Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията в Android 6.0 (Marshmallow)

Колега и при мен го има този ефект, но го имаше и при 5.0 L Smile
Цитирай
Аксесоари

За съжаление батерия се изтощава по-бързо при 6.0 (ОТА) и това си е голям проблем.
От няколко дни съм с него и ми прави впечатление , дано да пуснат още един ъпдейт и да го оправят.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай

(2016-03-29, 11:52:08)Smallvile написа:  За съжаление батерия се изтощава по-бързо при 6.0 (ОТА) и това си е голям проблем.
От няколко дни съм с него и ми прави впечатление , дано да пуснат още един ъпдейт и да го оправят.

И аз не съм доволен пада двойно по-бързо  Angry
Цитирай

Колеги, наблюдавайте какво точи батерията, някой приложения все още не са оптимизирани за андроид 6. Други като фейс и месинджър харчат ток като калорифери. Затова следете какво ви израдходва батерията и направете опит да елеминирате тези процеси.
Цитирай

Здравейте.От 2 седмици и аз съм със андроид 6 и батерията ми се държи доста добре.Но при четенето на мненията по напред в темата разбрах,че някой си изтощават батерията до 0-1%.Това не бива да става,защото батерията се прецаква.Допустима граница на разряд 3-5%.Може да направите следното нещо:когато на телефона батерията падне до 30-35% включете някакъв як консуматор(например фенерчето на телефона).Оставете я за падне на 3-5% и след това изключете всички консуматори и включете телефона на бавен заряд.Това ще рече да го включите през компютър,а най-добре през лаптоп.По време на заряда не го пипайте,освен за разговори разбира се.Оставете го да се зареди напълно и даже след пълно зареждане нека да остане още няколко часа или колкото повече толкова по-добре.Ако не стане може да повторите процедурата още веднъж,ако и тогава не стане значи батерията си е тръгнала.Успех.
Цитирай

Добре, но така не се ли наблюдава презареждане, което е вредно за батерията? Или то само веднъж се прави оставянето" за няколко часа или колкото повече"?
Винаги съм гледал да не го оставям да се зарежда цяла вечер (говоря като цяло за телефоните си, нямам LG G3)
А лошо ли е, ако се зареди примерно само до 40% ? Да не е пълен заряда след махането на зарядното..
Цитирай

Колеги, има теми за зареждането на батериите... Обобщено:
Телефона контролира колко ток да влиза => зареждайте си ги на воля. Просто тока от зарядното се използва за поддъжането на телефона. Като при лаптопите Wink
Аз под 20 % не я оставам да падне...Избора е ваш.

И да не съм офф: Според мен батерията държи най-много на сток.
Не мога да я засека, тъй като го слагам по навик да се зарежда, когато не го ползвам Big Grin

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

По принцип литиево йонните батерий не трябва да се оставят да падат под 50% и разбира се не е хубаво да заредиш до някъде  и да я изключиш.Колкото  и да не ви се вярва батерията помни.А гореописаната процедура се прави само когато батерията започне да пада твърде бързо .На батерията не и пречи,а даже и е добре когато се държи повече на заряд.Извинявам се,че пиша тук по тази тема,но съм длъжен да предупредя хората за да не си разсипват батерийте.Описаната процедура се отнася за всички телефони не само за G3.
Цитирай

Всеки телефон който съм имал вечер го включвам в зарядното и сутрин го изключвам.Никога не съм сменял батерията.На LG-то по същия начин и още си държи толкова колкото като беше нов телефона.Не трябва да се прегрява телефона защото батерията също загрява атя не обича топлината.Също и студа.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Само да кажа с Версия V30F, че батерията наистина изкарва повече ето направил съм и 2 снимки, дисплея ми е на 60%. А телефона кара по 5-6 дена, нямам мобилен интернет само Wifi.
[img=200x300][Изображение: Screenshot_2016_04_19_01_22_37.jpg][/img] [img=200x300][Изображение: Screenshot_2016_04_20_11_34_37.jpg][/img]

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

Аз бях на V30B едвам 1 ден  Bu а сега с V30F

[Изображение: Screenshot_2016_04_30_09_49_30.jpg]

Samsung - SGS-I9195 Blue Edit.
LG G2 - D820
LG G3 - D855 32GB
Цитирай

Странно, но след като разкарах гриинитифито, телефона започна да спи по-добре. Сега ми кара около 4 часа с фейсбук, хром, и 4g.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,

моля Ви някой да удари едно рамо, не правя нищо по-различно от преди но сега батерията ми пада като замаяна....нещо от сорта на 2 мин. дисплей -1% батерия.... със андроид 6.0 съм...factory reset направих, всичко странично съм спрял и пак е зле положението....

