Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предимства, недостатъци и бъгове на P8 Lite
#1

Когато търся информация за даден смартфон се оказва, че едно ревю - било то статия или клип в YouTube не дават особено обективна оценка. Това се дължи на това, че в повечето случаи подобни ревюта се правят от хора, които просто са тествали (макар и обстойно) смартфона.. но не са го ползвали всекидневно. Затова смятам, че най-пълна представа за даден модел се сдобива от мнения на реални потребители на устройството, които го ползват всеки ден пълноценно. Смятам, че в тази тема ще се концентрира особено полезна информация за хора, които желаят да закупят Р8 Lite. И затова апелирам към всички колеги, притежаващи модела да споделят своите впечатления от телефона - плюсовете, минусите и бъговете му, които той притежава според тях.

Нека теми свързани с проблеми и друга взаимопомощ бъдат създавани отделно в раздела, за да остане тази тема само и единствено по предназначението си.

Ще започна първи, като опитам да опиша нещата, за които се сещам в момента:

Плюсове:
- нереално качествен (HD) 720р екран. Преди няколко дни се заиграх с един Lenovo P70, който е със със същата резолюция, същите инчове, същата пикселна гъстота. Не знам как и защо, но екрана на P8 Lite изглежда с по-голяма пикселна гъстота, т.е. с по-качествен и фин образ. Колкото и да се опитвам да си обясня тази магия... не мога. Вглеждах се като идиот в екрана на единия и другия, чудих се дали нещо аз не съм наред.. и така и не можах да разбера как така екрана на Lite е направен да изглежда толкова добре. При Lenovo-то много по-лесно се забелязват отделните пиксели, докато при P8 Lite трябва да си сцепиш окото от вглеждане за да успееш да забележиш нещо като разграничаване на пиксел от пиксел.. Дори смея да твърдя, че екрана му е направен неразличим от 1080p екран, погледнато от нормално за гледане разстояние. Още се чудя защо и как е постигнато това от Huawei :X
- много добър и обемен звук от високоговорителя. Дори бас изкарва. Средните честоти са много плътни. Сякаш слушате звука на телевизора в хола Big Grin
- добър и стабилен обхват, както при гласови разговори така и при 3G. При разговор аз чувам перфектно другия, а и той мен чува отлично. Няма странични звуци, бръмчене, пукане и тн.т., както при други популярни китайски модели.
- много бърза работа на телефона - до сега не ми е забил нито забавил работата откакто го имам. Каквото и да натисна действа непоклатимо без замисляне. 
- приятно гладка графика - при слайдване, скрулване и тн.т. графиката е гладка, всичко се случва плавно без насичания на анимациите. Както се казва на разговорно - върви много мазно Smile
- батерията държи нормално - не по-малко от тази на Samsung S4 примерно.
- страшно чувствителен на докосване екран. Много често улавя пръста ми още преди да съм докоснал стъклото дори.
- GPS-а хваща сигнал за не повече от 1-2 минути на открито. Даже 2 са много.
- изкарва съобщение за приложения, които хабят прекомерно от батерията.
- сравнително добро качество на камерата (но препоръчвам инсталирането на камера като FV 5 или Snap Camera за да изкарате пълния и капацитет)
- поддържа 4G (LTE)
- има NFS
- модела ще получи ъпдейти до Android 6.0 
- да имаш х64 битов 8 ядрен процесор си е гъзария както и да го погледнеш Tongue

Минуси:
- сравнително по-слаба светкавица на камерата - приятелката ми има Samsung S4 Mini, и разликата с нейната светкавица е.. огромна. Щеше да е добре P8 Lite да е с dual led Sad
- малко по-слаба яркост на екрана в сравнение с други актуални модели. Но съвсем малко!
- изцяло пластмасов корпус.
- LED диода за известия не отреагира на известия от Viber или Facebook. Но пък звуковата нотификация безпроблемно работи за всяко приложение с известия Smile   ..за разлика от други популярни китайски модели, които често не отразяват никакви известия от нищо.
- камерата "кляка" при снимане в стая на изкуствена светлина. 

