Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Ънбрик нa HardBrick-нат LG G3
#26

LG Flash Tool 2014 - няма връзка със сървъра, lg flash tool 1.8.1  - тръгва, но забива на 3 тата секунда,след което дава грешка
с Windows 7 съм имам  драйвъри и  се насочих се към това ръководство
 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2785089
опитах да преинсталирам защото телефона не беше със стоков ром, купих го със ром за LG G4, забиваше и се бъгваха някои приложения
Цитирай
Аксесоари
#27

Имаш ли антивирусни спри ги. Махни защитната стена, Промяна на настройките на потребителските акаунти UAC намира се в Контрол панел >> Система и защита графиката я свали най-долу. Провери кои програми стартират с Windows и премахни ненужните прави се от run >> msconfig Рестартирай и пробвай с LG UP от тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80453 Модела D855 ли е?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#28

Ако случайно програмата не ви разпознае модела D855 трябва да направите следните неща :

- махате капака на телефона така,че да имате достъп до батерията .След това свързвате телефона с компютъра и стартирате програмата .Ако не разпознава модела на телефона без да махате кабела ,без да рестартирате или да спирате програмата ,махате батерията и пак я слагате веднага .Телефона ще се рестартира и вече би трябвало проблема да е решен.
- ако все още имате проблем с разпознаването на телефона от програмата тогава правим следното :
За целта трябва да имаме руут достъп и чрез инсталиран файлов мениджър да стигнем до /cust/OPEN_COM/cust_OPEN_EU.prop .Там правим следните промени:

ro.lge.swversion=some info
ro.lge.swversion_short=some info
го променяме на
Code:
ro.lge.swversion=D85530b       (това е името на модела ,ако е G3 e D855, G2 e D802)
ro.lge.swversion_short=V30b    ( това е името на софтуерната версия )

не го разпознава а и немога да влезна в друг режим
показва ми логото и после това http://www.androidrootz.com/2014/07/how-...lg-g3.html

как да стигна до /cust/OPEN_COM/cust_OPEN_EU.prop

Модела е D855
Цитирай
#29

rado__8 може ли да е брикнат тел. ми ?
Да пробвам тази тема с жичката
Цитирай
#30

Телефона влиза ли в Download mode? Ако влиза действаш с програмата LG UP. Има тема във важните. Това на снимката е точно Download mode.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#31

не го разпознава а и не мога да влезна в друг режим
показва ми логото и после това http://www.androidrootz.com/2014/07/how-...lg-g3.html
как да стигна до /cust/OPEN_COM/cust_OPEN_EU.prop
Цитирай
#32

Значи няма как да редактираш този файл ,преди да е заредил телефона .Пробвай да влезеш в Рековери . Първо махни батерията ,за да се изключи телефона и след това направи това - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1166265
Ако успееш да влезеш в Рековери от там може да си качиш в паметта на телефона зип за флашване на стоков ром от тук - http://forum.xda-developers.com/lg-g3/de...k-t2961073

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#33

Пробвах го вече преди два дена пробвах всичко !
не мога да влезна в Рековери
Цитирай
#34

Да споделя и аз моя опит след като ми се брикна телефона. Реално нямаше причина, просто след един обикновен разговор угасна с батерия около 70% и повече не тръгна. Бях руутнал 6.0 30C - 855 16гб ми е телефона.
Пробвах абсолютно всичко което сте описали тук, но нищо, все едно е без батерия, всъщност  един път само се появи след поредното вадене и слагане на батерията - kernel crush и толкова.
След 3 вечери поред Smile (след работа) до късно, най накрая успях и го съживих! Докато започна изчетох всички видове теми тук и в xda Smile
Специални благодарности на Напушен бухал за идеята с безопасната игла, иначе просто нямах никакъв шанс да улуча точно 2 точица, която едва я виждах дори с лупа. Изпълних всичко както е описано. Ползвах тот файл за моя телефон, гледах да е за 855 не за 6.0, защото няма както знаете, въпреки че се чудех защо повечето настояваха че трябва да е точно за същата версия на андроид, след като телефона е тотално мъртъв и го съживяваме без батерия Smile Не съм  разбирач, просто си разсъждавам Smile
След като флашнах сток 30n rom сега телефона работи като нов.
Дразнят ме малко рекламите, но като се сетя че бях без телефон, им се радвам Smile)  
И не мога да влезна в рекавъри да си флашна новия кернел, както е описал @krasimiretov . Ще чакам докато излезе руут за 30n.
Поздрави и благодарности на всички!  Ако мога по някакъв начин ще помагам.
Цитирай
#35

Обнових първия пост, като махнах подвеждащата информация за TOT файловете и добавих поста, който колегата @lockup беше сподели преди време. Моля хората, които са изпитали метода, да проверят дали правилно съм написал/превел поста. Smile При неточности да ми пишат на ЛС, за да ги отстраня Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#36