P.S. Ако трябва да се сменя батерията от къде да си купя наистина оригинална...
Цитирай

Здравейте! Искам да ви питам това нормално ли е? Качих си андроида с чист LGUP MM.

[Изображение: Screenshot_2016_05_19_23_37_52.png][Изображение: Screenshot_2016_05_19_23_38_00.png]

Huawei Mate 10 pro Gray DS
Цитирай

Первата снимка е счупена. Качи я отново да видим.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

И аз имам питане !
Андроид Систем ми държи телефина буден!
[Изображение: ec8bda3ef2d975f3a589366079bf2c27.jpg][Изображение: e7b78803bc5cd365f218eb841592a488.jpg][Изображение: a0bc05a80a8595361b12161d3e7dc90f.jpg][Изображение: 5e99d893980fe0dfad2b36d6b3fb1ddb.jpg]

От 3:30 не е на зарядно а андроид систем ми държи телефина буден 2:45мин. А на екран иман 00:45м.

Друго забелязвам с диаграмата на батерията. Какви са тези бели черти?
[Изображение: c50a2eac7cbeaaaf3f7d6ff84fbd4786.jpg]
Батерията ми е на 1 седмица чисто нова,оригинална от мост компютърс! С оригинален софт сън 6.0 ММ 30с.
Изкарвам около 3:30 екран. Нещо не е наред!!!
Моля за мнение !

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай

(2016-05-19, 22:56:38)dimodimov89 написа:  Здравейте! Искам да ви питам това нормално ли е? Качих си андроида с чист LGUP MM.

[Изображение: Screenshot_2016_05_19_23_37_52.png][Изображение: Screenshot_2016_05_19_23_38_00.png]


Ето снимки от днес:

[Изображение: Screenshot_2016_05_20_15_59_55.png][Изображение: Screenshot_2016_05_20_16_01_08.png]

Huawei Mate 10 pro Gray DS
Цитирай

dimodimov89
Според мен нямаш проблем. Всичко си е наред.

Колкото до моя проблем от предишния пост. Оправих го!
Просто рестартирах телефона.
Откакто сложих новата батерия и една седмица я ползвам,не бях рестартирвал телефона. Сега всичко е наред!


Sent from my LG-D855 using Tapatalk

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай

За тези, които смятат, че проблема е в новия андроид 6 ви прилагам доказателство, че на батерия е направо фантастично. Сложил съм най-новата 30f гръцкия ром и телефона върви прекрасно и няма никакъв лаг нито батерия харчи. Но ви съветвам да го сложите на чисто и то само с LGUP

216 GRC/GREECE
V30F
LGD855
2861
[Изображение: online.png]
16gb версия

217 6GR/GREECE
V30F
LGD855
2739
32 gb версия

Важно! Не го слагайте с LGMobile Support Tool защото на мен ми свали някаква интернационална версия 30d и след рестарт ми изписваше досадното съобщение за сгрешен регион. Свалете този гръцки ром /той е също универсален и става на всички наши версии-моя например е полска,но става и този без проблем/ и го сложете на чисто.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте колеги вчера сложих ММ 30f всичко си беше наред с батерията и днес изведнъж ми държи телефона постоянно буден дава ми 60% на Android OC, някакви идей от какво може да е..?

LG G3 Titan 16gb (MarshMallow 6.0 v30f) - Samsung 64GB micro SD Card EVO Class10
Цитирай

Рестарт и ако не се оправи фактори ресет.От много неща може да е ,но без руут достъп едва ли ще разбереш от какво е.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

След рестарт падна на 23% Android Oc, нормално ли е или още трябва да падне..?

LG G3 Titan 16gb (MarshMallow 6.0 v30f) - Samsung 64GB micro SD Card EVO Class10
Цитирай

Изтегли си програмата CPU SPY от Google Play ,пусния и горе в десния ъгъл натискаш трите точки и после "Reset timers"
След това остави телефона за 5 мин. без да го пипаш и каже после какво ти пише ,като пуснеш програмата в графата "deep sleep" .

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

това deep sleep немога да го намеря, иначе телефона не заспива дава че постоянно стои буден..

LG G3 Titan 16gb (MarshMallow 6.0 v30f) - Samsung 64GB micro SD Card EVO Class10
Цитирай

И при мен го имаше този проблем след като минах на 30f. Не бях правил хард ресет след флаша, за това направих и пак същото. Накрая пробвах да държа location изключен постоянно и да го включвам само когато ми трябва и за сега (вече около 2 седмици) проблем няма.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)