Бъгове:
- при бързо писане се получава така наречения "double tap" - изписва се една буква по 2 пъти от самосебе си. Но - до колкото се знае, при следващия ъпдейт, който се очаква за модела проблема е изчистен! (в момента е с 5.0.1)
- фабрично инсталираното приложение за камера не фокусира автоматично при снимане на видео - налага се при всяко изместване на камерата по време на снимане, да се цъка на екрана за да фокусира по обектите. Решението е да се инсталира друго приложение за камера, както по-горе споменах.
- при някои модели на задния панел има лека издатинка. Наскоро имах лично съобщение от още един потребител с този проблем. Решение - при закупуване оглеждайте добре корпуса и по-специално задния панел на телефона! Още преди да сте го платили му махнете протектора на гърба и вижте дали няма издатинка!

Нека и другите колеги, които имат мнения за телефона ги изтъкнат в темата Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2


(2016-01-04, 20:35:25)Lenux написа:  - модела ще получи ъпдейти до Android 6.0 



Бъгове:
- при бързо писане се получава така наречения "double tap" - изписва се една буква по 2 пъти от самосебе си. Но - до колкото се знае, при следващия ъпдейт, който се очаква за модела проблема е изчистен! (в момента е с 5.0.1)

Модела според мен няма да получи ъпдейт до Android 6.0 (Мисля че става въпрос за друг модел на хуавей ALE-L21)


"double tap" този бъг е оправен в бетата 010

И от мен един минус. Телефона е в ниския клас на марката и няма, или почти няма интерес за разработване на къстъм ромове. Дори като цяло интереса към модела е изключително слаб, това води до ползване само на стандартни проложения и фърмуери [Изображение: sad.png]
Цитирай
#3

(2016-01-04, 21:16:36)sokkoban написа:  

Модела според мен няма да получи ъпдейт до Android 6.0 (Мисля че става въпрос за друг модел на хуавей ALE-L21)


"double tap" този бъг е оправен в бетата 010

И от мен един минус. Телефона е в ниския клас на марката и няма, или почти няма интерес за разработване на къстъм ромове. Дори като цяло интереса към модела е изключително слаб, това води до ползване само на стандартни проложения и фърмуери [Изображение: sad.png]
В предвид, Honor 4c и 4x, които ще получат EMUİ4, шансовете да не получим ъпдейта е... 1%?
Актуализация е гарантирана за китайската версия на телефона (youth edition), където е с Kirin 620.
Цитирай
#4

Дано си прав, но във http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php не го дават като другите модели обявени за ъпдейт!

Ето и прословутата снимка на телефоните със ъпдейт, но тук има една подробност, че това всъщност е PLK-L21
[Изображение: attachment.jpg]
Цитирай
#5

Аз имам и Huawei G700-U20 който също е нисък клас и нямаше нито един ъпдейт от Huawei.Но след известно време излязоха доста.
А за други недостатъци за P8 lite от тези който сте описали и аз немога да се сетя просто работи много добре.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#6

За известията единствено от viber  не работят, за facebook i messenger няма проблем, както и други програми като sofascore или flashscore. На тъмно камерата има проблем с цветовата гама и трябва доста ръчкане с настройките и isoto, за да стане по-хубава снимка. За андроид 6, някъде в голямата тема бяха отговорили от Huawei България, че се очаква в наачалото на 2016.
Цитирай
#7

Известията от вайбър се лекуват много лесно с Light Flow - LED&Notifications

Цитирай
#8

(2016-01-04, 22:59:16)sokkoban написа:  Дано си прав, но във http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php не го дават като другите модели обявени за ъпдейт!

Ето и прословутата снимка на телефоните със ъпдейт, но тук има една подробност, че това всъщност е PLK-L21
[Изображение: attachment.jpg]

Виж, че това е само за Honor серията. 
Дори P8 не е в списъка.
Още през ноември попитах във фейсбук Huawei Mobile Bulgaria, относно за Marshmallow малко късно, но отговориха това:
[Изображение: 8557508D.jpg]

Също така Huawei Mobile Poland, потвърдила актуализация към EMUI 4 за P8lite.
Цитирай
#9
Smile 

Ха, ами това е направо радостна новина!!! Smile
Единствено ме притеснява темпото с която идват обновленията, като имам в предвид, че стандарта вече има две бети до 6.0 а ние дори нямаме ъпдейт до 5.1.1
Цитирай
#10

Аз също за сега съм доволен от телефона.Не съм претенциозен относно камера-прави си доста добри снимки,другите неща упоменати в темата като минуси за мен не са проблем.Бих споменал най вече като минус малката батерия,но при мен си държи два дни.Чакам ъпдейта щото сега съм с 5.0.1 и В170.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#11

Колеги някой забелязва ли, че звука от 3.5 изхода е сравнително слаб? И евентуално да намерим лечение за  това.. МТК процесорите имаха в сервизното меню опция за увеличаване на силата, тук не знам изобщо и дали такова меню дали имаме..

