а и когато се зарежда попринцип не си играя с него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)