Подкарах го със Spain Vodafone D85530E.kdz , но модела е D850 и сега НЕ работи камерата , Wi-Fi и сим картата .
Пробвах със Setup_LGFlashTool_1.8.1.1023
LGD850AT-01-V10d-310-410-JUN-19-2014+0.tot
LGD850_20140613_LGFLASHv160.dll , но стига до 94 % и дава грешка .
Някой може ли да каже как се подкарва нормално моето говедо, че вече полудях .
Цитирай
#37

Ако телефона си работи(не е полу или изцяло умрял) и компютъра го вижда без някакви проблеми, флашни kdz за твоя модел.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай
#38

Няма kdz за d850 ???
Цитирай
#39

http://lg-firmware-rom.com
Тук търсил ли си?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай
#40

С тази програма може да свали kdz по IMEI номера
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73404


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#41

Не намира сим картата
Ако някой нещо се сети има бира от мен
Цитирай
#42

Здравейте,

От няколко дни се мъча с един G3 16gb D855, най-накрая реших да питам, защото вече душа и кръв ми не остана.
На въпроса...
Минавам всички стъпки от ръководството до т.9
"9. След като приключите флашването на партишъните (един по един), сложете батерията обратно и флашнете Sbl1. Телефона ще се рестартира и ще се опита да буутне в Android. Ще бъдете в bootloop, но би трябвало да можете да влезете в download mode и recovery."

Телефона стартира и остава в Boot Loop... Няма диодна индикация. Не успявам да го вкарам Download Mode. В най-добрия случай ми изписва малкия надпис "download mode".
Веднъж след престой без кабел и батерия, известно време, стигнах до Software Update скрийн но в един момент всичко замръзва и сме до там.
Aко го оставя да зареди продължава да опитва да запали, в един момент евентуално изписва грешка "Kernel Crash".
Пробвах няколко .ТОТ файла. Все до едно и също място стигам.

При мен проблема изглежда по-скоро хардуерен..?

Някакви предположения?
Цитирай
#43

Здравейте,

От няколко дни се мъча с един G3 16gb D855, най-накрая реших да питам, защото вече душа и кръв ми не остана.
На въпроса...
Минавам всички стъпки от ръководството до т.9
"9. След като приключите флашването на партишъните (един по един), сложете батерията обратно и флашнете Sbl1. Телефона ще се рестартира и ще се опита да буутне в Android. Ще бъдете в bootloop, но би трябвало да можете да влезете в download mode и recovery."

Телефона стартира и остава в Boot Loop... Няма диодна индикация. Не успявам да го вкарам Download Mode. В най-добрия случай ми изписва малкия надпис "download mode".
Веднъж след престой без кабел и батерия, известно време, стигнах до Software Update скрийн но в един момент всичко замръзва и сме до там.
Aко го оставя да зареди продължава да опитва да запали, в един момент евентуално изписва грешка "Kernel Crash".
Пробвах няколко .ТОТ файла. Все до едно и също място стигам.

При мен проблема изглежда по-скоро хардуерен..?

Някакви предположения?


Абсолютно същият проблем е и при мен.Някакви идеи какво да правим оттук нататък?Ще ви бъда много благодарен!
Цитирай
#44

Кажи точно дали това е интернационалния вариант на телефона. Като махнеш батерията от долу трябва да пише D855. От къде е купен? В сервиз ходил ли е телефона и ако е, за какво точно?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#45

Модела е инернационален  D855.Купен е от Rv M*bile преди повече от 2 год.    демек няма гаранция.Ходи 2 пъти в сервиз ,но оттам първо почнаха с батерия,а след това със проблеюо при зареждането ,но нищо не са сменили.
Цитирай
#46

В момента телефона не стартира ли?
Пробвай да му флашнеш стоков ром по тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80453

Ако не старира телефона го вкарай в Download mode и тогава продължи с програмата от линка.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#47

Аз по горе писах при мен какво се случи, след т.9 телефона е в буутлооп, но трябва да влезе в даунлоад мод, пробвайте и с LG UP и флашнете някой стоков ром.
30B или 30С например. И след това вече ще руутвате.
Цитирай
#48

След влизане в Download mode телефона забива и Lg update tool фейлва.Ще пробвам със варианта който предложи,но сигурно пак ще замръзне.Онзи ден направих хард ресет и телефина тръгна каъо дори ъпдейтна сума ти неща,но му пуснах зарядното замръзна и започна endless loop-a.От тогава е в това положение.
Цитирай
#49

Да не би проблема да е в батерията, но пък ако е в нея няма да води до буутлууп, а до рестарти. Видях, че си писъл за проблем със зареждането. Много вероятно е в сервиза да не са си свършили добре работата. Казваш, че след като си го включил да се зарежда се появил проблема, което ме кара да си мисля хардуерен проблем.
Пробвай с програмата LG UP и дано да се оправи.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#50

Телефона умря по време на работа ,а не след зареждане.След това се прояви проблема със зареждането и забиването,но дори след това телефона палеше и си работеше ОК.Батериятс падна до 1% и реших да го заредя ,но телефона замръзна и започнаха проблемите които описах по горе.

Пробвах снощи,но без успех.Стига до Download Mode и след това забива.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)