Ще е лошо да зачислим към минусите на модела и слаб звук Sad Споделете при вас така ли е?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#12

Да и при мен е същото на компютър слушалките свирят много по добре.Аз пробвах няколко приложения но нямаше подобрение.Евентуално само в инжинерното меню ако го има както е казал колегата.И друго което ми направи впечатление слушалките може доста лесно да се запушат с тази финна мрежа.Аз лично ги потопям в спирт за да се оправят.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#13

Така си и знаех. Отварям нова тема за  звука за да не спамим тук и да обсъдим там как да  го оправим, понеже ми се върти в главата, че има начини. Относно решението проблема пишете в нея --> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80447

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#14

Момци това е изчистено при бета 010 звука е перфектен,  дори има и DTS меню! ама ще ви накарам аз да рутнете тези железа дето ги имате и ги пазите, като зеницата на окото си! ахаха Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#15

На някой да му пръщи слушалката ? На мен веднъж на пет пъти...
Цитирай
#16

И при мен от време на време има препращяване(смущение) в слушалката при разговор.Със сигурност е от връзката на Мтел.ИИИИ 8G да я напрявт все същите лайна ще е.Премести се малко като говориш за да видиш дали ще се оправи,при мен е така като се появи и малко се премествам и всичко е ОК.Ноооо това е много рядко при слаб обхват или пък търси телефона кое да избере 2G,3G,4G.И при други телефони го има.ЕЕЕх поне при мен е от това или така си го обяснявам.Просто пробвай това.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#17

(2016-01-04, 21:16:36)sokkoban написа:  

Дори като цяло интереса към модела е изключително слаб, това води до ползване само на стандартни проложения и фърмуери [Изображение: sad.png]

В германският амазон белия модел е на 2-ро място по продажби, а черния на 12-то , на номер 1 е мега "новия" Samsung Neo III Smile
Цитирай
#18

(2016-01-10, 13:34:53)tchefo написа:  В германският амазон белия модел е на 2-ро място по продажби, а черния на 12-то , на номер 1 е мега "новия" Samsung Neo III Smile

Аз имах друго в предвид, че няма интерес от девелопърите, а не че модела не се продава Smile
И това се дължи на политиката на Huawei да затваря като цяло софтуера си. С една дума са се запътили към политиката на iOS
Цитирай
#19

Здравейте, от скоро имам телефона, преди бях с айдъл 2 мини. Мога да кажа, че на пръв поглед телефона е добър, но дисплея не е чак толкова страхотен, по-скоро е нормален за днешните стандарти дори малко по-долу (пикселите се виждат при не щателно заглеждане). Звука на говорител след като се усили на последното и предпоследното ниво става ужасен. За слушалките няма да коментирам(извадих ги от кутията, слушах 3 минути и ги прибрах обратно и мисля да си останат там). Не че на айдъла бяха хубави, но с други звука беше доста по добър особено след ъпдейта с опцията Hi-Fi. Липсата на системен еквалайзер! За Бога! Всички ли са профани по отношение на качеството на музика, че липсва?!? За мен аудиофил ентусиаст си е голям минус. За момента не мога да усетя 8 ядрената мощ?!? Като цяло не е лош телефон но преминаването от аидъл 2 мини към него не беше нещо впечатляващо. Останах леко разочарован, защото разлика в производителността между двата не намирам, поне на този етап. Батерията наистина е доста зле. Изкарва под ден при положение, че се ползва мобилен интернет. Задната камера... ами честно казано не впечатлява, но предната на дневна светлина е добра. Блутут не работи коректно, има проблеми при сдвояването не само със слушалки, но и други телефони. Заводския лънчър е....... по-скоро странен за човек ползвал телефон със меню, но му се намира цаката. Тъча работи наисина добре и плюс е функцията за ръкавици.  Приложението му за контакти и разговори за мен по-скоро отговаря на телефон от долния нисък клас. Тези малки снимки на контактите убиват всякакъв смисъл от съществуването им. Липсва заключването с потупване върху екрана(за мен е много удобно и много ми липсва, но предполагам, че и без това ще свикна) Липсата на пряк път до NFC в падащото меню за мен е неудобство. Заводския протектор е добре поставен и е голям плюс, но наличието му ме кара да си мисля, че щом още в завода го слагат значи дисплея не е толкова устойчив на надраскване (това времето ще покаже). Липсата на жироскоп! Е добре де сложили сте всичко а това къде е? При положение че айдъл 3 е в същия ценови диапазон и клас има. Все пак това е телефон от средния клас и няма как да се изисква много от него. 8 ядрения процесор безсмислено източва батерията, при положение че 4 ядрения върши същата работа с по-малко енергия. Преимущество е количеството рам, 2гб. Може би тенденциите в увеличаването на размерите и са продиктувани от все по-новите версии на андроид и приложенията които стават все по-гладни за ресурси. Това е моето мнение относно телефона. Поздрави! Тъй като съм пропускал препинателни знаци ето малко резервни (,,,,,.....?!?!) Smile
Цитирай
#20

В падащото меню има NFC,просто трябва да скролнеш на горе! :-)
Цитирай
#21

Да намерих го благодаря, както казах от скоро имам телефона Smile
Цитирай
#22

За заключване използвайте бутона "Закл. на екрана" намираш се в папка Инструменти на втората страница, аз си го поставих на централната лента долу, на мястото на вградения инернет браузър, и на всеки екран мога да го заключа...

За производителността - като не използвате натоварващи приложения и игри - няма как да усетите разлика. При мен прехода беше от Idol X... - ами една от игрите, които играя скочи от 10 на 60 fps. При мен антуту дава около 30000 точки, а стария алкател нямаше и 10000...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#23

Дългия пост няма  да  го коментирам, всеки има право на мнение и всеки има време да  "захаресва" телефона, както и да разбере, че "минусите" на телефона имат адекватни фиксове, обсъждани в темите. Но понеже няколко пъти се коментира това, че осем ядрения процесор на телефона не струва и "не му се личи мощта", този път ще попитам:

- какво е очакването от него?
- кога, при какво приложение и като цяло при кое положение работи баавно (недостатъчно бързо) ?
- тествате ли с бенчмарк програма (например Antutu) сегашния си 8 ядрен телефон за да го сравните с предишния си 4 ядрен по резултат и резултата вижда ли ви се еднакъв?
- тествахте ли fps-то на игра, която сте играли на 4-ядрения телефон сега на 8 ядрения за да проверите има ли разлика?



 ?? на какъв режим е настроен да работи апарата - нормален или интелигентен, защото разликата  за  производителността при двата режима в хардуерен аспект е значителна ??

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#24

За фиксовете четох, но нямам намерение да ръчкам системата и евентуално да ми падне гаранцията. Предния телеефон също не съм го ръчкаал. Очакването беше голямо спрямо телефон от същия клас излязъл преди две години. Няма приложение при което да има забавяне, просто не намирам разлика от предния. Игри не играя освен белот и пасианси. Бенчмарковете изкарват повече точки и какво? Наясно съм с точките от компютрите и мисля че това са вманиячавания. А да и това с режимите е малко кофти. Ако искаш да те изкара батерията деня ползвай 4 ядра ако си вкъщи на зарядно ползвай 8. Е аз в нас предпочитам да стоя на стационарния Smile Все пак това си е мое мнение и никого не задължавам с него, но телефона има още дооста какво да се желае от него и софтуерно да се подобри. Аз от поддръжката на предния съм разочарован, дано и от този не е така.
Цитирай
#25

Просто когато е в нормален а не интелегентен режим ядрата се пускат на максинална скорост.Инача без значение от режима той автоматично си пуска и осемте ядра изключение прави само свръх режима или нещо такова беше май където неработят осемте ядра на телефона.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)